Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Spalanie


Laps

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak zapewne zauważyliście temat był zamknięty...kto zgadnie dlaczego <piwko>

Poprosiłem administracje o otworzenie, by nie pisać nowego ale przedstawić swój problem dotyczący różnicy między wskazaniami komputera a faktycznym zużyciem paliwa.

Nie wpisujcie zatem informacji o tym ile komu pali, bo to już było. Zadałem konkretne pytanie i prosiłbym o ewentualne odpowiedzi w temacie ;-) .

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelp2008, obawiam się, że wiele czynników może mieć na to wpływ. Mój komp. pokładowy kiedyś pokazywał spalanie idealnie. Potem ze względu na problemy z tempomatem musiałem zmienić komputer sterujący silnikiem i od tego czasu wskazania komp. pokładowego są zawyżone o jakieś 0,5 nawet do 1 litra. Co ciekawe, jak wyjeżdżę cały bak i zapala mi się rezerwa, komp. pokładowy potrafi pokazać na przykład, że spaliłem 59 litrów paliwa, a do baku ledwie wchodzą 54 litry.

Czy da się to jakoś wyregulować? Nie wiem...

 

PS. Żeby było ciekawiej, po fakcie okazało się, że poprzedni komputer sterujący silnikiem (przy którym wskazania spalania były poprawne) pochodził ze Scenica. Teraz mam komputer z dokładnie takiej samej Megany jak moja, a wskazania się rozjeżdżają <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sartek, dziś rozmawiałem ze specem. Stwierdził, że można to ustawić w kompie. U mnie w przypadku wymiany licznika, jak to nazwał, trzeba go przyuczyć. Umówiłem się niestety dopiero na początku września. Do tej pory mają urlop. Jak tylko sprawa się wyjaśni opiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z Chorwacji (2850km), gdzie podróżowaliśmy 5-cioma autami ja byłem pilotem i jechałem z włączonym tempomatem ustawionym na 128km/h na autostradzie z czego 100km z prędkością 100km/h z powodu deszczu.

Oto wyniki:

Scenic II 2,0 16V- 8,8 LPG/100km

Scenic II 1,9dci - 5,9 ON/100

Volvo V40 1,9dt Kombi - 5,8 ON/100

Passat 1,9dti Kombi - 6,1 ON/100

Toyota Corolla Kombi 1,6 16V - 6,8 Pb/100

A wracając do tematu głównego to siostry SII 1,9dci pali we Wrocławiu 9-11l ON/100, mój 2,0 16V 13-15LPG/100 średnia prędkość 19-22km/h.

Nie wieżę w bajki, że komuś w mieście pali 5-6 ON/100.

Na koniec: do ASO przyjechała babeczka z reklamacją, że jej nowy SIII 1,5dci wciąga 8,5 ON/100, a instrukcji producenta piszą ponoć 5,8/100 i pani żąda wymiany wadliwego autka. Mechanicy zrobili wszelkie testy i wyszło, że z autkiem jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelp2008, Sprawdziałem z ciekawości u siebie i mi o dziwo komputer wskazuje wynik idealnie tyle ile jest. ;-) Softu nie miałem nigdy zmienianego jedynie wrzuciłem sobie angielską wersję komputera.

 

witman, Zależy kto, jak i w jakich warunkach jeździ po mieście. Ja np. prawie nigdy nie stoję w korkach. :-P Staram się poruszać w godzinach gdzie ruch jest płynny tj. ok 10-11 a powrót do domu ok. 20-21 i średnio Megi wciąga mi 7l ropy. Jednak znajomy, który nie ma takiego komfortu a jeździ BMW E46 320D to niestety ale ma spalanie na poziomie 8,5-9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc już po wizycie u speca. Okazało się, że faktycznie można "przyuczyć" komputer, nazwał to "przyuczeniem modułu komfortu". Wynikało z tego, że można przyuczać jakby poszczególne funkcje lub też uruchomić cały proces dotyczący wielu funkcji ( niestety nie wiem dokładnie jakich ale np. jest wśród nich średnica kół).

U mnie uruchomił cały proces, zobaczymy jaki będzie efekt po przejechaniu kilkuset km. Czy nie będzie znaczących różnic między spalaniem rzeczywistym a wskazaniem komputera. Okazało się też, że wiele niewłaściwych wskazań komputera może być spowodowane( jak u mnie) wymianą licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja od 2 miesięcy jestem właścicielem Megi 2 1,5dci o mocy 101km i spalanie mierzone na stacji wynosi mi w granicach 7,5litra (jazda mieszana)w samej trasie nie udało mi się zejść poniżej 6litrów przy spokojnej jeździe. Jednak mam trochę wątpliwości bo znajomy ma też taką tylko z 84km motorem i podobno mieści mu się w 5 litrach. I mam takie pytanko czy to możliwe żeby było aż 2,5 litra różnicy? czy opowieści włożyć między bajki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co do różnicy spalania wg. komputera a własnych wyliczeń, myślę, że obie metody pomiaru obarczone są błędem.

