Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

błąd czujnika wałka rozrządu i jego obwodu


michasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem własnie walniętą cewkę nr 1 wymienilem dziś podpiąłem pod kompa okazało się że jest błąd czunika wałka rozrządu. Czy on może powodować po nagrzaniu silnika brak mocy tzn. ja na gaz a on zero reakcji? Dopiero na pół sprzęgle i operowanie gazem da efekt ruszenia z miejsca (by się zebrać jak dziś ze skrzyżowania)

Edytowane przez marek1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam błąd czujnika położenia wałka rozrządu + jakieś 2 inne z tym związane ( błąd położenia wałka i coś tam jeszcze ). Dodatkowo świeci mi się kontrolka silnika. Po wymianie czujnika na nowy Valeo, w Aso Panowie zrobili coś co nazywa się "przeprogramowanie komputera wtrysku". Po 2 tygodniach znowu wyskoczyła mi kontrolka silnika. Podejrzewam, że błędy będą te same, auto normalnie jeździ i nie ma żadnych problemów. Wiecie może o co chodzi, bo już tracę cierpliwość do tego auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie teraz czy czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik wału wykazuje na kompie dwa różne błędy?

Ojciec był na dwóch różnych ludzi pokazało mu ten sam błąd czyli czujnik położenia wałka rozrządu wymienił na używany ale cały czas problem jest na rozgrzanym silniku w postaci braku mocy i możliwości ruszenia nawet. Co prawda czujnik używany.

 

Ma ktoś z forumowiczów z rejony Zagłębia kompa by sprawdzić w rozsądnej walucie bo na te odwiedziny u mechaników popłynę na maxa

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie teraz czy czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik wału wykazuje na kompie dwa różne błędy?

Tak.

 

Dodano: 23 kwi 2015 - 20:30

Ma ktoś z forumowiczów z rejony Zagłębia kompa by sprawdzić w rozsądnej walucie bo na te odwiedziny u mechaników popłynę na maxa

To kup sobie program diagnostyczny np. Maxieco. Parę osób zakupiło go i sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ojciec kupił padniętą używkę czujnika bo poprawy nie ma w kwestii braku mocy po rozgrzaniu silnika.

Odpinając wtyczkę od czujnika wałka rozrządu powinien wyskoczyć błąd w postaci serwis i kontrolka silnika?

Bo odpiął i nic się nie działo po wypięciu.

 

Co do programu to lookne za czymś takim dla ojca bo ja to pomykam Vectrą C więc mnie się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam. Odswieze temat bo mam problem z ktorym nikt nie umie sobie poradzic. Scenic II z 2003 roku 1.6 16v ze zmienna faza. Auto ma 2 bledy (czujnik polozenia walu rozrzadu i zmienne fazy) ktore swieca sie stale gdy auto jest zapalone i tylko na Clipie. dopiero po jakims czasie wywala check. wymienione czujniki (polozenia walka, polozenia kola zamachowego), zawor kzfr, kzfr, rozrzad. Macie jakies pomysly?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy sprawdzam od razu. ale dzieki za rade. uderze do tego UIO

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program łączy się z silnikiem jeśli karta jest w slocie , zegary się pala a silnik czeka na start przyciskiem / w samochodach ze stacyjką ..stacyjka przekręcona na on ale bez rozrusznika / ...wtedy jest zasilane ECU i wszystkie obwody elektryczne silnika... wtedy próbuj czytać i kasować błędy.

Miałem problem z nie równą pracą na wolnych obrotach.Teraz po skasowaniu błędów jest ok. Przyspieszenie oraz moc bez zmian..testu żarówki jeszcze nie robiłem ..zrobię w poniedziałek.

Czy to zadziała w megance II ph I?

Wkładam kartę do slotu i cisza...nie świecą zegary, nie jest zasilane ECU i brak połączenia z silnikiem. Nie mogę wtedy w MaxiEcu wykasować błędu.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby poczytał dokładnie to by wyczytał że samo włożenie karty do slotu w SCII lub MII nie włącza zapłonu. Takie zachowanie jak byś chciał dotyczy LagunyII. W SCII/MII trzeba włożyć kartę do slotu (przy HF chyba nie trzeba), wcisnąć hamulec, wrzucić któryś bieg i przycisnąć przycisk start/stop - otrzymuje tzw: zapłon, włączenie zasilania bez odpalenia silnika.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!