Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaki alarm do MEGANE II


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie jestem zwolennikiem oryginalnych alarmów. Wydaje mi się, że złodzieje je mają rozpracowane nim pierwszy samochód z nim wyjedzie z fabryki. Chyba najlepiej zamontować jakiś niestandardowy alarm + ukryty mikrowyłącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsystkich. Mam pytanie. Wożę często psa i nie raz musi on pozostać w środku. Jak spowodować aby alarm po zamknieciu drzwi się nie włączał? W mojej Megi z 2004 mam fabrycznie zamontowany. Pozdrawiam all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wsystkich. Mam pytanie. Wożę często psa i nie raz musi on pozostać w środku. Jak spowodować aby alarm po zamknieciu drzwi się nie włączał? W mojej Megi z 2004 mam fabrycznie zamontowany. Pozdrawiam all.

 

W orginalnym alarmie jest tak: otwierasz samochód z karty otwierasz dzwi (pozostawiajac otwarte) wkładasz karte do czytnika wciskasz 5 razy przycisk "start stop" (masz na to 10 sekund) wyjmujesz kartę zamykasz dzwi i zamykasz samochód z karty (normalnie jak zawsze) alarm działa ale nie działaja czujniki ruchu w środku wiec pisek może sobie sziedzieć. (opisałem procedurę przy orginalnym alarmie)

No i jeszcze jedno potem jak go otworzysz i zamkniesz ponownie alarm wraca do normalnej pracy z czujnikami ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

slavOK

chyba mam tez taki sam alarm bo mam te czujniki kabinowe w tym samym miejscu (takie jasno szare) czy ktos zna nazwe tego alarmu?

Mam z nim problem tego typu ze jeden z tych czujnikow jest wyrwany i dyndaja tylko dwa kabelki i w zwiazku z tym mam ten alarm chyba wylaczony bo nic nie pika jak go probowalem przez otwarte okno - czy mozna gdzies go naprawic oprocz ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie napisze Ci co to za firma bo nie wiem, jednak wydaje mi się, że takie czujniki są uniwersalne bo w każdym alarmie spełniają taką samą role, podjedź do jakiś fachmanów od alarmów to Ci doradzą czym to zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

alarm naprawiony w ASO - czujniki tylne wymienione - komplet nowych i naprawione zwarcie ktore bylo pod maska - alarm dziala, nic nie pika i nie piszczy ale tak jak te fabryczne zabezpieczenie nijakie jak go uruchomilem! Cicho wyje i chyba nie da sie z tym nic zrobic aby podglosnic!

Chcialem SEO Perfect zalozyc w miejsce tego fabrycznego ale nie na chwile obecna bo koszt jest spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W mojej Megi jest coś dziwnego. Niby mam alarm (dwie czujki ruchu na tylnych słupkach), po zamknięciu samochodu pilotem mruga sobie dioda przy prawej tylnej szybce. Ale... jak siedzę w środku, zamknę samochód pilotem (czyli załączam alarm) i macham rekami - nic się nie dzieje. Jak chwycę za klamkę (od wewnątrz) i otworzę drzwi, to słychać delikatny pisk w środku. Na tyle delikatny, że z zewnątrz z odległości 10 metrów praktycznie tego nie słychać. Jak drzwi zamknę - pisk mija. Ale wtedy drzwi od zewnątrz można bez problemu otworzyć. Przy otwartych drzwiach pisk ustaje samoczynnie po około 20 sekundach. I druga sytuacja - zamykam samochód pilotem przy uchylonej szybie - wkładam rękę, macham i nic. Czy z mojego opisu może mi ktoś powiedzieć, czy ja w ogóle mam alarm? A jeśli tak - to co z nim jest nie tak? Bo powyższe zachowanie jest chyba delikatnie mówiąc - bez sensu. Z góry dziękuję za info <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!