Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Spalanie


Laps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy to normalne ze przy spokojnej jezdzie w cyklu miejski auto z silnikiem 1.9dci spala 10 litrow ON bo jak na moj gust to troche za duzo. Czego moze byc to przyczyna?????

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laps, Ja mam średnie spalanie około 7,5l przy dosyć dynamicznej jeździe w mieście zatem masz coś nie tak z autkiem. Sprawdź filtry, zobacz czy komp nie wywala żadnych błędów i nie jeździsz na trybie awaryjnym. A jak z obrotami na biegu jałowym? Może jeździsz cały czas na ssaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kys, tylko Ty masz silnik 1.4 a kolega Laps, 1.9dci a to jest znaczna różnica. :) Ja powiem szczerze nie przekroczyłem jeszcze nigdy 8.5 na mieście nawet jak leciałem jak głupi gdy mi się spieszyło. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5l w mieście przy silniku 1,9dCi to i tak bardzo duże spalanie z tego co pamiętam(poprzedni samochód to Megi 1,9dCi air) fabryka dawała 5,6l w mieście, mi osobiście nie udało się osiągnąć tego rezultatu ,ale też nie przekraczałem zużycia 6,5lna 100km.( samo życie czas eksploatacji megi M I ph IIto 7 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5 na 100 w mieście to lisiowi90 pali 1,5dci :-P !

Diesle turbinowe są nadzwyczaj specyficzne i czułe na kierowcę :)

nauczysz się może, przesiadłem się kiedyś ze zwykłego na mniejszy i turbinę o zmiennej geometrii- oszczędniejszy :shock: ?

i co :-? ? Średnie może pół litra mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scar, To ja już tego nie rozumiem. :] Mi 10l pali Swift 94r. 1.6 benzyna jak mu pociskam ostro po mieście. :-/ Jak lisu może osiągać 8.5 l takim małym dieslem? :shock: Ja służbowo mam Peugot Bipper z 1.4hd, 70KM, cały czas w podłodze i średnie spalanie w mieście koło 7l. 8-) Trasa 6,2 (3500km zrobionych) a latam nim koło 140. :roll: Osobiście uważam, że przy spokojnej jeździe 1.5dci nie powinien chcieć wiecej jak 7l w mega korkach a 1.9dci maks 8l. Jeżeli jest wiecej to jest coś nie tak bo nie wierze, że takie spalanie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu wlasnie dziwna sprawa bo niedawno wymienialem rozrzad i wszystkie filtry komp nie pokazuje zadnych bledow a moze to sprawa przeplywomierza????

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam nowy rozrząd i świeże filtry wraz z olejem zmienianym co 10 tys km gdzie Renault zaleca chyba po 30 tyś. ale jak się nie umiejętnie jeździ nawet za mało depcząc pedał gazu to dużo pali ;-) dla tego lepiej nie patrzeć na spalanie i cieszyć się mocą silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlaśnie teraz to po prostu juz na pewno nie wiem o co moze biegac czy moze byc az taka róznica w spalanie na zimnym silniku przejechalem ostatnio 300 km z predkością rzedu 100- 130 i spalanie mialem 5,5 litra na 100. Moje pytanie czy 2 krotnie wieksze spalanie w miescie moze byc uzaleznione tym ze do pracy mam 5km i autko jedzie na zimnym silniku. Ale czy az tak kolosala róznica jest mozliwa???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laps, Jak sprawdziłem ten silnik rozgrzewa się do swojej temperatury pracy po ok. 7km jazdy miejskiej zatem jedziesz cały czas na zimnym silniku do pracy. :-| Takie spalanie przy takich krótkich odcinkach rzeczywiście może występować. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) trochę mi się wydaje że Panowie lejecie wodę.. Ja mam 82 KM w 1.5 7 km do szkoły w tym około 5 sygnalizacji świetlnych po drodze.. Czasami zdarza mi się śmigać po mieście dużo i to w godzinach takich że korki są ogromne. A pali mi 5.5 l najwięcej a na zdrowy rozum czy 19 letni kierowca może uprawiać eco styl jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!