Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile placicie za ubezpieczenie ?


snap

Rekomendowane odpowiedzi

p.s. w tym roku polisy poszły w górę a dodatkowo te łobuzy z liberty doliczają za instalację lpg!

Na moje pytanie dlaczego? *Bo tak i już? A za co odliczacie? *Tajemnica handlowa.

 

W przyszłym roku liberty będzie miało jednego klienta mniej...

Allianz miał dość tanie OC, ale assistance mieli beznadziejne i bez szyb, w PZU znowu assistance też ma warunki co do odległości od domu, chyba, ze wykupisz zniesienie odległości itp. Dla normalnego człowieka tak zrobione, ze po 3 godzinach analizowania ofert z netu i z multi agencji masz dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawko_23 powtarzam się już ale napisze raz jeszcze. Odwiedź agencje ubezpieczeniową. Idziesz do agencji, siadasz, mówisz co potrzebujesz i czego oczekujesz a pracownik agencji wybiera najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie. Firmy typu liberty direct czy axa itp wcale nie są najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w PZU wyszło łącznie 1221

Z czego: 423 OC, 619 AC, NNW 99, PZU AutoSzyba 80.

AutoSzyby miało nie być, ale dodałem bo w końcu nie jest to ogromna suma.

Porównałem różne firmy. Przeglądałem tzw wyszukiwarki, ale tam nie ma cudów i jest mały haczyk!!! W rozmowie oko w oko z danym agentem może wyjść taniej lub drożej niż to co "zaoferuje" internet. Trzeba uważać.

Opórcz tego te wszystkie przez telefon mogą nas zaskoczyć w momencie , gdy będziemy chcieli uzyskać odszkodowanie. Wielu znajomych miało ogromne problemy z linkami, axa i innymi tego typu wirtualnymi ubezpieczycielami. Oczywiście każdy ma inne doświadczenia. Co innego konieczność wykupienia obowiązkowego OC na stary ciągnik, motor, przyczepę, czy coś co za chwilę będziemy zbywać. Wtedy patrzymy na to aby cena była jak najniższa <piwko>

Poprzedni właściciel ubezpieczył w Allianzie, ale dałem sobie spokój. Jak przeliczyliśmy to nie opłacało się kontynować.Ojciec od lat ubezpiecza w PZU. Ma zniżki. Z racji tych zniżek autko poszło na współwłasność. Co z tego że od paru latek jest już odpowiedni wiek, prawko naście lat, jak do tej pory nie miałem na siebie bo jeździło się domowymi albo firmowymi :) Nie było takiej potrzeby, aby mieć na siebie.

Takie przepisy to jest kompletna paranoja.Dlatego trzeba kombinować.

Jeszcze jedno. Słyszałem, że zmieniają się albo już się zmieniły przepisy. Podobno UE wymaga i teraz kobiety będą płacić wyższe ubezpieczenia zarówno komunikacyjne jak i na życie. :) Równouprawnienie ma się rozumieć.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam 2 pytanka.

1. Jak ubezpieczenie kończy mi się 19 lipca to kiedy mam wypowiedzieć umowę? Muszą być jakieś terminy zachowane?

2. Czy jeśli w dowodzie figuruję jako drugi właściciel a pierwszym jest ojciec to czy może być autko tylko na niego ubezpieczone? Wtedy nie miałbym zwyżki 30% za wiek bo 26 lat kończę w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie najlepiej wypowiedzieć tak z tydzień przed końcem, chociaż teoretycznie wystarczy jeden dzień.

W przypadku OC do polisy podaje się wszystkich współwłaścicieli pojazdu.

Nie można podać tylko jednego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie.

Bo za rok 2010 zapłaciłem coś koło 480zł za OC i NNW w 2 ratach a za 2011 już prawie 650zł za samo OC to jest coś nie tak chyba zwłaszcza że tata ma maksymalne zniżki i generalnie wszystko co mamy ubezpieczone to mamy właśnie w PZU a oni taką kasę wołają...czas zmienić już na coś innego.

Kolega jak z nim też lecieli sobie to poszedł do PZU wypowiedzieć umowę i on za Audi A4 jak płacił coś koło 700zł tak momentalnie zjechali na 500zł bo kierowniczka oddziału dała mu jednorazową zniżkę za kontynuację. Zobaczymy co mi powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU i innych to jest tak że wiele zależy od naszego agenta i tego jak go dociskamy. Z tym zmienianiem ubezpieczyciela to jest tak jak z TV czy telefonami. Niby extra oferty a jak przejdziesz to się okazuje że każdy ma cię w du...ie i dzowni dopiero jak kończy ci się umowa. Ostatnio odbieram debilne telefony z banków, TV i wszelkich możliwych sieci telefonicznych. wszystko na jedno kopyto bo jak człowiek porówna to jeden syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 latach zrezygnowałem z Allianz, kontynuacja kosztowałaby mnie ponad 1700 zł za cały pakiet, po długich poszukiwaniach wybrałem PTU, cena bezkonkurencyjna - 1047 zł (wartość samochodu ok 14 tyś, zniesiony udział własny, ubezpieczenie szyb), cena uwzględniała wypłatę odszkodowania z Allianz za pękniętą szybę czołową, tzn składka nic z tego powodu nie wzrosła.

 

Wypowiedzenie w Allianz można złożyć najpóźniej dzień przed wygaśnięciem dotychczasowego OC, dużym plusem firmy jest zgłoszenie tego faktu telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie w Allianz można złożyć najpóźniej dzień przed wygaśnięciem dotychczasowego OC, dużym plusem firmy jest zgłoszenie tego faktu telefonicznie.

Polecam jednak pisemne rezygnacje z czegokolwiek. Z Allianzem miałem problem, właściciwie znajomy. Jak powiedział pracownik to lepiej jednak pisemnie bo te wszystkie telefoniczne "to pan wie" :) Sprawa wyjaśniona, ale co papier to papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Megane III 1.6, 899zł w Axa (40% zniżek) za OC, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie od kradzieży i pożaru oraz pełne assistance na europę - jak dla mnie to dobra cena, 20% zniżki za ubezpieczenie przez internet czyli opłaca się trochę samemu powypełniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!