Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu czy co innego???


Barto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiem, że temat KZFR na tym forum poruszano już bardzo dużo razy, ale otwieram posta, ponieważ nie mam do końca pewności że to własnie o KZFR chodzi w tym wszystkim....

 

objawy są takie:

na zimnym silniku bardzo sporadycznie (nasiliło się w ostatnie mokre dni na Śląsku), ale bywa czasami, że samochód zgaśnie a przed tym bardzo zarechota - jak to przy KZFR...

jak nie to regularnie na gorącym silniku (czyli druga kreseczka) jak obroty przy jeździe przekroczą 2tys. obrotów a później spadają bez dodawania gazu jadąc na biegu, to auto zaczyna charczeć - chrobotać - wydawać metaliczny odgłos, zwał jak zwał - chodzi jak stara kosiara....

 

Przy okazji powiem, że KZFR było wymienione rok temu... ale czy te objawy mogą wskazywać na jeszcze coś innego? czy to tylko to???

miał ktoś z Was podobne problemy?

 

pozdrowienia

Barto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie przy ściągnięciu nogi z gazu przy niższych prędkościach (30-50 km/h) słychać jakieś terkotanie jakby z prawej strony silnika. Przy dodawaniu gazu i przy wciśniętym sprzęgle tego nie słychać. Czy to też oznaka padającego KZFR? Czy z tym moża jeździć? Jeśli tak to czym to w końcu może się zakończyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć. U mnie też przy odpalaniu i podczas jazdy po puszczeniu gazu "terkocze". Już dwa razy wymieniali mi to kółko przy rozrządzie. Teraz właśnie postawiłem Meganę u Freda na Wiekopolskiej i mają do piątku mi to zrobić. Kiedyś w serwisie chcieli za tę przyjemność 1000 plnów. Nie wiem ile zapłacę Freda ale raczej połowę tej kwoty.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

a więc żeby rozwiać wszystkie wątpliwości: takie terkotania to na 90% oznaka KZFR. Te 10% zostawiam na czynniki losowe :mrgreen:

KZFR zrobiłem, było przestawione, pasek rozrządu też był przesunięty, wiec to wszystko powoduje takie dźwięki. Zrobiłem to w ASO i policzyli sobie 1.200pln - roboty na 5h i części. To cena po znajomości i to bardzo dużej - drugie ASO w okolicy za to samo chciało 2500pln. Więc to już jakieś nieporozumienie było.

 

a teraz co powoduje to KZFR:

steruje pracą zaworów - czyli gdy jest uszkodzone powoduje ich nadmierne otwieranie lub niedomykanie... a co za tym idzie powoduje dużo większe spalania. Poza tym i odgłosami podobno nic więcej, ale to tylko teoria :D

 

poza tym polecam robienie tego badziewka w ASO - dają chociaż rok gwarancji więc zawsze można wpaść do reklamacji, a ja już u siebie też to robiłem raz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO ZMIANIE KZFR I CAŁEGO ROZRZĄDU PRZEZ TYDZIEŃ AUTO BYŁO OK. PO TYGDNIU GASNIE NA ZIMNYM SILNIKU , NASILAJĄ SIE PROBLEMY Z ODPALANIEM. CZY KTOŚ MÓGŁBY MI POMÓC W DIAGNOZIE.

 

Proszę stosować się do zasad regulaminu forum, który to został zaakceptowany przez ciebie przy rejestracji <ok> Post do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje koło też było z 2003 roku i co???? <ok>

i trza było wymieniać :mrgreen:

 

poza tym w ASO to powiedzieli że to właśnie w 2003 roku montowali te pierwsze słabsze KZFR które padały bo zawinił i producent :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na ASO to prawda nie można polegać, na szczęście nie jestem skazany tylko na nich. Ale oni dają mi w miarę dobrą cenę z gwarancją <ok>

Poza tym po opiniach trzech innych na prawdę dobrych specy nie wychodziło nic innego jak tylko to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Serdecznie witam

mam Megi II z 2003 silnik 1,4 16V przebieg 115 000 rozrząd wymieniany przy 90 000. od zeszłego piątku słyszę lekkie klekotanie w silniku tak jakby metalowe kulki przewalały się w jakimś bębnie. Po przejechaniu kilku km wszystko ustaje. Czy to osławione KZFR. Jak czytałem posty o tym osławionym kole to dotyczyło to silników 1,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!