Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

strata ok. 6 KM po 10-ciu latach użytkowania i przebiegu 220 tyś. km to dla ciebie czas na remont silnika???

BRAWO!!!!!!!! Właśnie takich klientów lubimy-my mechanicy...bo można wam wmówić wszystko...takie straty mogą powodować już zużyte filtry czy przytkany lekko katalizator...ale skoro masz inne zdanie na ten temat to trwaj w nim skoro ci tak dobrze...

Ja akurat byłem przed wymianą filtrów co rownież wykazał wykres bo przy 3000 tyś obr/min mam skok krzywej wykresu a gdybym chciał usunąć kata to mocy było by jeszcze wiecej jakieś 3-5 KM ale z racji tego że w tych autach nie jest to takie proste poprostu mi sie niechce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Sugerując się pozytywnymi opiniami o JBTuning w Kętach zdecydowałem się na podkręcenie swojej reni właśnie tam.

Jutro o 8 melduję się pod bramą wjazdową do warsztatu. Do przejechania mam 300km, więc trzeba wcześnie wstać :)

Co skłoniło mnie do przejechania 600km żeby zawirusować auto? Dużo pozytywnych opinii i przede wszystkim cena.

Jak tylko będę miał czas po powrocie to wrzucę wykres i będę szukał u Was poparcia, że wszystko dobrze zrobione :)

 

Dodano: 04 lip 2014 - 09:34

Miał ktoś z Was problemy z wgraniem programu po kablu do miii phi ? Zczytal sie ładnie a z wgraniem problemy..

 

Dodano: 04 lip 2014 - 14:12

Bardzo pilnie poszukuje kogoś z okolicy Katowic kto posiada 1.9 dci i jest w stanie udostępnić na moment swój komputer celem zgrania oprogramowania, ponieważ mój samochód w chwili obecnej nie ma programu i jest uziemiony. Błagam o pomoc

 

Dodano: 04 lip 2014 - 14:12

1.9 dci 130km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lipa . niech wyciągnie kompa i go rozbierze wtedy można podłączyc specjalnym kablem i wgrac soft . inna opcja jest taka - megany mają zabezpieczenie przed modyfikacjami w kompie na ciepłym silniku (pow.50 stopni ) jak mi próbowali wgrac program i komp stawiał opór to wyciągneliśmy czujnik temperatury ten obok termostatu , i programik się wgrał bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że robił ostatnio takie meganki po kablu, więc i z moją spróbowaliśmy. Niestety nie przyjęła. Największy problem był z tym, że jak zaczął się po kablu wrzucać nowy flash to stary się usunął, a podczas wrzucania wywaliło błąd. Dzięki temu samochód został bez żadnych map i nie wiedział co miał robić. Oczywiście przed modyfikowaniem map zgraliśmy starego flasha, ale żeby postawić megi na nogi potrzebny był flash prosto ze sterownika, nie z OBD. Samochód dał nam strasznie popalić. Zaczęliśmy o 8 rano, skończyliśmy o 00:30. Przede wszystkim szacunek za to, że gościu nie rozkładał rąk tylko sypał pomysłami z rękawa i w końcu się udało :)

Do konkretów :)

Okazało się, że silnik 1.9dci 130KM wcale nie ma 130KM lecz tylko 119KM. Obiecany w instrukcji obsługi moment obrotowy też okazał się znacznie mniejszy. Zamiast 300Nm, samochód wypluł bodajże 261Nm.

Po programie: 161KM 361Nm

Nie pamiętam przy jakich obrotach. Wydruki mam w samochodzie, później wrzucę.

Odczucia z jazdy. Byłem już bardzo zmęczony i spieszyło mi się do domu więc na temat spalania się nie wypowiem, bo gaz był praktycznie cały czas w podłodze natomiast samochód dopiero teraz jeździ :) Różnica ogromna. Zdaję sobie sprawę z tego, że przyrosty są dość spore, więc teraz będę obserwował zużycie sprzęgła i oczywiście dam Wam znać :)

 

Ostatnia kwestia.. Szczerze pozdrawiam i polecam JBTuning. Jak widać nawet jeśli się coś sypie to gościu poświęca na to 16,5 godziny, a słyszałem też o takich którzy potrafią kazać wezwać sobie lawetę i zabierać auto. Z ceną też się bardzo łatwo dogadaliśmy :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem problemy po kablu dlatego też gościu porzucił tę metode i wyjął kompa. Póżniej to już żadnych problemów,rozebrał kompa podlączył pod jakieś magiczne urządzenie pół godzinki i jest potem pomiar i uśmiech klienta bezcenny :) a cieszyłem sie jak dziecko z wyniku bo wczasie hamowania robiliśmy małe zakłady ile wypluje :)i żaden z nas nie obstawił że aż tyle pokaże

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten co za pińcet robi?

