Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Wtf? Używasz silikonu w spray'u do nabłyszczenia lakieru ?

Oczywiście, sprawdzone i zastosowane już niejednokrotnie (od jesieni 2013) i nie na jednym aucie.

I gdzieś mam te wszystkie pasty, woski i super środki za ciężkie pieniądze.

Osobne na lakier inne na plastiki po których za 2-3 tygodnie pozostają białe ślady.

Zwykły silikon w sprayu do smarowania uszczelek i prowadnic szyb, z grupy środków "MOJE AUTO" za niecałe 10zł. Czasami w Auchanie były po 6-7 zł) Wystarcza na jednego sceniola na 2 razy. wiosna i jesień. po umyciu (ale takim szamponem i gąbką) i wysuszeniu z 20cm spryskuje lakier czasami wystarczy nawet goła dłonią rozetrzeć albo ściereczką i po krótkim czasie wypolerować ścierką z mikrofibry.

Trzeba się też trochę namachać ale zdecydowanie mniej jak przy woskach. i co ważne plastiki stają się czarne jak nowe, a lakier lśni jak lustro. i nie jest tłusty.

Tu fotka mojego scenoiola zrobiona przez kogoś na zlocie innego forum w Żorach. To był koniec marca bodajże wiec drogi jeszcze brudne po zimie a auto stoi na parkingu tak jak przyjechałem, bez jakiegoś dodatkowego pucowania.

Sceniol był kilka dni po takim zabiegu.

http://megane.com.pl/page/hosting-zdjec/zdjecie.html?z=hosting_zdjec_1427050703__9d538a9707d5_800x534.jpg

A moje fotki po poprzednim silikonowaniu i polerce pod koniec lipca 2015 można znaleźć n w poście #5020 na 335 stronie obecnie czytanego tematu.

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=21065

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=21064

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=21063

 

 

Więcej i dokładniej w innych, poświęconych temu tematach.

Tu była pierwsza wzmianka

http://megane.com.pl/topic/17780-czego-uzywacie-do-pielegnowania-swoich-renault/page__st__270__p__362758#entry362758

Od posta #359 na 24 stronie i dalej jest cd. dyskusji o tym silikonie, przy czym już i inni sprawdzili go u siebie.

Tak na marginesie jeszcze dopiszę, że od początku ubiegłego sezonu, nasze rowery w całości z elementami lakierowanymi, plastikowymi, aluminiowymi, chromowanymi i ocynkowanymi, a nawet boki opon też tym konserwuję.

 

A tak w temacie...

Pogoda pozwoliła i jak planowałem sceniol drugi został dokładnie wyczyszczony w środku. Łącznie z czyszczeniem szyb od wewnątrz, co nie często robię.

Nawet sąsiad pytał czy się z autem na giełdę wybieram że go tak picuję.

Został objaśniony, że na sprzedaż nie robi się tak dokładnie i szczegółowo.

Przedobrzenie z czyszczeniem i nabłyszczaniem odpycha kupujących.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrując w tej kategorii, to masz rację. :)

Ciekawe jaki wpływ ma na zewnętrzną warstwę lakieru, obecnie od silikonu w kosmetykach odchodzi się, nawet, a szczególnie do tworzyw, bo zdarzały się odbarwienia. Oczywiście nie mam na myśli produktów typu "plak", bo to szmelc całkowity.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak długo trzyma się takie błyszczenie ile myć lub czasu?

Już o tym pisałem we wskazanym temacie. i chyba tam należałoby te posty przenieśc jako dalszy ciąg dyskusji.

Stosuje 2 razy w roku i nie schodzi po kilku myciach, a nawet mniej się brudzi.

