Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

PRZEMO

u mnie jest zwykla prosta klimatyzacja, mechniczna ON/OFF .. z zadych schematow nie wydedukowalem jakie elementy i czynniki wplywaja na jej prace, a sadzac po tym ze sterownik silnika ja wlacza i wylacza moze byc ich wiele, tak jak u mnie , wadliwie dzialajacy czujnik temp. cieczy prawdopodobnie powodowal niezalaczanie sprezarki.

Teoretycznie termometr na zewnatrz jest przy prawy lusterku, ale w srodku kabiny chyba juz nie, jedynie w climatronicach jest kilka czujnikow ( okolo lampki pod dachem, pod nogami .. )

 

JA podejrzewam ze glowna role spelnia tutaj cisnieniowy wylacznik 3-funkcyjny, ktory wlacza sprezarke w zalaznosci od cisnien w wężu i reguluje temp. zalaczajac wentylatory.. ale to tylko domysly.

Pytaniem pozostaje ile może pracować spreżarka bez szkody dla swojego zdrowia, i jakie czynniki wplywaja na sprawność układu ??? pewnie ma tutaj znaczenie jakośc chlodzenia skraplacza ( pierwsza mala chlodnica ) i sila nadmuchy w kabine, gdyz ze schematow wynika ze obok parownika ( chlodniczka obok wentylatora) jest termostat reduktora cisnienia, ktory co robi ?? ( podejrzewam ze otwiera i zamyka doplyw cieklego - sprezonego gazu w celu jego rozprezania i schlodzenia parownika).

takie moje dywagacje, moze ktos przekomentuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zwykłą, tam nie ma żadnego czujnika temperatury. Ten na środku pokazuje tylko i wyłącznie temperaturę nic więcej.

W takiej prostej instalacji wszystko zależy jak szybko będzie spadało ciśnienie w układzie, tak jak napisałem powyżej, a to zależy od zaworu.

Poczytałeś dokumenty z linków jakie są na 2 stronie tego wątku?

Masz tam wszystko wyjaśnione, po co to wszystko tutaj pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiekszosc info w dokumentow , o których piszesz wyciagnąłem ..

nie wszystko one jednak wyjasniaja, glownie chodzi mi o prawidlowe symptomy dzialania klimatyzacji i co za tym idzie zywotności sprężarki, i sprawności chłodzenia.

za co dokladnie odpowiada termostat przy zaworze rozprężnym i jak się załącza, i jakie czynniki biorą udział w wysterowaniu sygnałem załaczenia spręzarki... gdyż to sterownik ja włącza ? ( a co pisalem wczesniej u mnie przy wadliwej czujce temp. cieczy pupa byla) .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czujnikiem masz rację, zapomniałem,że poniżej jakiejś temp. klima się nie włącza, więc musi zostać skąś podana

W paczce masz 6001A.pdf opisuje on między innymi każdy element i jaką pełni funkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy jedno pytanie: Włączam klimatyzację,sprężarka załącza się,a zimne powietrze nie leci. Dotego z środkowego nawiemu słychać dziwne syczenie. Po włączeniu przewody pod maską na chwilę robiły się zimne a potem znowu wracały do temperatury silnika. Zauważyem,że przy górnym zaworze od klimy jest filtr od ukłau klimatyzacji ( main filtr Valeo) i tam są ślady oleju - chyba od klimy. Co to może być? Nieszczelność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie:

dzisiaj zauwazyłem podczas właczonej klimatyzacji ze z jednego aluminowego przewodu (sztywnego) wychodzacego ze sprezarki tak jakby kapała woda (jakaś ciecz). chciałem zapytac czy to normalne zjawisko???????????

z gory dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest tak, że pewna ilość czynnika pomimo wszystko wytwarza jakieś tam ciśnienie. Jeżeli Zawór trójdrożny uzna że można włączyć sprężarkę to ją włączy. Ale jeżeli ciśnienie nie wzrośnie to ją wyłączy i pewnie w takim przypadku będzie sobie tak "cykał".

Jeżeli czynnika będzie za mało to ciśnienie w układzie będzie zbyt małe i zawór w ogóle nie włączy sprężarki.

Maiłem ten drugi przypadek. Z nawiewów niby coś tam dmuchało zimnym, ale pewnie bardziej to pochodziło w wentylatora niż klimy. Dodatkowo z nawiewów, a może z przodu pojazdu dochodziło jakby gulgotanie, jakieś świsty i tak jakby koś wannę opróżniał w moim samochodzie. Sprężarka się raz włączała na 1-2 sek albo w ogóle.

Po napełnieniu klimy problemy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Wczoraj pojechałem nabić klimę, okazało się, że klima jest kompletnie pusta, ale okazała się szczelna. Po nabiciu chłodzi piękni i wszystko jest ok poza jednym. Gdy samochód postoi kilkanaście minut, wsiądę i włącze dmuchawę (bez klimy) to przez jakieś 30s leci śmierdzące wilgotne powietrze. Co dziwo gdy klima jest włączona powietrze nie śmierdzi.

 

Sprawdziłem filtr pyłkowy - jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co mi powiedzieli w I to co rok :), ale generalnie sprawdzić należałoby co 2-3 lata, odgrzybianie z wymianą filtra co roku, albo po zimie i przed następną. Tą ostatnią operacją można zrobić samemu; w zasadzie to koszt filtra + środka do dezynfekcji, który powinien wystarczyć na 2-4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzybiania nie robiłem, bo po nabiciu jak odpaliłem tam w warsztacie klime nic nie śmierdziało podczas jej pracy, więc powiedziano mi, że odgrzybianie jest zbędne.

 

Zresztą dzisiaj już troche mniej śmierdziało...

 

Zastanawiam czy nie kupić preparatu WURTHA do odgrzybiania i samemu tego nie zrobić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!