Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz jaka jest temperatura w trakcie pomiaru - 30*C. Być może faluje, bo limitery termiczne wkroczyły do akcji. Miałem podobnie przy takiej temperaturze. Hamowałem ponownie w znacznie chłodniejszy dzień i było już gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie.

Wymontowałem dzisiaj, ku własnemu zaskoczeniu, takie coś ze swojej Meganki. Nie orientowałem się wcześniej w zakresie chiptuningu, Powerbox'ów i innych takich. Jak widać część jest Niemiecka, pochodzi z dość popularnej firmy SpeedKit. Jak myślicie, ile to "coś" może być warte? W zasadzie nie jest mi do niczego potrzebne, samochód prowadzę bardziej jak emeryt niż rajdowiec, także podobny gadżet z pewnością mi się nie przyda więcej...

Z góry dzięki za pomoc. <ok>

 

img0020ux.th.jpg img0022i.th.jpg img0023y.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu było coś takiego na allegro do Volvo z 1,9 dCi i gość to wycenił na 5 stów, sprzedawał długo, aż w końcu zniknęło <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zastanawiam się nad chipem dla mojego Scenica 1,9 dci 120KM 2004, aktualny przebieg około 132tyś. Problem w tym, że w tym silniku były już wymieniane panewki no i mam stracha czy ten chip nie zaszkodzi silnikowi. Oczywiście nie myślę o jakiś ekstremalnych wartościach, tak max 150KM. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ryzyko jest duże. Czy warto itp.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, ryzyko zależy od stanu silnika, z turbiną coś robiłeś ? po przy takim przebiegu to już może się do wymiany kwalifikować, zwłaszcza po chipie, co do panewek to zależy jak jeździsz, męczenie silnika niskimi obrotami + wymiany oleju co 30 tyś = wywalone panewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z turbiną nic nie robiłem, i raczej nie była ruszana z tego co wiem.

Zazwyczaj tak w okolicach 2,5 do 3 tyś obrotów jeżdżę, olej był przez poprzedniego właściciela wymieniany co 30tyś i dla tego padły panewki. Ja osobiście mam zamiar wymieniać co około 10tyś. Ostatnio mechanik odkręcił rurę od IC by sprawdzić czy zbiera się tam jakiś olej i mówił, że było go bardzo niewiele. Jeszcze dokładnie z nim porozmawiam jak będę wymieniać olej czyli w okolicach świąt, ale chciałem jeszcze zasięgnąć rad tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prześwietl turbinkę, sprawdź czy wtryski nie przelewają jak jest OK czipuj, tylko musisz wiedzieć, że nigdy nie ma gwarancji, że turbo nie padnie po chipie bo 132 tysie na turbine w 1.9 dci to już sporawo.

Dobry tuner zrobi ci pełną diagnostykę silnika przed chipem i jak są przeciwwskazania to powie, jak jest uj żłobiący kas to nawet do trupa program na 160km włoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski sprawdzał mi mechanik jak go kupowałem powiedział, że są ok, turbina powiedział ze jest z zewnątrz sucha, i że ta niewielka ilość oleju w rurach IC to tu norma, przy większej ilości trzeba się martwić. Ten sam mechanik robił w nim panewki.

Tak czytałem, że 132tyś to dużo na turbinę w tym aucie.

Przed chipem powinni zrobić diagnostykę i sprawdzić czy coś nie nawala i zdecydować czy jest coś do naprawy, no chyba, że będą chcieć na mnie zarobić nie patrząc na stan auta.

 

To jeszcze przydałaby się informacja o dobrej, polecanej firmie na pomorzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnostyka przed chipem polega na podłączeniu interfejsu bądź laptopa z odpowiednim programem do samochodu i podczas testów dynamicznych (czyli podczas jazdy) sprawdzenia parametrów turbiny/ kondycji wtrysków itd.

 

Co do firmy na Pomorzu nie pomogę bo jestem z 2giego końca polski :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!