Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie,a czy to jest normalne że przy włączonej klimatyzacji /silnik ciepły/- gdy auto chodzi na wolnych obrotach i po dodaniu gazu /gwałtownie/ i " puszczeniu gazu"-w momencie gdy obroty spadną do obrotów biegu jałowego sprężarka wyłączy się na chwilę , po czym po chwili znowu się załączy i tak za każdym razem gdy dodam gazu i puszczę...Dzisiaj byłem na sprawdzeniu ilości czynnika chłodzącego i gość powiedział że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprężarka klimy zadziałała muszą być spełnione pewne warunki między innymi max obroty (chyba powyżej 4000).

Więc wg mnie nie powinna się wyłączyć jeżeli silnik pracuje poniżej tej granicy.

Ale może być też tak, że w momencie dodania gazu gwałtownie wzrasta ciśnienie czynnika i zawór po prostu odłącza sprężarkę, żeby zaraz po spadku ciśnienia ponownie ją włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc możliwe że to jest "normalne" zachowanie sprężarki ? U Ciebie też tak się dzieje ? Problem w tym , że po puszczeniu "gazu" i ponownym zał się sprężarki obroty chwilę "falują" zanim się ustabilizują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wg mnie nie jest to normalne. Nie powinno się tak dziać. Chociaż nigdy tego nie sprawdzałem.

Jedyne co zauważyłem to to, że na wolnych obrotach w momencie włączenia klimy obroty spadają, a następnie rosną i stabilizują się ale ciut wyżej niż 750 rpm. U mnie to jest ok 900 - 950 rpm. Trzymają się tak do momentu wyłączenia sprężarki i ponownie spadają do 750 rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarnas jest to nieprawidłowe działanie. Sterownik przed załączeniem sprężarki klimatyzacji powinien podnieś obroty do ok. 900-950 obr/min wówczas po starcie sprężarki uzyskamy obroty na poziomie 700-800 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarnas-wcześniej sprawdzałem krokowiec czy nie jest zabrudzony /troche był/ odkręciłem go bez odłączania złącza elektrycznego,i gdy go ponownie przykręciłem działo się tak jak u ciebie-obroty spadały do ok 500 obr/min.Odkręciłem go jeszcze raz i obroty wróciły do normy.Pewnie gdzieś łapało powietrze

 

[ Dodano: 2008-06-15, 14:30 ]

Mam prośbę-czy mógłby ktoś sprawdzić czy sprężarka wyłącza się po dodaniu gazu tak jak u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Po wciśnięciu przycisku A/C rosną mi obroty i po chwili załącza się sprężarka. Ale w momencie włączenia słychać taki metaliczny trzask, trudno opisać ten dźwięk, ale jest on w momencie załączenia sie sprężarki. Normalne to czy coś się rozwala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem presostat /używany,ale podobno sprawny /i niestety nic się nie zmieniło-jak się sprężarka wyłączała,tak się wyłącza /po przegazowaniu do 2000 obr /,a obroty dalej "lekko niestabilne".I jeszcze jedna niepokojąca rzecz-po podłaczeniu pod komputer pokazuje - klimatyzacji brak,a ciśnienie w układzie 0 BAR.Znacie może jakiś "domowy" sposób na sprawdzenie presostatu?Może on nie wysyła informacji do komputera... :-( Ale gdyby komputer nie widziałby klimatyzacji to by sobie nie podnosił obrotów po załączeniu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!