Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Moze miec na to wplyw wymiana tranzystora z dmuchawy jakis czas temu mi padl kupilem zamiennik o bardzo zblizonych parametrach, wlutowalem poskladalem i wydaje sie byc ok bo dziala nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten załącznik się przyda.

Trochę informacji znajduje sie też w Sam naprawiam, ale w pierwszym wydaniu, w drugim klimatyzacja nie jest tak dokładnie opisana. Do ściągnięcia tu:

DrNo

Te dokumenty powinny rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

BTW.

Wczoraj sprawdzałem dokładnie jak to z tą klimą jest.

Pokrętło temperatury skręcone na min, dmuchawa na 2, obieg otwarty.

Auto stało na słońcu ale nie było w nim bardzo gorąco, specjalnie ustawiłem nadmuch na "twarz"

Po włączeniu klimy mniej więcej po 10-15 sek. wieje zimne powietrze po następnych 10-20 sek. z kratek leci naprawdę zimne powietrze. Po mniej więcej 10 min nie wytrzymałem i przełączyłem pokrętło regulacji temperatury na środek (pokrętło w pionie). Na zewnątrz termometr pokazywał 22 °C.

klima.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki powinien być czas reakcji - 5 min to zdecydowanie za dłuuugooo <ok>

Podjedź sprawdź ciśnienie, jak mało to dobij - posprawdzaj jak się zachowa po nabiciu. Jak dalej będzie tak dłuuugo to szukaj co dalej. Tranzystor raczej nie powinien mieć na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu materiałow dotyczacych klimy doszłem do wniosku ze cheba tranzystor nie ma wplywu na dzialanie klimy, tzn jesli bedzie uszkodzony to klima tez nie bedzie dzialac bo nie bedzie wtedy mozna właczyc nawiewu, wiec ten problem powinien byc z głowy.

 

Chciałbym sie tylko upewnic czy brak dostatecznej ilosci czynnika chlodzacego w ukladzie moze byc powodem przerw w pracy klimatyzacji badz opoznien przy wlaczaniu?

Chcialbym dodac ze przerwy raz wystepuja a raz nie tzn czasem po wlaczeniu klimy dziala szybko jak trzeba a czasem ma przerwy w dzialaniu lub tez wlacza sie po czasie.

 

Jeszcze mam jedno pytanie czy te wszystkie czujniki (nasłonecznienia, temperatury i wilgotnosci maja wplyw na dzialanie klimatyzacji jesli nie mam jej wlaczonej w trybie automatycznym. (Domyslam sie ze nie ale chcialbym sie upewnic <ok> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być odpowiedź na twój problem (zresztą z tego wątku):

Sprężarka klimy ma czujnik zabezpieczający przed jej pracą przy zbyt niskim lub wysokim ciśnieniu, więc nie załączy się jeśli masz za mało czynnika. Mógł też paść sam czujnik (ja tak miałem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha tzn ze moze byc taka mozliwosc ze gdyby bylo malo czynnika chlodzacego raz chłodzi bardzo dobrze a potem ma chwilowe przerwy i znow jest ok?

Dodam jeszcze ze czesto włącza mi sie wentylator na chlodnicy pochodzi chwile i wyłacza się ale to cheba normalne przy klimie?

 

(Czujnik temperatury wymienilem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod posiadam od ok 4 miesiecy, poprzednik podobno robił w tamte lato ale dowodu nie mam glowy nie dam <ok>, polecasz najpierw nabic klime a potem dalej szukac? Tez tak chcialem zrobic ale te przerwy w dzialaniu klimy (tzn raz jest a raz nie) sklonily mnie do szukania problemu w czyms innym. Mysle ze skoro raz dziala a raz nie tzn ze z tym powinno byc ok bo inaczej wcale by nie dzialalo albo slabo by chlodzilo. Tylko czy dobrze mysle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zerknąc czy nie masz przypiętego wydruku z maszynki (u mnie wisi na przewodzie do skraplacza) kiedy, co i ile do układu wcisneli. Ale zacząłbym od tego przyjamniej będziesz miał pewność że niczym z klimy karmić sie nie będziesz <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj byłem nabic klime okazalo sie ze uklad szczelny nabili mi ale problem pozostal, polecili mi mechanika od klimy wiec podjechalem, zerknoł do silnika i stwierdzil ze to podobno sprzegielko od wlaczania klimy i ze to typowe w tych autach. Koszt wycenil sobie na 600zł, troche sporo mysle, mozecie cos polecic czy da sie to samemu zmienic, czy wogole mozna to kupic? Mial ktos podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!