Jednak należy pamiętać, że w Renault, można/trzeba ustwić rozmiar kół/opon na jakich się jeździ, a wtedy komputer pokazuje spalanie dokładniej. Oczywiście pomiar prędkości i przejechany dystans pokazywany przez komputer też będzię bliższy wartości rzeczywistej.

 

Jeśli ktoś we Wrocławiu ma problem, to mogę mu to CLIP'em sprawdzić/ustawić.

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 miesięcy jestem właścicielem Megi 2 1,5dci o mocy 101km i spalanie mierzone na stacji wynosi mi w granicach 7,5litra (jazda mieszana)w samej trasie nie udało mi się zejść poniżej 6litrów przy spokojnej jeździe. Jednak mam trochę wątpliwości bo znajomy ma też taką tylko z 84km motorem i podobno mieści mu się w 5 litrach. I mam takie pytanko czy to możliwe żeby było aż 2,5 litra różnicy? czy opowieści włożyć między bajki?

 

 

1.5 dci w Meganie 2 na trasie przy jeździe do 120km/h bez większych starań schodzi poniżej 5 litrów spokojnie. 6 litrów chłopie na trasie to spali dając w palnik i dużo wyprzedzając. Więc masz coś nie halo. Jeżeli chodzi o miasto, to mieści się w 6 litrach bez klimy, miasto nieduże, 85 tys mieszkańców, bez korków.

 

W ogóle porównywanie spalania Megane do Scenica jest nieporozumieniem. Inna masa, inne gabaryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 04 sie 2011 - 10:11

Ja od 2 miesięcy jestem właścicielem Megi 2 1,5dci o mocy 101km i spalanie mierzone na stacji wynosi mi w granicach 7,5litra (jazda mieszana)w samej trasie nie udało mi się zejść poniżej 6litrów przy spokojnej jeździe. Jednak mam trochę wątpliwości bo znajomy ma też taką tylko z 84km motorem i podobno mieści mu się w 5 litrach. I mam takie pytanko czy to możliwe żeby było aż 2,5 litra różnicy? czy opowieści włożyć między bajki?

 

Ja mam megane II 1,5dci 86koni i spalanie przy mieszanej jeżdzie maksymalnie 5,7 litra, na trasie spaliła mi najniżej 5,1 l/100km, jednak silnik jest faktycznie słabszy (86koni) w porownaniu ze 105konną meganką II wiem bo znajomy ma właśnie 105 konną, ale coś za coś, spalanie dużo mniejsze a na trasie lekko 160-170km/h poleci - wtedy spalanie jest oczywiście większe:)

Edytowane przez damiansosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 dci w Meganie 2 na trasie przy jeździe do 120km/h bez większych starań schodzi poniżej 5 litrów spokojnie. 6 litrów chłopie na trasie to spali dając w palnik i dużo wyprzedzając. Więc masz coś nie halo. Jeżeli chodzi o miasto, to mieści się w 6 litrach bez klimy, miasto nieduże, 85 tys mieszkańców, bez korków.

 

W ogóle porównywanie spalania Megane do Scenica jest nieporozumieniem. Inna masa, inne gabaryty.

 

Chyba ten typ tak ma:) Ogólnie to ja ze swojej jestem jak na na razie bardzo zadowolony ale jak by paliła trochę mniej to było by jeszcze lepiej. A byłem na dużym przeglądzie i oprócz czujnika grzania świec wszystko jest ok i żadnych objawów nie ma. Pracuje równo, pali na dotyk, kopci jak każda więc może nad stylem jazdy trzeba będzie popracować. Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 miesięcy jestem właścicielem Megi 2 1,5dci o mocy 101km i spalanie mierzone na stacji wynosi mi w granicach 7,5litra (jazda mieszana)w samej trasie nie udało mi się zejść poniżej 6litrów przy spokojnej jeździe. Jednak mam trochę wątpliwości bo znajomy ma też taką tylko z 84km motorem i podobno mieści mu się w 5 litrach. I mam takie pytanko czy to możliwe żeby było aż 2,5 litra różnicy? czy opowieści włożyć między bajki?

 

To chyba musisz jeździć bardzo dynamicznie,masz prawie takie samo spalanie co ja,ale ja mam 2.0 dCi 150 KM.

Dzisiaj akurat tankowałem to miałem 7.32 l/100km (według komputera 7.8 l/100km:P) trochę niższe niż wcześniej mojej wypowiedzi bo zaliczyłem trochę autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój 1 post... od miesiąca posiadam MEGANE 1.9 120KM i po całkowitym zzerowaniu komputera po praiwe miesiącu spalanie mam 6,2 - 6,0 w cyklu 80% miasto 20% trasa około 50km 2x w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!