Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż czujnika temperatury zewn


Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się pod temat. Problem wygląda następująco, zakupiłem oryginalny używany czujnik z kabelkami (ok 30cm).

Po 1. nie wiem jak wyjąć wkład lusterka zeby je nie zniszczyć

Po 2. nie wiem gdzie dokładnie wpiąć się z tymi kabelkami, aby chociaż sprawdzić czy ten czujnik działa

Po 3. czy w tym celu trzeba będzie demontować tapicerkę boczków

 

PS. Kolego nimrod32 będe wdzięczny za jakiegokolwiek manuala :)

 

Z góry dzięki za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. nie wiem jak wyjąć wkład lusterka zeby je nie zniszczyć

Opisywane juz było na forum. Można śledziem od komputera, ja dzisiaj wyjąłem oba wkłady w ciągu trzech minut przy pomocy kabla elektrycznego. Wkładasz go z lewej strony tak żebyś końce miał w dłoniach, a kabel musi wejść za wkład. Ciągniesz, aż wyskoczy, później z drugiej strony to samo. Jak dla mnie najlepszy i najszybszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K1LL3R

żeby sprawdzić czy działa wyciągnij z drzwi (między zawiasami) gumową karbowaną rurkę, za nią schowana jest kostka elektryczna którą idą kable od kokpitu do drzwi. wepnij się w ta kostkę w złącza 18 i 19 (tak było u mnie) Uruchom silnik i powinno być widoczne wskazanie temperatury. Ja do tego doszedłem obserwując kostkę, od strony samochodu były w kostce kable, po stronie drzwi nie było dalszego odprowadzenia. Jeśli nie będzie działać od razu, zmień kolejność styków.

Jeśli będzie wskazywało temperaturę, trzeba dobrać się do tapicerki drzwi. Na dolnej krawędzi drzwi są chyba 3 długie śruby, w uchwycie drzwi (pod sterowaniem elektrycznym szyby - mocowane na zatrzaski) kryją się chyba też 2 śruby. reszta tapicerki trzyma się na zatrzaskach. Aby zamontować tapicerkę trzeba ją odchylać i ciągnąć w górę, bo zamocowana jest na hakach w kształcie litery L.

Żeby podciągnąć kabel od kostki do lustra potrzebne będzie około 40 cm kabla dwużyłowego z jednej strony ja podłączyłem się w kostkę stykami wmontowanymi w kostkę pochodzącymi ze starej wiązki elektrycznej z drugiej przy lusterku zlutowałem na stałe i włożyłem w koszulki termokurczliwe.

 

[ Dodano: 2010-04-30, 13:22 ]

na fotce jest kostka z drzwi, w którą trzeba się wpiąć z czujnikiem. Otwiera się ja poprzez pociągnięcie w górę zabezpieczenia.

post-14841-1272626261_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety moja Megi jest 08 roku standardowo nie miała czujnika temperatury, w kostce ze zdjęcia w opisywanych pinach nie mam pociągniętych przewodów. Chyba że w tym roczniku inne były to piny ;) ktoś może wie czy jest w ogóle szansa podłączenia ? Ewentualnie jeżeli trzeba pociągnąć wiązkę to gdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Połączono.

Nie mam czujnika temperatury w lusterku. Chciałbym mieć odczyt temperatury na wyświetlaczu. Co oprócz zakupu czujnika i wsadzenia go do lusterka trzeba zrobić? Czy mogę się tam spodziewać istniejącej wiązki? Czy trzeba będzie coś aktywować za pomocą CLIP?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile przewodów masz w wiązce drzwi w kostce podłączonej do lusterka. Powinno być 7 albo 9 jeżeli tyle jest to wystarczy podlączyć czujnik temperatury i będzie działać.

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też się podczepię pod temat.

Chciałem dziś zamontować czujnik.

Jednak po zdjęciu wkładu i obudowy nie pokazały mi się żadne kable( nie mam elektrycznych ani podgrzewanych lusterek). Jednak myślałem, że stary czujnik był wyrwany ale chyba go wgl nie było.

I teraz moje pytanie. Jakie mam zrobić następne kroki, żeby jak najłatwiej podłączyć ten czujnik?

Nie ukrywam, że myślałem też, żeby w przyszłości zrobić sobie elektryczne lusterka i żeby nie robić podwójnej sobie roboty to może od razu zrobić to i to? Czy nad elektryką się wstrzymać i nie robić wgl. Dodam, że to moje pierwsze autko i dopiero wszystkiego uczę się przy nim.

Moja megi jest z 2007 roku jednak jest to jakaś słaba wersja wyposażeniowa chyba authentic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest to UCH?

Dziś rozebrałem pół auta i już wiem mniej więcej jak idą kable od drzwi.

Tylko mój trop gubi się za konsolą środkową.

Co dalej trzeba rozebrać i gdzie się podpiąć kablem?

(Już w tej akcji wymieniłem filtr kabinowy i oświetlenie schowka zmienie na led:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!