Takie jak moja robi za 700zł, ale miałem zniżkę za problemy :)

 

Dodano: 08 lip 2014 - 11:35

Zajęło mi to trochę czasu ale wrzucam wykres z hamowni przed i po chipie.

Chętnie poznam Wasze zdania. Informacji nigdy za wiele :)

Pierwsze spostrzeżenie: spalanie na autostradzie znacznie niższe: tempomat 170km/h 7,5L/100km

Pozdrawiam

post-69570-0-00485600-1404811933_thumb.jpg

post-69570-0-73463100-1404811973_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spostrzeżenie: spalanie na autostradzie znacznie niższe: tempomat 170km/h 7,5L/100km

trochę dużo... Ja mam z litr mniej, no ale ty masz FAP i dużo silniejszy program. Może to dlatego. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie jeżeli są obecne na forum :) Forum dotyczy megane które posiadam ale również mam Lagune z 2002r z silnikiem 1.9 dci 120KM w Wersji initiale paris i tego auta dotyczy mój post. W sierpniu tego roku planuje zchipować moją Lalkę, dzwoniłem już do Poznania do Tune Force, za chipa plus dwa pomiary na hamowni koszt 700zł, mam do nich około 200km w jedną stronę, chciałbym zasięgnąć waszej opinii na temat tej firmy , czy któryś z was miał z nimi jakieś doświadczenia ? Dzwoniłem także do EcuProject do Wrocławia tam za dwa pomiary i chip 1200zł , zastanawiałem się również nad JBtuning w Kętach do nich mam jakieś 280km ale ceny za usługę na tą chwile nie znam , może ktoś mógłby mi ją przybliżyć jak to u nich wygląda? Najbliżej mam do Wrocławia i byłbym wdzięczny jeżeli polecili byście mi jakieś zakłady z Wrocławia lub innych miast trudniące się i tym które majstrowały przy waszych autach najlepiej wraz z cenami za chip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszfyda, coś te wykresy są nie teges, już niby seryjny wykres słabo trzyma się norm.. max moment osiągany przy prawie 3000obr.. no jak na diesla to coś nie gra (zwłaszcza że katalogowo powinno być przy 2000obr)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie jeżeli są obecne na forum :) Forum dotyczy megane które posiadam ale również mam Lagune z 2002r z silnikiem 1.9 dci 120KM w Wersji initiale paris i tego auta dotyczy mój post. W sierpniu tego roku planuje zchipować moją Lalkę, dzwoniłem już do Poznania do Tune Force, za chipa plus dwa pomiary na hamowni koszt 700zł, mam do nich około 200km w jedną stronę, chciałbym zasięgnąć waszej opinii na temat tej firmy , czy któryś z was miał z nimi jakieś doświadczenia ? Dzwoniłem także do EcuProject do Wrocławia tam za dwa pomiary i chip 1200zł , zastanawiałem się również nad JBtuning w Kętach do nich mam jakieś 280km ale ceny za usługę na tą chwile nie znam , może ktoś mógłby mi ją przybliżyć jak to u nich wygląda? Najbliżej mam do Wrocławia i byłbym wdzięczny jeżeli polecili byście mi jakieś zakłady z Wrocławia lub innych miast trudniące się i tym które majstrowały przy waszych autach najlepiej wraz z cenami za chip.

Cześć! Ja jestem z Wrocławia i mogłem podjechać do ECUProject, ale skoro wszyscy chwalą JBTuning, a kasuje prawie 3 razy mniej, to wolałem się przejechać (lubię jeździć :)) a łączny koszt z paliwem w moim przypadku wyniósł i tak mniej niż wydałbym w ECUProject.

Jeszcze dwa tygodnie temu miałem podobny do Twojego dylemat, ale teraz już jestem po i zachęcam każdego kto się zastanawia.

Więcej przyjemności z jazdy i często również mniejsze spalanie :) O innych tunerach się nie wypowiem, bo nie wiem, ale JBTuning polecam :) Obstawiam, że weźmie ok 500zł, ale najlepiej przedzwonić.

Pamiętaj żeby powymieniać wszystkie filtry przed chipem. Powodzenia !

 

Co do mojego samochodu to nie wiem skąd takie różnice.. Ale byłem w Renault i powiedzieli, że na pewno nie stracił tyle, bo jest za młody, lecz musiał wyjechać z takimi ubytkami z fabryki. Samochód ma ledwie 3 lata i 70kkm.. Dodali że w 'tych autach to nic dziwnego'.. Eh te francuzy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!