Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście mam pianownicę Epoca, ale Mesto też jest dobra. Natomiast piana służy do pre-washu a nie do mycia. Piany o neutralnym PH nie usuną brudu, o którym mówisz. Możesz użyć agresywniejszej, np. Shiny Garage Perfect Active Foam, pewnie usunie więcej brudu, ale też skróci żywotność powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy musisz pompować pianownicę żeby pokryć całe auto pianą? Brud nie siedzi mocno bo wystarczy, że mokry lakier dotknę palcem i schodzi aczkolwiek wiem, iż to nie będzie błysk. Z drugiej strony zawsze coś. Rozważam jeszcze szampon z neutralnym pH np. Sonax Green Lemon lub coś od ADBL albo Meguiars. Problem w tym, że głupio mi jeździć na myjkę z 2 wiadrami i 20 litrami wody w bagażniku i latać tam z gąbką. Ktoś tak robi? Niestety nie mam warunków do spokojnego mycia we własnym zakresie. Negocjuję jeszcze z myjnią, czy będą myć moje auto środkami przeze mnie dostarczonymi. Póki co wykluczam użycie środków o nieneutralnym pH aby zachować powłokę na lakierze jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pbet napisał:

Ile razy musisz pompować pianownicę żeby pokryć całe auto pianą? Brud nie siedzi mocno bo wystarczy, że mokry lakier dotknę palcem i schodzi aczkolwiek wiem, iż to nie będzie błysk.

 

Nie liczyłem, ale na pewno kilka razy trzeba podpompować. Wiem o jakim brudzie mówisz - taki cieniutki film. Jedno pociągnięcie mięciutką gąbką/rękawicą i tego nie ma. Niestety nie do usunięcia bezdotykowo, chyba że dimmerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jottar napisał:

Jedno pociągnięcie mięciutką gąbką/rękawicą i tego nie ma.

A jak już przy tym jesteśmy to lepsza jest zwykła gąbka uniwersalna, gąbka z mikrofibry, czy rękawica z mikrofibry? A może jeden kit? Wiem, że najlepsza byłaby rękawica z naturalnej owczej wełny ale nie popadam w skrajności :-)

 

Znalazłem też zestawienie bezpiecznych dla felg (opon i lakierów) środków o neutralnym pH do pielęgnacji felg i są to podobno:

Autoland wosk do felg aluminiowych, trwałość ponoć 2-3 miesiące

Sonax Xtreme do czyszczenia felg (krwawiąca felga)

Sonax żel do mycia felg

TurtleWax All Wheel Cleaner (krwawiąca felga)

link do artykułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rękawice z mikrofibry i jestem zadowolony, przy czym taką niestety z wyższej półki cenowej: Microfiber Madness Incredimitt. Te z wełny są podobno lepsze, ale fakt - trochę kosztują. Natomiast na AliExpress są rękawice z wełny (wpisz: lambswoolmitt) - podobno bardzo dobre, za ułamek ceny np. Gyeona. Jeśli chcesz czegoś dobrego i taniego, to jest chyba dobry wybór. Na pewno lepszy niż zwykła gąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam z wełny, szczególnie nieodzowne przy ciemnych lakierach. Obecnie już nie tak drogie, w granicach 60-90 złotych. (myjka )

Wszystko zależy od podejścia, umyć można wszystkim, nawet zmiotką do podłogi, sąsiad mój "myje" miotłą na kiju którą, na co dzień zamiata taras.  Auto z daleka wygląda nawet nieźle, więc każdy może jak chce :-)

Dobra myjka z wełny jest bardzo trwała, kupujesz raz i masz spokój na lata.

Jeszcze jedna uwaga, z większości myjni samoobsługowych, zgodnie z regulaminem myjni, przegonią Cię własną chemią. Natomiast na ręcznej myjni, chętnie biorą chemię do mycia od klientów.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na razie czekam na przesyłkę zawierającą szampon Sonax Green Lemon o neutralnym pH, Sonax Xtreme do czyszczenia felg (krwawiąca felga, o neutralnym pH) oraz rękawicę z mikrofibry również Sonaxa. Powłokę też mam Sonax'a więc uznałem, że produkty tego samego producenta będą dla niej najbezpieczniejsze. Jeśli chodzi o rękawicę to nie brałem nic droższego ponieważ nie wiem jeszcze czy przyjdzie mi w ogóle tej rękawicy używać, a płyn do felg przyda się nawet do opłukania auta samą wodą na "karcherze" między myciami.

