Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(MANUAL) Wymiana zegarów w ph I na ph II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam również wziąłem się za wymianę kupiłem co trzeba licznik i manetkę, ale przy montażu okazało się że nie mam pinu z ECU (w tej kostce z układem 4x9 jak na zdjęciu na pierwszej stronie).Gdzie jeszcze można szukać informacji o spalaniu z ECU? Czy to jest 50 pin (komputer pod maską)?

Scenic 1,9dti 1998r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) pare pytań które nie zostały rozwiązane albo zostały tylko nikt nie napisał :

 

1. sprawa kontrolki minimalnego paliwa ? (świeci się ? )

2. sprawa kontrolki pod prawym kierunkowskazem (check injection)

3. sprawa migającej kontrolki ładowania ?

 

Musze wymienić licznik bo siada mi prędkościomierz a jak będę wymieniał to na licznik po lifcie <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba sprawdzić jaki się ma komputer, u mnie był siemens sirius32, znalazłem rozpiske do komputera + manual z reno odnosnie mojego silnika ( do niego był special note i nie było go w książce , a wynikło z tego, że komputery niezależnie od wersji silnikowej były takie same) Z tego co mechanik mi powiedział, przewodów nie było żadnych, wszystko trzeba było pociągnąć, na pewno trzeba będzie dorobić brakujące piny, w kostkach ( i jak mi się wydaje w komputerze gdyż takowych poprostu nie będzie , a napewno nie było pinu 10 - który podaje informację o spalaniu - ). Piny zostały pobrane ze starego licznika i z kostki licznika który zakupiłem. Reszta to kabelkologia wg rozpiski i manuala zamieszczonego na forum, po podłaczeniu okazało się, że działa więc jednak się da:) 1 e7j 626 z komputerem <szukaj> Jupi:) Cóż za wygoda jak się wie ile paliwa w baku zostało:) :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. wczoraj chciałem wymienić manetke wycieraczek ale sie nie udało. przy próbie wysunięcia manetki stacyjka blokuje wszytko. jak to zrobić bez ściagania kierownicy??

 

 

P.S jeszcze jedno pytanie;P gdzieś przeczytałem(ale teraz znaleźć nie mogę) że w którejś kostce ma być jakiś kabelek odpowiedniego koloru który jest właśnie od komputera. wiecie co to za kabelek w której kostce i jaki kolor?? (cos mi swita ze fioletowy)

 

 

Przeczytaj jeszcze o pl-literkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A może ktoś z was poszukuje takiego licznika z komputerem ?

 

licz1.jpg

 

Mam taki do sprzedania. Licznik pochodzi z Megane I PhI 2.0 115 KM, ale bez problemu działał w Mojej poprzedniej Megane 1.6 8V 90 KM.

 

Niestety na tą chwile nie mogę znaleźć zdjęcia jak działa ten wyświetlacz w liczniku, ale jak znajdę to zamieszczę albo mogę wysłać na maila.

 

W zamian potrzebowałbym licznika z komputerem do phII (moja obecna Megane jest z 2000 roku i ma silnik 1.4 16V 95 KM)

 

Przy okazji pytanie (może głupie ale jednak spytam) - Czy komputer działa w momencie jazdy na gazie, chodzi mi o spalanie itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lava1, komputer chyba nie wskazuje spalanie gazu. U mnie wskazuje ale tylko benzynkę. Sprawdzałem to nie jednokrotnie u siebie. Miałem mało paliwa w zbiorniku a gazu pełno, komputer wykazywał przed ruszeniem, że mogę przejechać jeszcze około (załóżmy) 100 km. Jechałem akurat do 100-licy. W połowie drogi dalekomierz wyświetlił ---- czyli kompletna rezerwa. Po kilku minutach postoju, po załatwieniu tematu, dalekomierz znowu pokazywał, że mogę zrobić 100km. Więc on bada raczej benzynę. Nie znalazłem na forum czy jest możliwość zastosowania zmiany. Znalazłem natomiast, że można podłączyć się pod kontrolkę GPL na tablicy wskaźników, której zaświecenie się automatycznie, będzie świadczyło, że w tym momencie jedziesz na gazie - LPG oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!