Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(MANUAL) Wymiana zegarów w ph I na ph II


Rekomendowane odpowiedzi

hej mam pytanie czy da sie wymienic same zegar od paliwa?nie wymieniajac wszystkich zegarów, bo dowiedziałem sie ze jest podłaczane na jednym układzie wiec moze byc ciezko, a czujnik paliwa nie rusza sie , wiec pozostaje mi zerkanie na komputer a z tym roznie byWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problemy same sie rozwiązały...założone zegary z komputerem + przełącznik wycieracze z przyciskiem, wszystko podłączone i dziłaa!!!!! Moje obawy były zbyt wczesne, gdy sprawdziłem przewody-wtyczki do licznika okazalo sie ze wszelkie potrzebne kabelki sa na miejscu:) podpiete i dziala jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzemyk, wiesz może któy pin w liczniku PHII odpowiada za kontrolkę GPL ?? (jakby nie mogli zrobić LPG :shock: ) mam pewien plan związany z tą kontrolką ,ale jakoś nie mogę się dokopać do informacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, założyłem licznik od ph2, przejechałem ok. 2tys. km. bez problemów, ale wczoraj dałem auto do zrobienia klimy, okazało się, że jest jakiś elektryczny problem z klimą i Megi poszła do elektryka, wszystko ładnie zrobił klima chodzi ... ale teraz komputer nie pokazuje mi większości wartości i są same kreski, które migają. Spotkał się ktoś z czymś takim. Sprawdziłem połączenie z zegarów do tej niebieskiej kostki i jest ok...

Macie jakieś pomysły, bo w książce jest napisane, że do aso z takim czymś ... ? Pozdrawiam

 

 

Problem rozwiązany, wystarczyło wejść w test komputera i skasować błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam megi 1ph2 1.9 dci (grudzień 2002) ale moja nie ma komputera pokazującego spalanie, dziś kupiłem manetkę i licznik jak tylko przyjdą zabieram się do roboty czy istnieje szansa, że mam poprowadzone kable z ecu tak że tylko podepnę nowy licznik i będzie działać czy na cuda nie mogę liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się okazało w tej białej kostce pod machą oczywiście potrzebnego pinu nie mam. Mam takie pytanie możliwe że już się pojawiło czy ecu jest poniżej tej kostki i jak się do niego dostać? Bo z tego co wyczytałem to w tej chwili muszę kabelkiem połączyć pin 32 w ecu z 7 w czerwonej kostce przy liczniku. Proszę o wskazówki jak dobrać się do ecu jestem zielony w tej kwestii :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek_07, szukaj w tematach o komputerze pokładowym - podałem dokładnie jak przeprowadzić taką operację. Opis jest na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja przystąpiłem do akcji dodania komputera pokładowego w Megane mojej żony (1.9 dTi 2000r.).

 

I jak to już u mnie często bywa napotkałem zaraz na początku na problem (obecnie) nie do przejścia, z którym jak zwykle nikt wcześniej sienie spotkał.

 

Zacząłem od wymiany dźwigienki wycieraczek z przyciskiem do komputera - i o to problem.

Postępowałem zgodnie z instrukcją z pierwszej strony jednak za cholerę nie można u mnie wyciągnąć starej dźwigienki ponieważ blokuje ją plastikowa osłona stacyjki (na zdjeciu) - wyciągam ją w prawo jak jest w instrukcji (w lewo i do góry czy w inną stronę nie ma możliwosci):

 

d5ec7d04293156f2m.jpg

 

Na żółto zaznaczyłem kontur dźwigienki, która nie przechodzi.

 

Czy ktoś ku... może mi powiedzieć co robię nie tak ?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie nie schodzi ... a już napewno "bez problemu" bo po kilku próbach sie poddałem.

 

Poza tym trochę g... świadczy to jednak o manualach zamieszczonych tutaj, w których pisze sie o dwóch śróbkach (które każdy ślepy zauważy) a nie pisze sie o takich "szczegółach" jak to ...

 

Jutro spróbuję znowu ...

 

[ Dodano: 2010-07-19, 19:54 ]

Ok - więc Megane mojej żony już posiada komputer pokładowy.

 

Wystarczyło, że było trochę chłodniej więc i człowiek ma więcej cierpliwości - najtrudniejsza jest wymiana dźwigni wycieraczek. Trzeba się trochę nameczyć bo nawet po ściągnięciu okrągłej osłony z zamka stacyjki całość wychodzi bardzo cieżko a i nowa wchodzi nie lżej.

 

Wymiana zegarów (zdjęcie daszka deski rozdzielczej) to przy tym pikuś.

 

Wszystko zadziałało plug&play :mrgreen:

 

[ Dodano: 2010-07-19, 22:49 ]

Jeszcze taka ciekawostka:

 

Zegary JAEGER

 

- 7700/427/904C mają komputer

- 7700/427/906C nie mają komputera

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pewnie ż e jest zwykły przycisk na konsoli można zamontować ,który bedzie nam zwierał pin od kostki licznika do masy ,na początku tak miałem zrobione
Czyli wystarczy ze pin od zegarów do manetki podepnę pod ten przycisk i mase gdzieś i będzie śmigać :mrgreen: Manetke mam, ale niestety od sedana (chyba) i nie działa mi spryskiwacz z przodu a tylniej wycieraczki to juz w ogóle nie mam czym właczyc :-/ A tak zostałbym przy starej manetce a przycisk sobie zrobił w tej kieszonce po lewo i by go nie było widać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy ze pin od zegarów do manetki podepnę pod ten przycisk i mase gdzieś i będzie śmigać :mrgreen:

Tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!