9 godzin temu, Lelupi napisał:

Jeszcze jedna uwaga, z większości myjni samoobsługowych, zgodnie z regulaminem myjni, przegonią Cię własną chemią.

Wiem o tym aczkolwiek nie ma mnie kto przegonić. Myjni, którą mam na oku nikt nie pilnuje. Nie wiem jeszcze czy będzie mi się chciało robić takie akcje.

9 godzin temu, Lelupi napisał:

Natomiast na ręcznej myjni, chętnie biorą chemię do mycia od klientów.

No to "moja" myjnia jest jakaś dziwna. Właściciel się skrzywił na moją propozycję o dostarczeniu im chemii do mycia uzasadniając to, że ich chemia jest skuteczna, myje ekstra, używają jej od lat i "nic się nie dzieje". Fakt, że myje/myją ekstra ponieważ wiele razy się o tym przekonałem ale problem w tym, że na opakowaniu ich chemii jest napisane "pH 11 dla roztworu 10%", a to zedrze z mojego lakieru powłokę w mig...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz powłokę Sonaxa nie znaczy, że nie możesz użyć innego szamponu. Nie wspominając o krwawiącej feldze - są na rynku lepsze i zarazem tańsze niż Sonax.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc, Sonax oferuje chemię dosyć niskiej jakości. Półka skierowana raczej do użytkownika o dosyć niskich wymaganiach. Oczywiście wśród kosmetyków "markowych", popularnych na rynku.

W zasadzie jeden produkt Sonax zdobył uznanie-  Sonax

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Lepszy Sonax niż jakieś anonimowe g... z marketu. Jakbym miał odpowiednie warunki by myć auto we własnym zakresie, woskować itp. to pewnie bawiłbym się różnymi wynalazkami. A że nie mam to od szamponu nie oczekuję wiele, wystarczy tylko żeby zdjął brud i nie zdarł powłoki zabezpieczającej którą mam na aucie. Tym bardziej, że docelowo nie ja mam tego używać tylko myjnia.

18 godzin temu, Jottar napisał:

Nie wspominając o krwawiącej feldze - są na rynku lepsze i zarazem tańsze niż Sonax.

Również o neutralnym pH? Jeśli tak to zdradź jakie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że Sonax lepszy niż Autoland. Ale za tę samą cenę możesz mieć o wiele lepszy kosmetyk. Tylko o to chodzi. Sam używam Cockpit Sprayu od Sonaxa, bo podoba mi się satyna, którą pozostawia. Ale pozostałe rzeczy ewidentnie mi nie leżą. Najlepszy stusunek ceny do jakości oferuje moim zdaniem ADBL i Meguiar's. Z szamponu używam akurat Gyeona - ale jeśli masz wosk to nie będzie to dobry wybór - raczej do ceramiki, dobry i uniwersalny jest też ADBL. Krwawiąca felga o neutralnym pH: ADBL Vampire (albo raczej Vampire Liquid - jeśli aplikujemy na suche koła), albo zielona Tuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak myje ten Sonax, następny może będzie ADBL, a później może Meguiars. Jakbym sam mył to od razu byłby któryś z tych "lepszych". Podobnie z krwawą felgą sprawdzę Sonax, a później może te o których piszesz. Najważniejsze dla mnie jest to, że środki jakie kupiłem mają neutralne pH czyli będą bezpieczne dla powłoki, a to był mój priorytet.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też przygotowałem auto do zimy. Po myciu w sprawdzonej myjni ręcznej naniosłem sobie powłokę kwarcową (Gyeon CanCoat). To już kolejna aplikacja tego produktu - zachwyca mnie za każdym razem. Duża trwałość, łatwa aplikacja (jak quick detailer) i genialny wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według producenta niby 6 miesięcy, realnie 3-4 miesięcy, czyli do końca zimy. Biorąc pod uwagę, że nie wymaga glinkowania (chociaż nie zaszkodzi), docierania, nie zostawia mazów, możesz wjeżdżać na plastiki (w przeciwieństwie do wosku nie zostawi białych śladów), całe auto oblecisz w mniej niż pół godziny, nadaje świetny look i odpycha brud - te półtorej godziny rocznie na aplikację mogę poświęcić :-D

 

IMG_20171107_125103a.jpgIMG_20171107_125055a.jpg

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!