Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pbet napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad polimerową powłoką hydrofobową dokładnie taką jak ta. Koszt 300 zł za mycie detailingowe i przygotowanie lakieru do nałożenia powłoki (tj dekontaminacja, cleaner itp..). Ewentualnie +50 zł jeśli auto wymaga glinkowania. Trwałość powłoki to ponoć 6 miesięcy.

 

 

Taniej a z opinii użytkowników wychodzi na to że działa. U mnie w garażu leży butelka i czeka aż collinite 476 w miarę zejdzie:

https://pl.aliexpress.com/item/Anti-scratch-Car-Polish-Car-Liquid-Ceramic-Coat-Auto-Detailing-Glasscoat-Motocycle-Paint-Care-Super-Hydrophobic/32803383501.html

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie tego nie nałożę. Głównie z braku odpowiednich warunków do mycia i nakładania czegokolwiek na auto dlatego wolę powierzyć w ręce "specjalistów", którzy zrobią to dobrze, sprawnie i stosunkowo szybko. Czas wykonania usługi z pierwszego filmu to jakieś 5-6 godzin. Można też wybrać wosk Carnauba, czas podobny, cena -100 zł, trwałość około 3 miesiące. Chciałem żeby mi zrobili coś takiego ale cena samego zestawu kosmetyków to prawie 300 zł :(

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pbet napisał:

Tłumaczenie jest takie: glinkowanie gdy dekontaminacja lakieru nie poradzi sobie z całą smołą, asfaltem itp...

Jedź gdzie indziej, bo nic dobrego z tego ich woskowania nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar&glue remover i deiron na pewno wszystkiego nie usuną. Jeśli nie glinkowałeś go np. 4 miesiące wcześniej (czyt. nie woskujesz go regularnie) niestety bez glinki nie da rady. Tym bardziej, że cleaner zazwyczaj aplikuje się maszynowo, jak odpalisz maszynę bez porządnego oczyszczenia lakieru to możesz porobić taki bajzel, że potem będziesz do detailera jechał na korektę całego auta. Są rzeczy, z którymi nie można iść na skróty, a glinkowanie to znowu też nie jest jakaś straszna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie auto nigdy nie było glinkowane. W moich rękach od kwietnia. Czyli załóżmy, że biorę opcję "wypas" jaki mają i taki zakres będzie ok? Mycie detailingowe, glinkowanie, dekontaminacja, cleaner i powłoka polimerowa na koniec. Byłem w kilku detailingowych miejscach u siebie w mieście. Jedyne co proponują to powłoki ceramiczne i korekty lakieru kiedy ja nie widzę jeszcze potrzeby ścierania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo szczerze mówiąc tego nie zrobiłem. Temat rozgryzam bo chcę zlecić zabezpieczenie lakieru przed zimą. Pewnie w listopadzie.

 

Update:

Powłoka to Sonax PROFILINE POLYMER NetSHIELD.

Efekt taki:

received_783558278513878.thumb.jpeg.dd39c2782ccc59519035e6298d0ebdf2.jpeg

A tu po 3 miesiącach:

received_783558681847171.thumb.jpeg.ebd507254de8365149a731d8a3886c43.jpeg

Wiem już też, że najpierw dekontaminacja, później glinka, mycie, cleaner i na końcu powłoka.

 

Filmów w necie mnóstwo. Jakby efekt końcowy był taki byłbym wniebowzięty:

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego produktu, generalnie jakoś nie przepadam za kosmetykami Sonaxa. Ten jest niby z serii Profiline, ale raczej chyba budżetowy. Patrząc na efekt po zdjęciach, które umieściłeś, to myślę, że można znaleźć w tej klasie cenowej powłoki trwalsze i dające ładniejsze kropelkowanie. Ale jak chłopakom dobrze się to aplikuje, to w porządku. Przy czym efektu jak na filmie nie uzyskasz samym woskiem/powłoką (bez pełnej korekty lakieru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Niech efekt będzie choć trochę zbliżony i będzie gicio. Nie wymagam od usługi trwającej 5-6 godzin i kosztującej 350 zł tego, że środek będzie jakiś premium. Jeśli efekt będzie zadowalający to mogę odstawiać im auto raz na pół roku. Jestem już zdecydowany i szukamy pasującego wszystkim terminu w październik lub listopadzie.

 

2017-10-14

Środek jak nowy, uszczelki zakonserwowane, szyby odtłuszczone, detailingowe mycie, dekontaminacja, glinkowanie, quick detailer i na koniec polimerowa powłoka zabezpieczająca Sonax Profiline Polymer NetShield. Efekt faktycznie nie jest taki jak na filmie, który załączałem wyżej ale w pełni zadowalający:

20171014_175907.thumb.jpg.201d7b428762e8407422cfd2f732302f.jpg20171014_152033_1.thumb.jpg.f9aa35d73e1226115b4874a0fbe7d454.jpg20171014_152455_1.thumb.jpg.63279e3ae3983d7a94c3785afce95001.jpg20171014_152448.thumb.jpg.fceb00f13acf96d0e0f6f647b353844e.jpg

Kilka dni dobrej pogody przed nami więc mam nadzieję cieszyć oko widokiem. Ciekaw jestem jakie będzie kropelkowanie. Trwałość powłoki to ponoć 6 miesięcy. Podobno ważne by myć szamponem z neutralnym pH. Na aucie właścicielki "spa" utrzymuje się już 6 miesięcy i nadal jest ok. Naturalny wosk podobno daje lepszy połysk i większą gładkość lakieru, a polimerowy ma lepszą hydrofobowość. Tak mi powiedziano. Zobaczymy. Jestem zadowolony i jeśli dalej będę po zimie to na wiosnę spróbujemy wosku naturalnego.

p.s. 24h i już dwie ptasie bomby na aucie... nosz k... m... ;/

 

2017-10-23

Kropelkowanie do oceny:

20171022_184448.thumb.jpg.0c2a34e586d8b85fbee39a1c5558d579.jpg20171022_133812.thumb.jpg.bbcbc858c2455a9cabbaa3c4584fdfa6.jpg20171021_103433_1.thumb.jpg.ed0d003c6a0560e24be46586ccb438b5.jpg

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety na aucie jest już brud, który od samej wody na myjni bezdotykowej nie zejdzie. Na razie widzę tylko 1 minus takiej powłoki. Mianowicie nie jestem w stanie oddać auta na "moją" myjnię ręczną ponieważ używają środków o wysokim pH, a mam "nakaz" mycia produktami o neutralnym pH z zakładu, który powłokę nakładał. No chyba, że będę chciał się jej szybko pozbyć. Czy ktoś z Was ma doświadczenie jak się sprawdza pianownica ręczna Mesto i piana np. Shiny Garage Fruit Snow Foam? Zastanawiam się nad zakupem takiego kompletu i jego używaniem na bezdotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!