Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w schowku w podłodze po stronie kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

To i ja mam ten problem ? Temat oczywiście przeczytałem cały.
Pytanie pierwsze, jak ściągnąć cały boczek z drzwi? Jakieś narzędzia potrzebne? Którą stronę podważać jako pierwszą?
Drugie pytanie. Nie wystarczy wymienić uszczelki szyby i tej przy lusterku? To była moja pierwsza myśl jak przeczytałem którędy woda się dostaje do środka jednak nikt tego tutaj nie zrobił...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boczek rozebrany, membrany całe. Jakieś tam mini zacieki były przy śrubach ale to chyba nie to. Poniżej zdjęcie jak wyglądało:
IMG_20210810_120001461.thumb.jpg.1f6144600dda6fe2142ebeed59b44db2.jpgIMG_20210810_120008637.thumb.jpg.53715cc365c2375ce1bd1a6c6135ce82.jpg

 

Dalej poszło podszybie, wszytko było drożne:
IMG_20210812_121516192.thumb.jpg.2ec212c27cf0464cc99bff0f97c92590.jpgIMG_20210812_121527090.thumb.jpg.a8ffdd79888a78c8b3a4f015c85a89e1.jpg
 

 

Na końcu dostałem się do filtra kabiny, fakt że syf był ale wlałem na parownik trochę wody i ładnie spłynęło pod podwozie.
Nie mam pomysłu co dalej sprawdzić? Skąd ta woda znalazła się w schowku i pod fotelem kierowcy? Odkąd znalazłem tą wodę (ok 2tyg) sytiacja się nie powtórzyła a lało nie jednokrotnie. Klimy też teraz używam po wymianie filtra.
Myślę czy nie wyciągnąć fotel i spr czy tam czegoś nie znajdę, jakieś uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, ostatnio zaczęła parować mi przednia szyba od środka. Dziś sprawdziłem i mam wodę w schowku po stronie kierowcy i pasażera, woda jest też z tyłu po obu stronach. Czy jest możliwe, że woda dostaje się w jednym miejscu i zalała cały samochód. Czy musi być kilka przecieków? Zastanawiam się czy to nie podszybie bo było ostatnio u nas dużo śniegu. Dziś lałem wodę po przedniej szybie i woda leje się pod samochodem.

Nigdzie nie zauważyłem, żeby woda stała na wycieraczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie taka sytuacja kanały na podszybiu wyczyszczone. Ja to robię od dołu, Zdecydowanie mniej rozbierania. Natomiast lewy słupek kierowcy mokry na laczeniu z sufitowką i cieknie nawet przy otwartych drzwiach po słupkach do schowków. Domyślam się że zatkane są kanaly na słupkach ale jak zacząłem rozbierać to plastiki mi trzeszczały i bałem się rozpinać dalej. Może robił to ktoś przede mną i podpowie jak tam się dostać.

Mam film ale nie wiem jak dodać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ogłoszenia

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 25 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
      • 11 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Dynamiczny kierunkowskaz led - przód
      Witam, zamontowałem pasek led wewnątrz oryginalnego klosza na kierunkowskaz, wygląda dużo lepiej, jedyny problem jaki mam do rozwiązania to przerywnik, na awaryjnych działa normalnie natomiast przy używaniu jednego kierunku mruga szybko jakby była spalona żarówka, nie wiem czy bawić się w oporniki czy da się coś ustawić w ddt4all ?
       
       
      • 13 odpowiedzi
    • Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?
      Pomysł zapożyczyłem z innego forum i wydaje mi się, że nie jest głupi
      Więc ja zacznę: zamówiłem 2 żarówki h4 Philips X-treme 8-)
        • +1
      • 5805 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...