Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Połączono z istniejącym tematem.

 

Witam. W długi weekend zamierzam wypolerować moją… megi. Trochę się z tym zbierałem przez co nie mam już polerki elektrycznej i będę polerował ręcznie. Moje pytanie brzmi: czy możecie polecić mi jakąś dobrą pastę polerską?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić mi jakąś dobrą pastę polerską

Pasta do usuwania rys: K2 Turbo lub FormulaOne Scratch remover (Uwaga!!!zostawiają białe ślady na plastikach)

Pasta do polerowania wszystkiego: (bez białych śladów nawet na czarnych plastikach) Formula One "Shine It All" czyści i poleruje wszystko.

Politura: Sonax Auto Politura

Ponadto wosk Sonax Xtreme Polish&Wax 2 Nano Pro - takie 2 w 1 polerka i zabezpieczenie.

Miłej pracy przy aucie i pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja stosuję Program III a 3-4 razy do roku Program IV myjni automatycznej na jedynej w mazowieckim stacji "orła" gdzie myjnia posiada podwójne, pionowe "szczoty". Te to dopiero potrafią domyć/ dopieścić karoserię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Połączono z już istniejącym tematem. damiar

 

Cześć,

jako, że od niedawna posiadam Megi II ph II zastanwaim się jak dobrze zadbać o jej lakier na wiosnę i przez cały sezon aż do zimy (a może nawet i w trakcie zimy (?)). Samochodzik zakupiłem w całkiem fajnym stanie lakierniczym i nie chciałbym doprowadzić do tragedii dlatego też nasuwa się kilka pytań przed okresem wiosenno-letnim. Tym samym pytania kieruję raczej do użytkowników, którzy dbają o każdy detal swojego wehikułu :)

1. MIEJSCE: Czy polecacie ostatnio popularne myjnie bezdotykowe czy lepiej jednak skorzystać z myjni dotykowej, ew. z własnego podwórka?

2. MIEJSCE: Jeżeli mycie samemu to gdzie? Mieszkam na osiedlu i raczej sąsiadowi pod oknem nie bede wylewał wody z wiadra na samochód (podobno grozi to mandatem...)

3. Środki: Jakie płyny/szampony itp. środki stosować na Megi? Czego się wystrzegać i na co patrzeć przy czytaniu składu?

4. Środki: Czy stosowaliście kiedyś glinkowanie? (naczytałem się o tym przed chwilą w sieci, ale pierwsze słyszę)

5. Środki: Woskowanie - niestety nikt nie wprowadzał mnie w temat woskowania, a mój poprzedni wehikuł wyglądał pod koniec swojej historii tak, że trzeba było szukać lakieru między rysami, więc może tutaj ktoś mi powie jak zapobiegać zamiast polerować?

6. Środki: Czym najlepiej odtłuścić lakier? Czytałem że stosuje się rownież takie zabiegi na lakierze.

7. Polerowanie: czy polerowanie można zaliczyć do jednego z elementów dbania o lakier? Jeśli tak to co ile (miesięcy/lat) proponujecie wybrać się na polerkę?

8. Czyszczenie środka pojazdu: Dotychczas jedynym środkiem do tego typu zabiegów był stary, ale czy dobry (?), PLAK... co polecacie w tym temacie?

9. KOLEJNOŚĆ: No i tutaj chyba jedno z pytań, które może się wydawać głupie, ale kto pyta nie błądzi i nie ma głupich pytań - głupie są tylko odpowiedzi. Mianowicie: W jakiej kolejności proponujecie wykonywać zabiegi na lakierze, tapicerce pojazdu itd, aby po prostu utrzymać to wszystko długo w niemalże idealnym stanie?

10. RADY: Może ktoś jeszcze ma jakieś fajne rady odnośnie dbania o wygląd pojazdu?

 

 

Wiem, że część pytań dla niektórych może się wydawać na poziomie szkoły podstawowej, jednakowoż wiem, że pewnie nie jeden użytkownik forum ma podobne dylematy, a poruszenie tego tematu przed nadchodzącą wiosną może się okazać czymś co pomoże nie jednemu właścicielowi Megi zadbać o pojazd w należyty sposób.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem jeśli nie masz doświadczenia w sprawach mycia auta to w Gliwicach powstało wiele myjni z czego jedną mogę z czystym sumieniem polecić, ale nie wiem czy mogę wymienić w poście jej nazwę ;). Żeby mieć na prawdę dobrze domyte auto potrzebujesz masę profesjonalnych kosmetyków do zewnątrz, felg, szyb, wnętrza itd a to się łączy z masą wydanej kasy, a mycie z zewnątrz i sprzątanie środka przy użyciu profesjonalnych kosmetyków to na myjni ok 40 zł.

 

odpowiedzi na pytania:

 

1. jak wyżej, lepiej jechać na myjnie. Szybko, dobrze i się nie ubrudzisz :D

2. Nie wolno myć auta pod blokiem, ale jak już chcesz koniecznie sam to jakaś bezdotykówka na BP czy innym Shellu czy coś.

3. Jak myjesz na bezdotykowej to nie masz wpływu :) jak chcesz sam myć to na pewno nie płyn do naczyń ani nie płyn do zwykłych szyb tylko przynajmniej jakiś szampon do karoserii z marketu.

4. słyszałem, nie korzystałem, nie mam zdania, wiele osób chwali

5. na własne potrzeby wystarczy wosk w szamponie, a jeśli chcesz bawić się bardziej to możesz kupić osobny wosk ale moim zdaniem ten z szamponem jednak wystarczy.

6. szampon powinien wystarczyć a w sumie powinno się natłuszczać lakier jakimiś woskami itd

7. Polerowanie to przede wszystkim poprawa wyglądu lakieru ;)

8. W sumie plak to nie jest zły wybór jak się samemu myje i sprząta auto.

9. Porządne mycie potem profesjonalne polerowanie i zaraz po polerce profesjonalne woskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawwol90 powiem tak, jeśli myslisz że dobre są woski na morko na myjniach automatycznych to się mylisz. Warto spróbować nawet tańszym woskiem po myciu i wyszuszeniu. Ja kupiłem na próbę sonax twardy wosk w płynie(25 pln) i efekt jest super, a co dopiero z lepszy woskiem.

Edytowane przez marian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zapoznać się z tym tematem:

http://megane.com.pl/topic/17780-czego-uzywacie-do-pielegnowania-swoich-renault/

26 stron wiadomości i sposobów to nie w kij dmuchał.

Ten, nowo założony, również proponuje tam dokleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie własne podwórko i kilka kosmetyków (na podstawowy zestaw do 200 zł powinno wyjść). Najpierw porządne mycie na 2 wiadra (jeśli masz pianownice to jeszcze aktywna piana), glinkowanie, woskowanie + impregnacja elementów wnętrza.

 

Jeśli chodzi o same kosmetyki to ja zamawiam ze sklepu shiningcar.pl mają duży wybór dobrych jakościowo produktów.

Edytowane przez Megi2k4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Połączono z już istniejącym tematem - kataryniarz

 

przeciągnięty silikonem w sprayu i wypolerowany.

 

Wtf? Używasz silikonu w spray'u do nabłyszczenia lakieru ?

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!