Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak powinien się kręcić ale pewnie jak sprężarka się załącza to i wiatrak startuje i leci zimne. Mam dokładnie taką samą usterkę u siebie, jednak nie doszedłem co jest przyczyną, bo mi instalacja się rozszczelniła, dopiero jak usunę nieszczelnośc to wezmę się za szukanie usterki o której piszesz. Jakby udało Ci się to naprawić to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Witam wszystkich. Mój problem z klimą jest taki, że jak sobie pochodzi a w takie upały jest miło to po wyłączeniu przy pracującym nadmuchu troszkę dziwnie pachnie (nie jest to zapach oleju, gumy). Z przeczytanych postów wywnioskowałem, że to grzyb ale jeszcze chciałem się upewnić. Jeśli to grzyb to czy muszę wymienić filtr czy mogę psiknąć odgrzybiaczem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam trochę inny problem z klimą.

Posiadam Megane II 1,9 DCI z klimatronikiem i od kilku dni leci mi woda do wnętrza samochodu. Z tego co słyszałem jest to zatkany przewód odprowadzający wodę skraplającą się z klimatyzacji. Problem polega tylko na tym, że nie wiem gdzie go szukać, mechanicy mają ten sam problem, a w serwisie firmowym za wyczyszczenie chcą ponad 700zł (chyba ich ....).

Czy miał ktoś może taki problem lub wie jak sobie z nim poradzić?

Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Witam wszystkich. Mój problem z klimą jest taki, że jak sobie pochodzi a w takie upały jest miło to po wyłączeniu przy pracującym nadmuchu troszkę dziwnie pachnie (nie jest to zapach oleju, gumy). Z przeczytanych postów wywnioskowałem, że to grzyb ale jeszcze chciałem się upewnić.

 

Mam dokladnie ten sam problem. Dodam tylko,ze odgrzybialem klime ok 2 miesiace temu. Mysle zo pominolem ktorys z przewodow doprowadzajacych powietrze. Tylko ktory :-D Moze wiecie gdzie go szukac :) Czy sa jakies szczegolne miejsca w ktore sie atakuje odgrzybiaczem? Moze jedno z nich pominolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód odprowadzający skropliny w większości samochodów znajduje się pod parownikiem. Trzeba wejść pod samochód i szukać pionowej rurki schodzącej w dół, pomiędzy silnikiem a grodzią przedziału pasażerskiego.

Np u mnie w scenicu znajduje się w pobliżu prawego przedniego koła, jak jest skręcone maksymalnie w lewo można go zobaczyć.

Trzeba zaopatrzyć się w kawałek drutu i po prostu wetknąć go od dołu w tą rurkę.

 

W czasie deszczu jest większa wilgotność, a tym samem więcej wody będzie się skraplała na parowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przeszkadza aluminiowa osłona termiczna , ale w wiekszości przypadków jest zamocowana przez zatrzaski na wcisk (takie motylkowe) do blachy nadwozia. Daje się to w łatwy sposób zdemontować i tym samym umożliwia po odchyleniu dostęp do rurki odpływu skroplin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...czyli dziś po południu grzebiemy pod maską....może rzeczywiście coś tam trzeba do czegoś wsadzić :-D żeby było dobrze :) :roll: sama już nie wiem :-P na pewno to sprawdzę bo głupio tak żeby komuś woda na nogi leciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Kuzyn w Audi S8 miał podobny problem, doradził mi, że lignina jest najlepsza, bardzo chłonna, szybko odciąga to, co na kolana cieknie :-D. Jeździł tak przez kilka tygodni, bo nikt się zabrać za to nie umiał, aż w serwisie Audi mu to zrobili

 

Proszę nie cytować 1:1 posta, na który odpowiada się bezpośrednio pod nim - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!