Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

błąd czujnika wałka rozrządu i jego obwodu


michasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jeśli nawet zastosuję nowy czujnik, a błąd nie zostanie skasowany to i tak będzie pracował jak uszkodzony?

Nie. Powinien pracować dobrze. Tylko jak wymieniłeś czujnik i po skasowaniu znowu pojawi się błąd to będzie oznaczać:

- uszkodzoną wiązkę (może gaziarze coś zepsuli jak zakładali instalację)

- przestawienie rozrządu.

- uszkodzony elektrozawór albo kzfr (przestawiony rozrząd tylko na kzfr np. koło zablokowane w jednej pozycji).

Zacznij może z innej strony. Może lpg rozjechało Ci mapę benzyny.

Odłącz akumulator na godzinę, później odpal i bez gazowania niech się zagrzeje i pojeździj na samej benzynie tak z 50 km.

Niech ecu pozbiera mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test z żarówką 12V 21W. Wpiąłem ją we wtyczkę do elektrozaworu. Po podpięciu zgasł service. Przy gazowaniu żarówka się nie zaświecała (+ i - we wtyczce). W przypadku kiedy (+) był we wtyczce, a (-) na obudowie silnika to świeciła cały czas. Czyli nie ma sygnału na elektrozawór. Błędów jeszcze nie usunąłem, ponieważ dopiero wieczorem będę miał komputer. Może być tak, że nie usunięty błąd nadal blokuje dawanie sygnału na elektrozawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że nie usunięty błąd nadal blokuje dawanie sygnału na elektrozawór?

Nie.

Wg mnie, jeśli drugi czujnik jest sprawny to ecu nie otrzymuje prawidłowego wskazania z czujnika położenia wałka (i nie daje sterowania na elektrozawór) z trzech powodów:

- uszkodzona wiązka,

- przestawiony rozrząd (przeskoczył pasek),

- zablokowane kzfr (co ecu "widzi" również jako przestawienie rozrządu w jakimś tam zakresie obrotów).

Gazownicy często podpinają się pod czujnik położenia wałka, żeby mieć sygnał pod obroty. Sprawdź jak się wpieli pod orginalną oryginalną wiązkę.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u kumpla który podłączył się pod kompa. Komputer pokazał 2 błędy, których nie dało się usunąć. Były to błędy: Czujnik położenia wałka oraz sterowanie fazami. Jeszcze przepatrzę wiązki idące do czujnika położenia wałka. Czy na kostce która podaje napięcie do czujnika wałka też mogę zrobić test z żarówka? No własnie tak wychodzi, że spadek mocy zauważyłem w momencie kiedy zamontowano mi LPG (2 miesiące temu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie zablokowanego KZFR? Czy da się je jakoś zdiagnozować? Ew ustawić jeśli jest przestawione?

Komputer nie pokazał wypadania zapłonów, więc chodziarz z tym jest już spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na kostce która podaje napięcie do czujnika wałka też mogę zrobić test z żarówka?

Nie. To jest czujnik halla. Tylko oscyloskopem.

Czy da się je jakoś zdiagnozować?

Dobry diagnosta z clipem powinien to wyłapać.

Ew ustawić jeśli jest przestawione?

Nie. Jak się zablokowało to już jest wyjechanie i do wymiany.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje posty w innym temacie wywnioskowałem, że faktycznie błędy usuwałem w nieodpowiedni sposób bo na zapalonym silniku. :) Na zgaszonym program nie chciał się połączyć z silnikiem. A powiedz czy robiłeś test żarówki kolegi sylwekdm po usunięciu błędu? Komputer podaje napięcie na wtyczkę do elektrozaworu? Żarówka świeci przy odpowiednich obrotach?

U mnie problem nie tkwi w nierównych obrotach tylko w spadku mocy. Strasznie kiepsko się wkręcą w obroty i jazda pod górkę to mordęga. U Ciebie po tej operacji jest jakaś poprawa w mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program łączy się z silnikiem jeśli karta jest w slocie , zegary się pala a silnik czeka na start przyciskiem / w samochodach ze stacyjką ..stacyjka przekręcona na on ale bez rozrusznika / ...wtedy jest zasilane ECU i wszystkie obwody elektryczne silnika... wtedy próbuj czytać i kasować błędy.

Miałem problem z nie równą pracą na wolnych obrotach.Teraz po skasowaniu błędów jest ok. Przyspieszenie oraz moc bez zmian..testu żarówki jeszcze nie robiłem ..zrobię w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czujnik nowy - nic

obwód- wiązka OK - nic

rozrząd ustawiany przez serwis - nic

 

a jest możliwość jakoś ustawienia wałka rozrządu ? bo czytałem gdzieś że o kilka zębów różnica i też to robił.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, mam Renault Megane 2 kombi rok 2007 szukam gdzie pod maską znajduje się:

 

- czujnik położenia wałka rozrządu

- czujnik wału korbowego

 

Proszę o pomoc w namierzeniu drani :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca gdzie znajdują się czujniki na forum już parę razy były podawane. Czujnik wału korbowego znajduje się między silnikiem a skrzynią biegów, mocowany na 2 śruby M6. Czujnik wałka rozrządu znajduje się przy pierwszej świecy zapłonowej w głowicy (czyli od strony skrzyni biegów), pod plastikowym kolektorem dolotowym. Przykręcony jedną śrubą M6. W poście nr 11 w tym temacie masz zdjęcie gdzie się on znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!