Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Pluskanie wody" spod maski


Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich deszczach, rano jak jade do pracy coś mi pluska pod maska, tak jakby woda się przelewała. Szczególnie jest to słyszalne przy ostrym skręcaniu. Czy to nieodpowietrzona nagrzewnica? czy może cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich deszczach, rano jak jade do pracy coś mi pluska pod maska

 

Prawdopodobnie niedrozny odpływ wody w podszybiu. A zauważyłeś wyciek wody w okolicy schowka pasażera? Czy masz wyczuwalną wilgoć w schowku pod podłogą po stronie pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% woda w podszybiu. Do środka raczej się nie wleje tylo przeleje przy ostrzejszym skręcie. Zdemontuj wycieraczki, potem ten plastik podszybia (4 plastikowe zatrzaski) i udrożnij dwa odpływy w narożnikach. U mnie jeden byl dość poważnie zapchany więc wyjąłem całkiem tą rurkę i przepchałem mając ją wymontowaną.

Wysoki poziom wody w podszybiu może negatywnie wpłynąć na silnik wycieraczek i ich ruchome połączenia, ja u siebie napryskałem wszystkie odkryte pracujące części WD40, po stałym kontakcie z woda napewno to im nie zaszkodzi.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rady przepchać bez demontażu wycieraczek. Warunek sprawne ręce i nie za grube ;) Wyciągasz zaślepki od strony pasażera 2szt od kierowcy 1dna (są schowane pod czymś przypominającym gąbkę) Sugeruje podważyć "rdzeń" i wtedy wyciągać - idzie bez problemu. Później lekko podnosisz od przodu i delikatnie ciągniesz aż uwolnią się zaczepy z podszybia. I masz jako taki dostęp. Przed chwila właśnie w taki sposób przepychałem te przewody. Jeden musiałem wypinać bo był mega zapchany. Ale sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jak mylem fure to wew po stronie pasazera zrobila sie mala kaluza. Zmobilizowalem sie wkoncu aby zabrac sie za przeczyszczenie odplywowo podszybia. ale mam maly problem zdjac wycieraczki, co nalezy zrobic po odkreceniu tych dwóch mocujacych nakretek? ramienia wycieraczek nie chca zejsc z tej sruby...

 

[ Dodano: 2010-06-05, 13:40 ]

Czy da rade to zdjac bez sciagacza do wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!