Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Audio Connection Box i USB


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkie informacje odnośnie systemu audio w mIII sa BARDZO, BARDZO ubogie żeby nie napisać ŻADNE.

Zamówiłem sobie dziś coś takiego: Delock USB 2.0 Nano Memory stick 8GB. Mam nadziej że wkomponuje się idealnie w przeznaczone miejsce i bedzie prawie niewidoczny :mrgreen:

[center:8534e53093]

49f6b1ea67a5a.jpg[/center:8534e53093]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczeń jako takich mieć nie powinno i bez problemu powinno się dać podłączyć nawet dysk twardy w obudowie USB (byle miał własne zewnętrzne zasilanie). Takie są dzisiaj standardy choć sam jestem ciekaw jak to ma się do Renault'owej rzeczywistości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja mam inne pytanie dotyczące AUDIO CONNECTION BOX. Czy owy zestaw podłączony do fabrycznego radia będzie poprawnie wyświetlał nazwy plików w mp3 odtwarzanych z pamięci masowej (USB)? Czytałem wcześniej że wyświetla tylko napis „Ścieżka 1, Ścieżka itd.”

Według strony producenta Renault urządzenie powinno wyświetlać nazwy plików mp3.

Czy ktoś miał już do czynienia z tą wersją AUDIO CONNECTION BOX V3 FAKRA

post-24044-1290628431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak puszczam utwory z CD mp3, na ekranie masz zawsze domyślnie numer katalogu/ścieżki na plycie, szczegóły pliku odczytuje się dopiero po wciśnięciu guziczka na panelu radia (w tej chwili nie pamiętam którego) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Orientuje sie ktos może czy ACB zamontowany przy Arkamysie ma jakies ograniczenia wielkość obsługiwanego pena

Nie ma ograniczeń raczej, ale ja iphona 16GB podłączałem kablem mini-jack

 

bez problemu powinno się dać podłączyć nawet dysk twardy w obudowie USB (byle miał własne zewnętrzne zasilanie).

Nie potrzeba żadnego własnego zewnętrznego zasilania. USB, sam daje zasilanie, nie raz ładowałem telefon przez USB w Clio III :mrgreen:

 

Co do informacji o ścieżce z pendrive, tego nigdy nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla informacji dodam aby rozróżniać Audio Connection Box - ACB od C-Box.

 

ACB do dokładane urządzenie symulujące zmieniarkę. Komunikuje się z radiem jak zmieniarka, nie wyświetla nazw piosenek i katalogów. Sygnał audio wysyłany jest po SPDiF.

 

C-box to fabryczny moduł odpowiedzialny za czytanie muzyki z USB. Komunikuje się z radiem po sieci CAN a sygnał audio wysyła analogowo do "Line-in". Wyświetla nazwy piosenek i katalogów. Zamontowany jest w okolicach poduszki pasażera. Gniazdo USB jest na panelu przed drążkiem skrzyni biegów.

 

Dla zainteresowanych polecam zerknąć na schematy w VISU i do Dialogys'a.

To co zamieszcza na swoich stronach Renault pozostawia wiele do życzenia.

 

Przy okazji poszukuję osoby, która ma radio w wersji R02 (dwie gałki, mp3, bluetooth ale nie Arkamys) i ma działającego ACB (dokładane czarne pudełko w schowku). Walczę wraz z serwisem Renault o uruchomienie tego "diwajsa" i jak dotąd nici. Uaktywniliśmy CLIP'em opcje CDC1 (zmieniarka włączona) a radio nadal ustawia DTC "błąd komunikacji zmieniacza CD" Czekam na odpowiedz Renault Tech ale jak na razie echo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-box to fabryczny moduł odpowiedzialny za czytanie muzyki z USB. Komunikuje się z radiem po sieci CAN a sygnał audio wysyła analogowo do "Line-in". Wyświetla nazwy piosenek i katalogów. Zamontowany jest w okolicach poduszki pasażera. Gniazdo USB jest na panelu przed drążkiem skrzyni biegów.

 

A takie urządzenie można zakupić w Renault lub gdzieś indziej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przy okazji poszukuję osoby, która ma radio w wersji R02 (dwie gałki, mp3, bluetooth ale nie Arkamys) i ma działającego ACB (dokładane czarne pudełko w schowku). Walczę wraz z serwisem Renault o uruchomienie tego "diwajsa" i jak dotąd nici. Uaktywniliśmy CLIP'em opcje CDC1 (zmieniarka włączona) a radio nadal ustawia DTC "błąd komunikacji zmieniacza CD" Czekam na odpowiedz Renault Tech ale jak na razie echo.

 

Mam uruchomiony ACB w tym modelu radia. Serwis miał z tym wiele problemów, musiałem ich odwiedzać kilka razy zanim uporali się z problemami. Podobno przyczyną byłą jakaś pierdoła nieopisana w instrukcji serwisowej.

Obecnie ACB działa ale nie powiedział bym że jestem z niego w zadowolony. Przy większej ilości plików zachowuje się nieprzewidywalne. Nigdy nie wiadomo które z plików będzie widział. Dodatkowo jako 6 cd dubluje 1 cd. Wychodzi na to że wygodniejsze jest przegranie plików mp3 na cd, nie spotkałem się w takim przypadku z ograniczeniami ilości plików no i widać katalogi i nazwy plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uruchomiony ACB w tym modelu radia.

Rozumiem, że montowali Tobie ACB taki model jak jest dostępny na stronie Renault?

...widać katalogi i nazwy plików.

Pod nazwą pliku masz na myśli Ścieżka 1 itd. czy może normalny tytuł pliku mp3.

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!