Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Myte było ostatni raz 25.11, zdjęcie zrobione 22.12, raz czy dwa dach odśnieżałem w międzyczasie z niewielkiej ilości śniegu. Nałożone 14.10 i od tego czasu przejechane około 2500 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niewiele zostało z powłoki. Tylko jedno mycie? 

Warto zakupić, aby przedłużyć życie powłoki oraz uzupełnić jej braki SONAX Xtreme BSD Brilliant Shine Quick Detailer .

Super łatwa aplikacja, spryskujesz i przecierasz, bez polerowania czy "wypracowywania". Nałożysz to nawet na wytarte auto, pod myjnią, po wyjeździe z mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po drugim myciu i widać, że powłoka się trzyma. Kropelkuje elegancko i moje auto wygląda zupełnie inaczej po deszczu niż wszystkie inne stojące na parkingu (te umyte również). Nie jestem specem więc nie wiem po czym twierdzisz, że już jej prawie nie ma ale na razie postanowiłem nie robić nic więcej niż zrobiłem. Po 1 zobaczę ile czasu wytrzyma ten produkt, po 2 jak pisałem mam problemy z myciem i auto nie jest myte neutralnym pH chociaż myjnia na którą teraz jeżdżę ma najsłabsze pH w mieście. Niestety myją gorzej (mniej dokładnie) niż tam gdzie jeździłem wcześniej. Po trzecie już raczej nie będę odnawiał tej powłoki choć jeszcze się zastanawiam. Ja dbam, a co chwilę szczególnie po myciu znajduję nowe rysy na aucie co mnie wkurza niesamowicie. Po wczorajszym myciu zauważyłem coś takiego:

20171230_132840.thumb.jpg.c85629a65b522c55fad816a1c4ca48bb.jpg20171230_132835.thumb.jpg.2aa02cfc619d5d8c5979c5a352b478d1.jpg

Brak mi słów i zastanawiam się czy zgłaszać to z AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chcę to zgłaszać ale zastanawiam się. Ile dadzą mnie nie interesuje bo jakbym zgłaszał to tylko bezgotówkowa naprawa w ASO co by się pewnie wiązało z malowaniem tego elementu na nowo. Na razie szacuję możliwe zyski (naprawiony element i poprawiony wygląd) ze stratami (zwyżka w TU, malowany element).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element jest plastikowy, więc dodatkowa warstwa lakieru to nie problem - byle kolor dobrze dobrali. Ale ja bym podjechał do jakiegoś studia detailingowego. Jeśli uszkodzenie jest zbyt głębokie na polerowanie, to pomoże metoda SSR. Ewentualnie naprawa SMART (miejscowe lakierowanie aerografem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym mieście może jest szansa na korzystanie z takich innowacyjnych usług jak SSR lub SMART. W małym jak Jelenia Góra raczej nie ma szans ale poszukam.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co świrować z SSR czy innymi naprawami. wystarczy podjechać do studia detailingu albo do dobrego lakiernika i wypolerować to. nie powinno być śladu a najwet jak będzie to na srebrnym tego nie będzie prawie widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzę w głowę co mogło tak oszpecić moją Renię bo żadnych innych śladów tylko te zadrapania. Nie wygląda na uszkodzenie innym samochodem. Może wózek sklepowy? Cholera wie. Polerowanie nic przecież nie da, kiedy widać biały podkład. Będę mógł pojeździć i popytać dopiero za dwa tygodnie w sobotę.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To białe to nie musi być wcale podkład. Każda rysa załamuje światło, tak że wygląda na białą. Jeśli nie jest głęboko to pomoże nawet zmatowienie papierem wodnym i wypolerowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie: woda z węża

Mycie: woda z purem

Płukanie 2: woda z węża

Mycie 2: woda z octem

Płukanie 3: woda z węża

Szmata do wycierania na sucho.

 

Szukam też zawsze porad w tym temacie tu http://www.hothatche.pl/

Edytowane przez Zoil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!