Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w schowku w podłodze po stronie kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

To i ja mam ten problem ? Temat oczywiście przeczytałem cały.
Pytanie pierwsze, jak ściągnąć cały boczek z drzwi? Jakieś narzędzia potrzebne? Którą stronę podważać jako pierwszą?
Drugie pytanie. Nie wystarczy wymienić uszczelki szyby i tej przy lusterku? To była moja pierwsza myśl jak przeczytałem którędy woda się dostaje do środka jednak nikt tego tutaj nie zrobił...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boczek rozebrany, membrany całe. Jakieś tam mini zacieki były przy śrubach ale to chyba nie to. Poniżej zdjęcie jak wyglądało:
IMG_20210810_120001461.thumb.jpg.1f6144600dda6fe2142ebeed59b44db2.jpgIMG_20210810_120008637.thumb.jpg.53715cc365c2375ce1bd1a6c6135ce82.jpg

 

Dalej poszło podszybie, wszytko było drożne:
IMG_20210812_121516192.thumb.jpg.2ec212c27cf0464cc99bff0f97c92590.jpgIMG_20210812_121527090.thumb.jpg.a8ffdd79888a78c8b3a4f015c85a89e1.jpg
 

 

Na końcu dostałem się do filtra kabiny, fakt że syf był ale wlałem na parownik trochę wody i ładnie spłynęło pod podwozie.
Nie mam pomysłu co dalej sprawdzić? Skąd ta woda znalazła się w schowku i pod fotelem kierowcy? Odkąd znalazłem tą wodę (ok 2tyg) sytiacja się nie powtórzyła a lało nie jednokrotnie. Klimy też teraz używam po wymianie filtra.
Myślę czy nie wyciągnąć fotel i spr czy tam czegoś nie znajdę, jakieś uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, ostatnio zaczęła parować mi przednia szyba od środka. Dziś sprawdziłem i mam wodę w schowku po stronie kierowcy i pasażera, woda jest też z tyłu po obu stronach. Czy jest możliwe, że woda dostaje się w jednym miejscu i zalała cały samochód. Czy musi być kilka przecieków? Zastanawiam się czy to nie podszybie bo było ostatnio u nas dużo śniegu. Dziś lałem wodę po przedniej szybie i woda leje się pod samochodem.

Nigdzie nie zauważyłem, żeby woda stała na wycieraczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie taka sytuacja kanały na podszybiu wyczyszczone. Ja to robię od dołu, Zdecydowanie mniej rozbierania. Natomiast lewy słupek kierowcy mokry na laczeniu z sufitowką i cieknie nawet przy otwartych drzwiach po słupkach do schowków. Domyślam się że zatkane są kanaly na słupkach ale jak zacząłem rozbierać to plastiki mi trzeszczały i bałem się rozpinać dalej. Może robił to ktoś przede mną i podpowie jak tam się dostać.

Mam film ale nie wiem jak dodać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!