Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

No nie do końca się z Tobą, Paweł zgodzę.

Renault pakuje wszystkim taki sam wsad, nie dostraja ich do silników, które są lepsze lub gorsze.

więc taki "ogólnie lepszy mocowo " wsad może być dla niewymagających użytkowników całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na tjuning korespondencyjny ;) Wysłałem kompa kurierem do JBTuning. Usługa ma kosztować Uwaga...200zł+przesyłka czyli zamknie się w kwocie 235zł. Samochód uziemiony na trzy dni i brak wykresu mogę przeboleć, ale ta cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Strojenie robi się indywidualnie pod silnik, a nie pakuje się gotowy wsad.

Zależy gdzie :) Sprawdzony wsad można spokojnie wgrać do sterownika, ale pod warunkiem, że wersja SW i FW będzie się zgadzała. Najbezpieczniej jednak odczytać zawartość sterownika i ten plik zmodyfikować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam swojego szczeniaka

 

Samochód po chipie już troszkę przejechał, jak to Renault czasami płata figle :)Obecnie plecionka wydechu w agonalnym stanie oraz czasami ślizgające się sprzęgło.

 

W planach:

- wzmocnienie sprzęgła (mam dylemat dwumasa/jednomasa)

- hybrydowa turbina (przeróbka pod GT1749)

- Downpipe (wywalenie DPF + decat)

- korekta softu (auto ma problemy przy obciążeniu na autostradzie, v-max może też być problematyczny). Nie mam niemieckiej autostrady pod domem, ale samochód traci wtedy moc i trzeba go ponownie odpalić.

 

Może w przyszłym roku coś się uda zrobić.

post-78679-0-35132600-1450862426_thumb.jpg

Edytowane przez olek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

czy ktoś robił chipa dla Megane III 1.9dCi? Podobno tam sa nowe sterowniki EDC17, które się trudniej przeprogramowuje. Prawda to?

Czy można wykonać chiptuning poprzez złącze diagnostyczne w tym silniku? czy trzeba kompa wyciągać i rozbierać?

Ma ktoś jakieś doświdczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym tygodniu na Hamowni i wynik słaby, od Mastersa dostałem wydruk jego roboty wynik dobry... Generalnie nie wiem gdzie szukać mam clipa ale na pierwszy rzut oka parametry ok. Auto od dołu słabo przyspiesza. Trzeba wdepnąć mocno pedał gazu

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 -Prezes <czerwona>

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak jak ostatnio robiłem elektromechanikę, w jednym z warsztatów to mi wyszło, że był lekki przesyt, ale to dlatego, że u Mnie te chipowanie wyszło lepiej niż pierwotnie planowałem. Ogólnie jestem zdania, że jest to rozwiązanie bardzo ergonomiczne. Sprawdza się, ale trzeba to robić z głową i co najważniejsze w miarę rozsądnie.

Przesyt pojawia się wtedy, gdy jesteś na granicy i zastanawiasz się czy jak jeszcze podkręcisz, to będzie dobrze, czy już przesadzisz.

Edytowane przez Skoczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, gdzie polecacie wykonać chip tuning w okolicach Sosnowca? Chipował ktoś silnik 1.5 dci 82 km KM i może coś powiedzieć jak chodzi po chipie? Jakie są orientacyjne ceny za taką usługę?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!