Po wyschnięciu auta (zazwyczaj ściągam wodę po płukaniu) wystarczy kolejna szybka ręczna polerka (trwa kilka minut na całe auto)

Z ciemnego lakieru jaki mam (grafit i w dodatku metalizowanego) lepszego raczej nie uzyskasz, nawet woskami, które wcześniej stosowałem. Sama struktura już jest taka, że załamuje światło pod różnymi kątami na swoich drobinkach. Tu efekt nabłyszczenia jest jedynie na bezbarwnej warstwie zewnętrznej, dlatego też w zależności jak jest fotka zrobiona jest albo lepiej albo słabiej to widoczne.

Mnie to całkowicie zadowala, szczególnie że nie trzeba na to wydawać wielkich pieniędzy i nie trzeba mieć magistra chemii, by te wszystkie środki stosować.

Co do plaka mam uczulenie, nienawidzę szczególnie tego do kokpitu gdzie wszystko świeci się jak psu...., a przy dotyku dłonie też są zakonserwowane. Plakiem do felg myję tylko od srodka felgi po sezonie zimowym. Stalówki są tam brudne bo przy myciu nie mam tam dostępu.

Alusy były tak myte tylko raz, zaraz po zakupie używek.Przy każdym myciu auta są i od środka myte pomiędzy szprychami.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam ciemny lakier i przez 3 lata używałem 1 puszki wosku Collinite 476. Bardzo trwały, kropelkowanie do 4-5 mcy i na ciemnych lakierach wymiata. Teraz przerzuciłem się na wosk Meguiars

Myję w myjni bezdodytkowej, wycieram do sucha, wosk i spokój na 2-3 m-ce. Raz na 2 tyg. spłukuję tylko kurz+Meguiar's Ultimate Quik Detailer i połysk jest hardkorowy.

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem do niedawna Deep Crystal Carnauba Wax Meguiars - po woskach z ręcznych myjek, czy myjni automatycznych robił wrażenie, ale teraz się przesiadłem na Soft99 Fusso Coat 12 months Dark Colour Wax, no i to jest dopiero miazga. Łatwo się aplikuje jak na pastę, kropelkowanie - cudo. Nie wiem jeszcze jak z trwałością, aplikowałem go na nieprzygotowaną powierzchnię (tylko mycie, żadnego cleanera) - minęły 2 miesiące prawie i jeszcze kropelkuje. Latem planuję nałożyć go po mechanicznej korekcie. Nie wiem jak się ma do Colli 476, bo nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jottar: ja od nowości nigdy nie myłem na automatycznej, bo te strasznie niszczą lakier i na ciemnych widać rysy. Na ręcznych też nie używam wosku bo ten nic nie daje, szkoda kasy.

Ja od nowości nigdy nie używałem żadnych cleanerów, po myciu i wysuszeniu od razu tylko wosk. Może dlatego, że jest w dość dobrym stanie i staram się nie doprowadzać do sytuacji aby syf zaschnięty stał tygodniami na autku.

Do tego Soft99 Fusso Coat przymierzałem się, i to będzie następny zakup. Jak woski to tylko w paście, bo te w płynie wystarczają na bardzo krótko. Odnośnie Colli 476 to to jest jeden z najtrwalszych wosków, zwłaszcza na zimę. Jak kładłem w październiku to jeszcze w lutym kropelkował. Na forach piszą, że bardzo ciągnie kurz, ale wg mnie wszystkie niestety mają taką cechę, głównie jak masz ciemne auto jak ja. Maguiars, który teraz używam też ciągnie kurz jak cholera. Niestety pracuję na Pradze i tu jest tak brudno, że po 8 godzinach stania auta na ulicy muszę przecierać szyby z pyłu. Po tygodniu auto wygląda jakby ktoś wysypał wszystkie popielniczki na nie.

Btw jak auto nie jest zabrudzone tylko przykurzone to na myjni ręcznej używam pianownicy, myję bez szamponu tylko spłukuję i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czego używam do czyszczenia Megane? Pisałem już o tym w innym wątku. Ostatnio kupiłem środek "Czysty silnik" ale nie do czyszczenia silnika. Nie, nie :P Do czyszczenia wnętrza! Kapnąłem się dopiero po czasie że kupiłem nie to co trzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!