Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Audio Connection Box i USB


Rekomendowane odpowiedzi

klarabuch

Taki kabelek przejściówka z 2xRCA - mini jack (cinch - mini jack)

USB nie podłączysz pod cinch <szukaj> ale skoro to mp3 to podłączysz wyjściem mini jack, czyli tak jak napisał Robgold, wyjściem na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników ACB mógłby powiedzieć czy działa sterowanie iPodem czy iPhonem z kierownicy? - chodzi mi o połączenie przez USB oczywiście. Z Waszych wypowiedzi wniosek, że niezbyt dopracowane urządzenie - miałem dokupić ale teraz sam nie wiem. Jeżeli sterowanie z kierownicy nie działa to w przypadku urządzeń na "i" mija się z celem kupno ACB.

Ostatnio sprawdziłem, że iPhone bardzo ładnie gra przez bluetooth - sparowałem go z radiem i przełączyłem na AUX, chyba nawet dźwięk był w stereo :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone do ACB podpinany jest po swoim zlaczu (cos jak PS2 dla klawiatury). W środku ACB nie znalazłem chipa do autoryzacji zatem wnioskuje, ze sterowanie idzie tylko po uproszczony protokole bez opcji video. Według instrukcji ACB da się sterować playlistami jeśli się nie mylę.

 

Po bluetooth będziesz mieć dźwięk stereo normlanej jakości bo radio wspiera protokół A2DP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robgold, przez USB możesz podłączyć wszystkie MP3, z kierownicy będziesz mógł zmienić folder na MP3, zmienić ścieżkę. Ale nie w iPhonie, tam cała muzyka jest pakowana TYLKO!! przez iTunes i co najwyżej tym kablem, który wtykasz w USB i w gniazdo iPhona, możesz ładować urządzenie. Radio nie wykrywa iPhona wtedy, jako podłączonego, jest takie śmieszne piknięcie i na radio "no device" czy coś takiego.

W komplecie z ACB był kabel mini j-mini j. Tym kablem można podłączyć iPhona i wtedy jest wszystko ok, tylko nie ma sterowania z kierownicy.

Na stronie Renault, pokazują taki specjalny kabelek, mini j. - złącze iphona, jak to działa nie wiem, bo nie mam takiego kabla.

 

Przez bluetooth również nie sprawdzałem, być może Ty, Robgold, sprawdzałeś, więc powiedz jak to wygląda, wiem, że jest duży problem z połączeniem się iPhona ze słuchawką, np mi nie widzi słuchawki Nokii i Jabra, widzi za to nawigacje Garmina. iPhona już nie mam, więc nie sprawdzę.

Bo to, że radio wyposażono w obsługę A2DP, nie oznacza, że będzie muzyka, może to oznaczać tylko możliwość rozmowy przez telefon przez zestaw bluetooth.... Bo np nie da się wysłać przez bluetooth, żadnego pliku z jednego iphona na drugiego.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lo0ol, iPhone działa przez BT co też wcześniej napisałem - tzn. działa dźwięk ale sterowanie to szczerze powiem, że jakoś do tego nie doszedłem, w sumie to tylko chwilkę sprawdziłem czy dźwięk działa.

 

athlon64x4, pojawia się jakieś menu do sterowania kolejnością utworów czy tak na wyczucie trzeba sprawdzić? i jeszcze sorki za OT ale warta uwagi ta N8? - właśnie myślę czy nie zamienić Iphonea na N8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełączam się na AUX - wybieram z dwóch dostępnych źródeł (USB i BT) Nokia N8 (zdjecie nr 1) potem wciskam "enter" (naciskam rolkę) i telefon zaczyna odtwarzać zawartą na nim muzykę wyświetlając jednocześnie nazwy utworów (zdjęcie nr 2, 3). Za dużo się tym nie bawiłem ale na 100% działa zmiana utworów (poprzedni, następny) za pomocą rolki i pauza/przerwa <szukaj>

 

co do N8 to kilka uwag/spostrzeżeń/opini podeślę ci jutro na PW

post-6565-1297888915_thumb.jpg

post-1-1297888915_thumb.jpg

post-1-1297888916_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i tak:

 

Iphone 3G (soft 3.1.3) - po wykryciu go przez BT zaczyna odtwarzać muzykę i działa jedynie pauza/wyciszanie - rolka nie zmienia utworów, nie wyświetla tytułów na ekranie <szukaj>

 

Nokia E51 - po wykryciu przez BT - nic się nie dzieje, ręcznie uruchamiam playera i działa zmiana utworów rolką oraz pauza/wyciszenie, nazwy utworów nie wyświetlają się j.w.

 

Może kwestia starych softów w telefonach a być może też inny soft w radiu, zresztą nie mam Arkamysa jak athlon64x4. Przydałby się ktoś z N8, szukam teraz urządzenia "wszystko w jednym" tzn. nawigacja, ipod, telefon.. i jakby to działało jak u kolegi athlon64x4 byłbym mega szczęśliwy - jedna ładowarka, jeden uchwyt i brak "ołtarzyka" na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam Nokię 6303 classic i nie mam Arkamysa u mnie jest tak, że po wykryciu przez BT zaczyna odtwarzać muzykę, a na wyświetlaczu jest tylko napis ścieżka, oczywiście można zmieniać utwór poprzedni/utwór następny rolką na pilocie <szukaj> z poprzednią Nokią 6300 było tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lo0ol

 

Mylisz dwa pojęcia. ACB z CBOX. Audio Connection Box to puszka montowana w schowku. Ma specjanlne dedykowane złącze do iPhona i można zmieniać playlisty.

CBOX to interfejs multimedialny montowany fabrycznie. Powinien również obsługiwać iPhona w w100%. W tym momencie nie ma znaczenia, ze mzuyke ładuje sie iTunes'em

CBOX odbiera cyfrowo po USB, zawartość iPhona. Ma kostkę autoryzacji co daje mu pełen dostęp do danych.

 

 

Tak swoja droga. Udało mi się zdobyć całego oryginalnego CBOX'a z rozbitego auta. Podłączyłem na szybko i działa wyśmienicie. Wyświetla nazwy piosenek, czyta ID3 TAG, można chodzić po folderach na pendrive'ie. Ogólnie ACB może się schować...

 

Już niedługo relacja z montażu wraz z fotkami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są jack'ie tylko dwa razy chinch (kanał lewy i prawy). Aby miec podłączenie USB musisz miec albo ACB (do radia R1) albo CBOX do radia R2 V2 lub V3. Kaźde inne radio R04, R05 itp to mutacja tych trzech wraz z odpowiednimi dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!