Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Audio Connection Box i USB


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.10.2018 o 16:15, Coupe2009 napisał:

...

Załączam zdjęcia z CLIP'a gdzie widać że mam jakieś błędy związane z radiem. Dodam, że nie mam z nim problemów i wszystko wszyściusieńko w samochodzie działa... Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi ?

IMG_20181014_172202.jpgIMG_20181014_172232.jpg

Szperam po zagranicznych forach i wyszukałem że ktoś miał podobny problem do mojego. Polutowane wszystko prawidłowo ( on lutował chyba przy wyświetlaczu a ja przy samym radiu), włączona funkcja w CLIPie a i tak nie działa i w dodatku ten sam komunikat.

 

https://www.drive2.ru/l/10116032/

rosyjskie forum ale przeglądarka chrome bez problemu z automatu tłumaczy na język polski

 

Mam podobną sytuację u siebie. Dostaję komunikat o błędach w Multimediach oraz nie mogę wejść do Radia w opcjach przeprogramowania (zrzut poniżej).

6.thumb.JPG.34e150fbf288e652e7109fa25a6a6c4e.JPG

- cbox podlączony- napięcia na szarej wtyczce zgodnie z powyższym opisem. Po podłączeniu, na wyświetlaczu pojawia się dodatkowa opcja w Ustawieniach audio, w której mogę sprawdzić wersje oprogramowania (2.11). Pojawia się też komunikat po podłączeniu pendriva "Nierozpoznane urządzenie".

Zakładam że instalacja podłączona poprawnie?

 

Radio z bluetooth wraz z wyświetlaczem górnym i mikrofonem dodane jakiś czas temu i działa bez problemy, wcześniej było płaskie.

Jestem świeżym użytkownikiem CLIPA (v178) i może robię coś źle? Jeśli to możliwe poprosiłbym krótka instrukcję jak to poprawnie przeprowadzić.

 

17.01.2020

Sprawdziłem bezpieczniki od Radia(261) F27 i F6 oraz F35, F19 od Interfejsu Multi. (1714) wszystkie sprawne.

Kolejnym pkt. w instrukcji naprawy usterki z CLIPa jest:

Cytat

Podłączyć żarówkę kontrolną 21 W między połączeniami :
- połączenie BP1H - podzespół 261 i :
- połączenie MT - podzespół 261
W celu uzyskania dostępu do metody "kontrola żarówki kontrolnej":

 

- potrzebowałbym schematu lub informacji gdzie znajduje się BP1H i MT i gdzie wpiąć się w radiu czy też wyświetlaczu radia.

Podpięcie się w skrzynkę pod F27 (BP1H) będzie dobrym rozwiązaniem?

- Interfejsu Multi. (1714) to wyświetlacz radia? -znalazłem schemat, to CBOX-. Mam u siebie dodany o symbolu 280346458R --A, który wydaje się że działa dobrze ale skoro jest bramą CAN dla Radia to może on jest źródłem błędów? Jak to zweryfikować bez podmiany i ewentualnie, na który 280340011R czy 280340616R?

 

- jest jeszcze jeden komunikat który mówi o zwarciu na sieci CAN Low? Może to mieć związek z pozostałymi komunikatami, jak to zdiagnozować?

16_01.thumb.JPG.f00fa9978a7b4c33b328d42ea9d39b1e.JPG1088a.thumb.jpg.72f0a6508606c30f83bb4d7670c31854.jpg

 

20.01.2020

Podłączyłem Launch x431 pro v3.0 i tutaj odczyt i zmiana konfiguracji Radia jest możliwa.

Zamówiłem 2 pozostałe typy wyświetlacza (280340011R, 280340616R) które były montowane w megane iii oraz drugi rodzaj CBOXa (280246043R).

Podmienię i sprawdzę odczyt po podmianie.

 

 

Edytowane przez kiluselk
update2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będę dokładał cbox bo potrzebne elementy są praktycznie za darmo. Instalację wykonam sam na wtyczkach goldpin z rastrem 2,54 mm. Wiadomo can idzie po skrętce ale czy potrzebny jest ekran dla audio czy można puścić normalne przewody tylko w koszulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie.

mam taki sam problem jak kolega @Coupe2009 brak zasilania w USB.

Co prawda inne auto i navi carminat DVD (CNC) BT bose, wszystko podpięte, clipem aktywowałem multimedia wykrywa aux - chodź bez dźwięku, a w usb brak napięcia.

Wszystkie kable brałem z Joya od navi.i nie wstaje pen, brak reakcji tak samo jak telefon nie ładuje.. Dodam że już podmieniałem C-boxa na inny i było tak samo.

Miernikiem sprawdzałem czy C-boxy są sprawne i wszystko śmiga..

Edytowane przez Piotr010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!