Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Spalanie


Laps

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Nasza Meganka spala 9-10 litrów ropy w miescie na 100km... Kiedys bylo max 7.5

W trasie jest norma- przy 110-120 jest 5.5 litra.

 

Co moze byc tego przyczyna?

 

1.9 dCi 120KM 2003rok

 

P.S. NIE pytam ile Wasze pala :)

Edytowane przez AirAjti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 23 gru 2011 - 14:34

Witam.

 

Nasza Meganka spala 9-10 litrów ropy w miescie na 100km... Kiedys bylo max 7.5

W trasie jest norma- przy 110-120 jest 5.5 litra.

 

Co moze byc tego przyczyna?

 

1.9 dCi 120KM 2003rok

 

P.S. NIE pytam ile Wasze pala :)

 

Dodano: 22 gru 2011 - 22:32

Widzę forum po zbóju :)

 

 

pierwsza sprawa to miasto miastu nierówne. W jednym mniej korków i więcej dłuższych odcinków/obwodnic dzięki którym mocno spada spalanie przez jednostajną jazdę, a w innym same światła, krzyżówki, hamowanie przyśpieszanie itp. Więc najpierw trochę pomyśl i wnioski sobie sam wyciągnij, czy styl i warunki jazdy po twoim mieście się zmieniły. Na trasie masz ok, jakby było coś nie tak, to logiczne że brałby więcej nie tylko w mieście.

 

Dodano: 23 gru 2011 - 14:34

Co prawda mam benzynę 1.6 i średnie spalanie u mnie wynosi 10,8 wg komputera :) . Ale jeżdżę głównie po mieście i to na krótkich odcinkach więc wydaje mi się że to jest raczej w normie.

 

a jakiego spalania można oczekiwać na krótkich dystansach po mieście, gdzie się regularnie przyśpiesza i hamuje, do tego na niedogrzanym silniku ? w przypadku benzynowych silników przekroczenie 10 litrów to jest prosta oczywistość. Benzyny w mieście palą jak smoki, diesle o wiele wiele mniej.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady z tą benzyną. Moja pali w Łodzi około 8,5l/100km według komputera. A jazda odbywa się przez centrum miasta w godzinach południowych.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że diesel zawsze trochę mniej spali, ale znam trochę osób które jeżdżą dieselami i wcale ich spalanie nie różni się dużo od benzyny w jeździe miejskiej. Wiadomo jeśli będę jeździł trybem emeryta to mogę zejść do tych 8,5 - 9 l ale przyjemność z jazdy = 0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic to... autko olej zaczęło brać, ale to na 99% separator odmy. Dam znać czy coś się zmieni (w spalaniu) po wymianie (3 stycznia warsztat umówiony).

 

Odebrałem autko... oleju juz nie powinien brac. Poki co żadnej zmiany w spalaniu. Wydaje mi sie, ze auto 'wyje' przy przyspieszaniu... podejrzewam lewe powietrze gdzies w ukladzie dolotowym.

Edytowane przez AirAjti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zmieniło mi się spalanie po wymianie przepływki (nieoryginalna, teraz będzie kolejna już na nową Siemensa), obecnie jest ok. 7,5 - 7,8l/100km. Po wymianie przepływki mam nadzieje jeszcze troche zejdzie, bo ta jakoś dziwnie "miesza"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!