Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Krótki "syk"-pytanie


Jaskinia

Rekomendowane odpowiedzi

Przy każdym mocnym dodaniu gazu słyszę krótkie cst :-P z komory silnika. Jak auto stoi, to najpierw obroty lekko spadają i dopiero za ok 0/5 sekundy skaczą do góry. Nawet jak podczas jazdy zmieniam biegi i wciskam gaz do oporu, to też to słychać (przez otwartą szybę) Może tu tkwi mój problem w płynnym ruszaniu. Oprócz tego auto nie ma żadnych niepokojących objawów. Myślicie, że może być jakaś nieszczelność w dolocie, czy po prostu taki jest urok tego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dobrze to określiłeś. Takie PSSST, troszkę głośniejsze niż hałas silnika. To musi mieć związek przepustnicą i dość gwaltownym zasysaniem powietrza lub z otwarciem zaworu podajacego olej na KZFR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lekkie syknięcie słyszę w dalszym ciągu, ale już dużo mniej i auto jeździ dużo płynniej. Powód prozaiczny- Za atrapą jest wąż z dolotu, który chwyta powietrze- jest przymocowany na zatrzasku. U mnie po prostu zatrzask się odpiął :->

Po włożeniu przewodu w swoje miejsce jest super- lepiej się rusza, nie syczy tak i nie szarpie przy zmianie biegów :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Odgrzeję kotleta. Auto trochę nowsze ale silnik praktycznie ten sam. Dzisiaj usłyszałem dodając sobie gazu na postoju przy otwartych drzwiach takie sykanie jakie potrafią wydać z siebie sportowe auta. Jak w załączniku (najlepiej na słuchawkach). O tych dźwiękach pisaliście?

Głos 063_sd.m4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet nie przejmuj się tym mój mechanik mówił, że to coś od przepustnicy. On to jakoś tam fachowo nazwał... tak ma być w tym silniku i tyle :). Mój też tak syczy a jak maskę podniesiesz i dasz w palnik bardziej to syczy jakby turbo miał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie wiedział, ale po wymianie rozrządu pojechałem z innym dźwiękiem którego wcześniej nie miałem teraz mam i mechanik powiedział, że i to i to ma być tak jak jest :D. Szkoda, że w czasie jazdy tego syku nie słychać :). Swoją drogą jak już tak przy dźwiękach od wymiany rozrządu właśnie po jego wymianie mam taki śmieszny dźwięk jakby tam coś bulgotało... no taki specyficzny bardzo... no, ale TAK MA BYĆ, a że już na rozrządzie zrobiłem z 8 może 10tyś i nic no to się nie przejmuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagram jak będę przy aucie, nie jest to takie bulgotanie 1:1 taki dziwny dźwięk być może tak ma być jak mówi mechanik, i tylko mi się wydaje niemniej PRZED wymianą tego nie było, a na pewno nie tego charakterystycznego dźwięku. Ciężko będzie nagrać bo dźwięk silnika będzie zagłuszał no ale spróbuje, tak na "ucho" doskonale słychać tylko na nagraniach niestety cykajace wtryski gazu+ sam silnik i ciężko to wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o jakim dźwięku piszesz. Ja z czymś, podobnym pojechałem do, mechanika po wymianie rozrządu bo myślałem że to pompa wody się zaciera czy coś bo tak to brzmiało. Otrzymałem informację że to pasek po jakimś czasie pracy trochę się rozciąga powodując taki dźwięk. Znajomy mechanik mówił że w innych samochodach z tym dźwiękiem zmieniał paski na nowe i nic to nie pomagało. Podobno może to być związane z zbyt mocnym napięciem paska. Ja osobiście przejechałem ponad 50k km z tym dźwiękiem i nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!