Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Spalanie


Laps

Rekomendowane odpowiedzi

jeżdząc przy max momencie ( ok 2000obr/min) i minimalnym wciśnieciu pedału gazu tak aby utrzymać ten moment spalalnie wychodzi niewielkie. a jeśli jedzie się około 100 km ze stałą prędkością, a zarazem ze stałym momentem wniosek jest jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramzes, nie chcesz chyba powiedzieć,że przy prędkościach o których pisałeś w poprzednim poście,przypomnę ...150-190km/h masz na obrotomierzu 2000 obrotów.

wniosek jest jeden
albo masz 8 biegów albo ściemniasz. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, Mój osobisty rekord spalania w tym autku to 4,7l na dystansie 120km tylko trasa, jazda bardzo delikatna do 110km/h. ;-) Ale to żadna przyjemność dla mnie takie toczenie się. :) Jeżeli chodzi o najbardziej pozytywne zaskoczenie to miało miejsce gdy wieczorem wyskoczyłem sobie do Łodzi z Poznania. Trasa mieszana, średnia prędkość 84km/h, zima, temp. coś koło 3-4 na minusie a spalanie na całej trasie 5,4l. Ale gadając całkiem realnie to przy tym silniku spalanie na trasie przy prędkościach przelotowych w granicach 120-130km/h przy dynamicznym wyprzedzaniu to coś koło 6-6,4l. Natomiast miasto to już zależy od korków ale nie powinno być więcej jak 9l. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje są dokładnie takie same jakie ma Dorth. Nie staram się jakoś bardzo oszczędzać, ale powyżej 7,5l w mieście nie wychodzę. Trudno mi sobie wyobrazić spalanie na poziomie 9l, bo nigdy do tego nie doszedłem.

W bajki Ramzesa o spalaniu poniżej 5l przy prędkości sięgającej 190 km także nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 % z Dorth. Tez wiele razy pokonywałem tę sama trasę Poznań - Łódź ale częściej pomykam w drugą stronę na Nowy Tomyśl. Wyniki mam podobne. A miasto - ta sama kwestia. Niestety po Poznaniu nie jeździ sie komfortowo więc 7,5 - 8,5 l to raczej normalka. Trasa 120-140 km/h średnio ok 6-6,5l. Minimalnie udało mi sie 4,5l ale przy dosłownym toczeniu sie na 6 biegu.

Z moich obserwacji 1.9 dci jest ekonomiczną jednostką ale do pewnego momentu - ok 120km/h obr. ok 2000. Potem to wir w baku.

A bajki Ramzesa - no cóż, nieźle sie uśmiałem :)

Pozdro w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogą komuś moje wyniki na majówkę, trasa Płock - Wenecja przez Czechy i Austrię, razem coś koło 2900km. Tankowanie Verwy pod korek w Płocku, na pokładzie 4 osoby i pełen bagażnik. Pierwsze tankowanie w trasie (shell), przed granicą, 4,9l :shock: (jazda płynna i raczej zgodnie z przepisami, rozpędzanie mocno wciskając gaz, bez oszczędzania) następne we po minięciu włoskiej granicy 5,4l (większość czasu jazda autostradami, przepisowo), kolejne drodze powrotnej w Austrii 5,6l, i ostatnie w domu 5,9l (cały czas w mocnym deszczu i z klimą żeby szyby nie parowały, po Polsce dość szybko). Średnia z całej trasy 5,52l, średnia prędkość 82km/h.

Na codzień bez specjalnego przejmowania się oszczędzaniem wychodzi coś koło 6-6,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy o spalaniu na trasie to jedno - ale rozmowy o spalaniu w mieście to tak jakby miał się dogadać ślepy z głuchym.

 

Miałem kiedyś Fiata Silo JTD 16V 140KM - obserwowałem komuter pokładowy podczas jazdy miejskiej.

Gdy jeździłem tylko po centrum (światła non stop, co chwila zakręt i skrzyżowania więc jazda od I ew. II biegu) palił średnio 9.5 l / 100km.

