Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec tak na zakonczenie dnia zawiozlem auto do garazu i juz w drodze zaczla mi znowu klima szwankowac mimo wlaczenia nie dzialala, zostawilem zapalone auto przed garazem z zalaczaną klima (ktora w tym momencie nie dzialala) otwieram garaz a po chwili slysze jak wlacza sie sama sprezarka z klimy i zaczyna znowu dzialac. Co to moze byc, dodam tylko ze niedawno wymienilem tranzystor z nawiewu bo mi przestal dzialac , kupilem bardzo zblizony parametrami wlutowalem i wszystko dzialalo, tylko nie wiem czy ma to jakies powiazanie z klima. Bede ogromnie wdzieczny za porade bo szykuje mi sie wyjazd majowy a klima bardzo by mi sie przydala.

Pozdrawiam i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze jak sie wyłączy to wtedy jak przyłoze ręke do kratek nawiewu to juz nie leci takie calkiem zimne powietrze, jak w momencie jej dzialania. Mysle ze powinno cały czas leciec jak ustwie klime np na 15stopni, cheba ze sie myle, to dopiero moj pierwszy samchod z klima wiec nie mam doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, wlącz sobie klime i wsłuchaj się w pracę silnika.Robi takie cyk i w tym momencie sie obroty podnoszą/klima chłodzi,po chwili znowu takie cyk i kompresor nie chodzi,obroty spadaja.W książce przecież tego nie znajdziesz <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko kupiłem we wrześniu, nie testowałem klimy na jakiś dłuższy okres, tylko sprawdzałem czy działa <ok> W marcu miałem ją odgrzybianą i dolany czynnik. Dzisiaj sprawdzałem chłodzi jak złoto. Przysłucham się jej w takim razie w jakimś dłuższy odcinku czasu, tylko powiedz mi co ile ten cykl się wykonuje (tak pi * oko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy jak jest na zewnatrz i jaka sobie temperature nastawolem w srodku...tzn do jakiego wysilku zmusiles kompresor.Nie umiem odpowiedziec na Twoje CareK, pytanie,nie liczylem,mysle,ze raz,dwa na minute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie dokladnie takie cos mi sie robi jak piszesz z tym ze w momencie wylaczenia sprezarki jak dotkne kratek nawiewu to po chwili nie sa takie lodowate jak w momencie wlaczenia, stad moj wniosek ze niby nie dziala ciagle tylko ma przerwy. Czasem jak jade samochodem i chce ja wlaczyc to dopiero po czasie zrobi cyk i wlaczy sie a nie odrazu a czasem dzala odrazu po właczeniu. Mam wrazenie ze wlacza sie jak jej sie chce <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czym to jest uwarunkowane? Skąd kompresor wie, jaką mam temperaturę w środku (czy się wystarczająco oziębiło, czy nie?). Zawsze wydawało mi się, że skoro mam manualną klimę, to ja steruję tym, kiedy ma być włączona, a kiedy nie, a nie tak jak w przypadku climatronicu - gdy poda się jakąś żądaną temperaturę. Pytam z czystej ciekawości, bo mnie zaciekawił ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze wlacza sie jak jej sie chce
Wlacza sie jak jej kaze czujnik temp. wewnetrznej,nie musi chodzic non stop.Jak by Ci to wytlumaczyc...rozpedzasz auto do 130kmh wrzucasz na luz toczysz sie do ok.90kmh i z nowu rozpedzasz auto do 130 kmh i znowu na luz do 90tki.Tak jest z kompresorem,tloczy i sie wylacza,za chwile znowu tloczy itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by bylo dla mnie zrozumiale tylko co moze byc przyczyna ze czasem nie odrazu po wlaczeniu przycisku Ac sprezarka robi cyk i wlacza klime tylko np po jakims czasie 5min okolo powiedzmy a czasami dziala odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!