Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby można było moc tak łatwo podnieść clipem to już bym miał 200KM i ustawionych w kolejce klientów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle mnie zrozumiałeś.

Chodzi mi o to , że silniki 1,5 dci zależności od modelu posiadają moc 65KM,70KM,75KM,80KM,85KM,86KM,90KM,100KM,105KM,106KM,110KM.

A niektóre wersje różnią się chyba tylko "ustawioną" mocą w komputerze , bo wyglądają identycznie.

chodzi mi o to , czy da się to przełączyć w CLIPie , tak jak np. włącza się światła do jazdy dziennej , lub czujnik deszczu.

dodam, że w autach innej marki taka operacja jest możliwa , metoda wyciekła na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mi się bardziej wydaje, że auto zostało źle z hamowane.. gość źle ustawił rolki pod Twoje auto..

..może ktoś jeszcze ocenić te wykresy z JB, wszystkie pokazują moment i moc bardzo wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko od niego, cofnij się parę stron i obejrzyj wykresy. Moje akurat są nisko ale silniki z FAP mają wykresy bardziej płaskie.

Nie chce mi się cofać i wklejać linków do postów z kilku stron wcześniej. Chyba mmożna sobie porównać samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper nie różnią się tak jak to napisałeś tylko mocą ustawioną na komputerze, ale chociażby inną turbiną i inną mapą , clipem nic nie osiągniesz, a jak tak bardzo nie chcesz ruszać ecu to zainwestuj w chip boxa ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 dci 2010r

 

Czy ktoś próbował robić coś z kiepską reakcją tego auta na wciśnięcie pedału gazu?

Szczególnie jest to problematyczne przy chęci szybkiego ruszenia pod górkę z hamulca nożnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szukam wsadu do scenica 2004 1,9dci 120hp nr sterownika to 0281011776 może ktoś ma i udostepni. Najlepiej aby był egr wyłączony i lekko podniesiona moc i moment ale nie koniecznie. Potestuje wszystko co macie.

Jak ktoś potrzebuje mam kilka wsadów sprawdzonych w Lagunie 1,9 dci 120hp na od 140 do 150hp

Edytowane przez matikarwos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miało to mieć miejsce wcześniej ale jakoś nie było czasu, przed wczoraj umówiłem się na chip mojej laguny 1.9dci 120KM. Auto powierzam firmie TuneForce z Poznania. Zameldować mam się tam 13 października na godzinę 9. Koszt z pomiarami 599zł. Postaram się jeszcze tego samego dnia podzielić wrażeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do laguny to kup kabelek np galletto 1260 i sam sobie zmień mapkę.

 

Z EDC 16 tzn 1,9 dci z MeganeII ScenicII Laguna IIFL radzę nie grzebać jak nie posiadacie clipa. Galletto przy robieniu kopii zapasowej potrafi wykasować kodowanie wtrysków a wtedy jazda tylko do 1000 obrotów/min.

Edytowane przez matikarwos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i byłem ale auto nie zostało zawirusowane. Wykres jaki jest każdy widzi.Panowie z TuneForce stwierdzili ze nie ma sensu chipowac jej ze względu na za późno wstająca turbine za co najprawdopodobniej winna będzie zmienna geometria. Jakieś uwagi, wnioski, spostrzeżenia mile widziane będą. Do Panów z Poznania wrócę jak usunę problem. za błędy w pisowni z góry przepraszam ale to już wina telefonu.

post-72320-0-13177200-1413224313_thumb.jpg

Edytowane przez tadeuszchelinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scar ja przekazałem tylko to co mi powiedziano w TuneForce, że winowajca to turbina, najprawdopodobniej zmienna geometrii, lub coś ze sterowaniem turbiny. Zawór od turbo ten w podszybiu zakupiłem nowy miesiąc temu i na nowym auto w ogóle już nie przyspieszało więc założyłem stary z powrotem. Pompa i wtryski po sprawdzeniu, błędów brak, turbina też była sprawdzana lecz nie wiem czy na sprawdzeniu jej szczelności i luzu na wirnika się nie skończyło, zawoziłem ją osobiście ale przy sprawdzeniu mnie nie było, jeszcze nie wiem czy ten drugi zaworem przykręcony do kolektora ssącego czasem nie umarł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale ja nie kumam - co jest nie tak z tym wykresem? (fakt, że nic nie widać na tym zdjęciu) Masz 260 niutonów i 120 koni na silniku- chyba że źle rozszyfrowałem - czyli nominał. Jak jest w lagunie to nie wiem ale w megane turbo jest bez geometrii.

 

Dodano: 15 paź 2014 - 10:53

a tak przy okazji. Ostatnio zebrałem się w sobie i postanowiłem sprawdzić jak to się ma ten eco virus do spalania przy spokojnej jeździe. Zalałem auto pod korek, wjechałem na autostradę i ustawiłem tempomat na 124 (co daje 120 na kołach). Trochę przejechałem, tak grubo ponad pół zbiornika i zrobiłem fotki wyświetlacza ;) później się już poddałem bo ile można jechać 120 na godzinę. Żeby nie było - nie chodzi mi tu o żadną burzę znowu tylko czysty konkret. Pełny bagażnik i pasażer.

post-35670-0-73078300-1413363026_thumb.jpg

post-35670-0-89995300-1413363050_thumb.jpg

post-35670-0-89389400-1413363068_thumb.jpg

post-35670-0-96289100-1413363105_thumb.jpg

post-35670-0-67841500-1413363127_thumb.jpg

post-35670-0-86280600-1413363181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!