Gdy tylko pojechałem do rodziców (drugi koniec Bydgoszczy, jazda dwó-pasmówką, czasem jakieś światła) pokazywał spalanie 6.5-6.8 l / 100km.

 

Więc o czym my tutaj mówimy ?

To miasto i to miasto ... pomijam wpływ kierowcy, samego miasta (większe - mniejsze) - jak widać nawet w tym samym mieście można osiągać dwa zupełnie różne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Fakt miasto miastu nie równe, wyniki z trasy są wydaje mi się bardziej miarodajne. Podam mój przykład:

- Megane II 2006 kombi, 1.9 dCI 110KM, przebieg ok 150 tys. km, technicznie bez zastrzeżeń

- wakacje 2009, trasa 5 435 km: Jelenia Góra-Paryż-Avignon-Monaco-Florencja-Perugia-Jelenia Góra, zrobiona w 3 tygodnie, w zdecydowanej wiekszości autostrady, troche wycieczek krajoznawczych, auto zapakowane prawie na maksa, klima prawie nie wyłączana, prędkości w trasie 150km/h wg GPSu (licznikowe ponad 160km/h) zużyte 388 litrów ON,

- średnie spalanie 7,14

- najniższe spalanie 6,28 (trasa z Paryża do Avignone)

- najwyższe slpalanie 8,27 (lokalne trasy po lazurowym wybrzeżu: Cannes-Nicea-Monaco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia mam Megane 1.9 dci 130 KM. Na razie mam jedną usterkę czyli w trasie zapala mi się kontrolka od wtrysków. Nie wymieniałem jeszcze żadnych filtrów. Aktualny przebieg 108tys a wymiana ostatnia w Niemczech 88tys.

Spalanie mnie martwi najbardziej nie wiem czy ten model tak ma czy trza coś zrobić

Jeżdżę spokojnie zmiana biegów koło 2000 obrotów a spalanie:

- miasto 10l (i naprawdę relaksuję się jazdą)

- poza miastem 5,5l (jadąc spokojnie bez wyprzedzania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio zmierzyłem spalanie metodą "analogową" po zatankowaniu pełnego zbiornika. Okazało się, że jest o litr mniejsze od wskazań komputera. Czy wskazania komputera można jakoś wyregulować? Czy może to być związane z wymianą licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer oszukuje w drugą stronę. Jak mówi 6,9 to po przeliczeniu na stacji paliw wyjdzie 0,5-1,0 litra więcej na 100km. Może na to jest jakieś lekarstwo?

 

Tak nawiązujac do tematu spalania, od jakiegoś czasu bawię się w coś takiego:

 

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/13472

 

Jak ktoś poświęci trochę czasu to po jakimś czasie ma fajną bazę danych dotyczącą swojej bryczki. Pewnie jako "gość" nie zobaczycie całości ale przy każdym wydatku jest miejsce na dodatkowy komentarz - wtedy mam szansę zobaczyć co i kto ostatnio np. naprawiał mi w autku. Polecam <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch dni jeżdżę Meganką 120KM po Mrągowie. Małe miasto, lato jest, także praktycznie same korki. Z włączoną klimą wychodzi mi koło 9l. Na Meganke przesiadłem się z benzynowego Punta, także muszę wyczuć diesela... Jak narazie duże spalanie mnie martwi, a na drogach samochodu w ogóle nie cisnę...

 

Przy rozpędzaniu się do 50km/h, to na 2 biegu spalanie waha się 11-8 l/100km . Dochodzę do 2300 obrotów i zmieniam na 3 bieg. Co sądzicie o takim przełożeniu? Dużo czytałem ale nadal nie mogę zejść w mieście przy spokojnej jeździe do 7-8l, jak poprzedni właściciel mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lipca przejechałem autkiem 6tys. km. 80% jest to trasa 4 osoby + średni bagaż. Pozostałe 20% to miasto 1-2 osoby bez bagażu. Średnia prędkość na komputerze to 59km/h. Jazda poza miastem 120-140. Autostrada (1,5tys. po autostradach) 150-160. Klima włączona przez jakieś 50% czasu. Średnie spalanie na poziomie 6,5l. <piwko> Jestem z tego bardzo zadowolony. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!