Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja halogenów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie mam fabrycznie zamontowanych halogenów. I teraz moje pytanie czy jest możliwość montażu na własną rękę? Halogeny już mam ale nie wiem co dalej i jak je zamontować. Czy wystarczy zdjąć dolną osłonę silnika? I jak to podpiąć

 

/0cool: poprawiono prefiks tematu

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w manetkach masz możliwość włączenia przednich <ok> Jak nie to trzeba też pomyśleć o zmianie manetki na właściwą - osobno włączanie przednich jak i tylnego.

Zazwyczaj jest już instalacja - dokładnie obejrzyj czy nie ma tam gdzieś przewodów z wtyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czy jeżeli zdejmę dolną zasłonę silnika i zamotuje sobie halogeny bez podłączania to utracę gwarancje? Zawsze to lepiej wygląda niż czarne zaślepki. Co do manetki niestety nie ma przodu czyli wymiana a to już nieopłacalne. Wiec pomyślałem że dla wizualnego wyglądu przynajmniej zamontuje halogeny. I teraz pytanie co z gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extreme dostępna tylko chyba w uk. A że była nie tak dawno promocja że jeżeli masz samochód starszy niż 10 lat to rząd dotacje dawał jeżeli oddasz stary samochód na złomowanie. I właśnie w tej ofercie była Extreme i nie dało się dodać extra halogenów i innych pierdół po prostu stabilna oferta. ale za to cena auta z dodają + bonus dealera była 24.600zł niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołączam się do tematu. Mam MIII 2010 z Francji w wersji bez halogenów, tylne szyby na korbkę, zagłówki przednie bez odchylenia i fotel kierowcy bez regulacji odcinka lędźwiowego. Nie było też podłokietnika ale sobie zainstalowałem z allegro.

Też chcę zainstalować halogeny.

Jeśli ktoś ma pewność i wiedzę, że jest gotowa instalacja do halogenów niech się odezwie. Mam wrażenie, że wiązki są przystosowane do wielu modeli wyposażenia, np do gniazda 12V w podłokietniku była wiązka, wystarczyło się wpiąć.

 

No i sprawa poza włącznikiem multifunkcyjnym przy kierownicy to kontrolka na szafie. Jeśli szafa jest bez kontrolki to dochodzi wymiana zegarów na takie z kontrolką.

Edytowane przez irekbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na Allegro nie widziałem aby sprzedawali samej prawej manetki od kierownicy. Jedynie można znaleźć cały przełącznik zespolony. Instalacja powinna być, bo to jest ta sama kostka. Co do zegarów to jeśli już wymienisz przełącznik zespolony i wepniesz halogeny w odpowiednie kostki w oryginalną instalacje, będzie trzeba jechać na CLIP-a i prze niego uaktywnić w komputerze halogeny i przyuczyć osobo licznik do obsługi halogenów. To znaczy powiedzieć mu że ma halogeny i że jak są włączone to ma zapalać kontrolkę halogenów.

Edytowane przez Woytus
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję expression (cyfrowy prędkościomierz) i jest tak, że kontrolka halogenów przednich (zielona) i tylnych (pomarańczowa)znajduje się na cyferblacie obrotomierza na dole po prawej stronie obok kontrolek świateł pozycyjnych i krótkich :)

Edytowane przez Barnaba27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat połączenia halogenów przeciwmgielnych przednich.

post-24044-0-48164900-1319651522_thumb.png

176 ŚWIATŁO PRZECIWMGIELNE PRZEDNIE PRAWE

177 ŚWIATŁO PRZECIWMGIELNE PRZEDNIE LEWE

R106 ZŁĄCZE PRZEDNIE SILNIKA / ZDERZAKA

R107 ZŁĄCZE DESKI ROZDZIELCZEJ / PRZEDNIE SILNIKA

1337 MODUŁ ZABEZPIECZAJĄCY I PRZEŁĄCZAJĄCY

1519 ELEMENTY STERUJĄCE POD KIEROWNICĄ

post-24044-0-61473400-1319651513_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!