Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zły odbiór radia a wzmacniacz antenowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

wydaje mi się,że instalacja u podstaw jest kiepska... czy w ogóle u kogoś radio gra (odbiera) dobrze? w moim poprzednim aucie (audi a4)to samo radio grało idealnie (nie gubiło zasiegu wcale,albo b.rzadko),a antena była wew. ! (w słupku lub podsufitce) więc teoretycznie powinno być gorzej niż w megance, w tych wszystkich problemach,stawiam na kiepską instalacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słabo działało radio... Wymieniłem bat i pomogło na 80%. Kłopoty są w trasie przy zmianianie nadajnika.... Pozostaje stopka na dachu.

Edytowane przez Rosol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na gwincie od anteny nie powinno być napiecia, to wejście do wzmacniacza antenowego. Zasilanie wzmacniacza antenowego w stopce podawane jest przez kabel ekranowany z radia. Podobna technika zasilania wzmacniaczy antenowych stosowana jest w popularnych antenach siatkowych telewizyjnych, gdzie płytka wzmacniacza jest w antenie, a zasilacz przy odbiorniku.

 

Aby, zdemontować rączki trzeba podważyć i wysunąć prostokątne zaślepki w rączce są wciskane.

A jakie powinno tam być napięcie (w wersji z navigacją).

Kabel ekranowy to jak rozumiem zwykły kabel antenowy poprowadzony od radia do podstawy anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem w Scenic II i już skończyły mi się pomysły. Radio odbiera tylko jedną stację i to jak przejeżdżam obok jej nadajnika. Radio mam fabryczne Cabbase z nawigacją, tuner i czytnik nawi pod siedzeniem pasażera z przodu.

Wymieniłem bat, odkręciłem stopkę anteny GSM, ponieważ u niektórych dostawała się tam woda ale nie było śladów rdzy, luty ładne. Co może być jeszcze problemem? Zastanawia mnie jeszcze fakt, że podczas ręcznego ustawienia częstotliwości w głośnikach jest cisza - nie ma trzasków, szumu itp. Może coś z radiem jest nie tak?

Z anteny wychodzą trzy kable - od radia, od GPS i trzeci cienki ok. 15cm podłączony do złącza bezpośrednio przy otworze w dachu - czy na nim powinno być jakieś napięcie czy to jest tylko masa?

post-91634-0-47299000-1474960483_thumb.jpg

Edytowane przez sliver001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dziwne jak może się zepsuć bat, ale zdarzają się dziwne rzeczy, mam radio niefabryczne i nagle któregoś dnia zniknęły wszystkie stacje radiowe, czasami się pojawiają i nagle znikają i tak w kółko, jak znikną to jest całkowita cisza, nie ma nawet szumów ani trzasków, nie odbiera wówczas nawet ta stacja radiowa, która zawsze odbierała nawet bez anteny, radio ma niewiele ponad pół roku a kupione było jako nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sat Jul 13 2013 o 18:57, witman napisał:

Na gwincie od anteny nie powinno być napiecia, to wejście do wzmacniacza antenowego. Zasilanie wzmacniacza antenowego w stopce podawane jest przez kabel ekranowany z radia.

Na gwincie nie ma napięcia, a zasilanie przedwzmacniacza antenowego jest z uch w M2Ph1. Naprawiałem podstawę anteny i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre MIII i ScIII mają wzmacniacz nad tylną szybą, a złączka wychodzi do szyby, wykorzystując strukturę ogrzewania szyby jako antenę.

A napięcie 12V jest na tej białej wtyczce (patrz zdjęcie) to zasilanie wzmacniacza i zarazem kabel sygnałowy anteny.

wzmacniacz anteny.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!