Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głosniki przód + Wzmacniacz + Subwoofer


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo wygłuszenie to podstawa. Bez tego szkoda inwestować. Tylko jak już się zdecyduję wymienić audio to mam dylemat co ze sobą zestawić, żebym nie był zawiedziony. Na suba zdecydowałem się zabudowanego ten Alpine chyba jest w porządku. Wzmak chyba też. Najgorzej z tymi głośnikami. Co do montarzu myślę żeby pojechać do renault i oni mi to zrobią (mam jeszcze gwarancję). I nie wiem na jakie się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam Panowie. Mój problem polega na tym, ze mam nowe Megane i w salonie dowiedzialem sie ze nie wymienią mi glosnikow a tym bardziej nie zamontuja wzmacniacza bez utraty gwarancji. Czy Wy takze macie takie informacje bo troche mi sie to nie zgadza z tym co tu napisano.

Pozdrawiam

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Odnowię temat.

Proszę o pomoc czy wybrałem odpowiedni sprzęt do meganki 3

Wzmacniacz Rainbow Dream 4 - zmontowany będzie pod siedzeniem pasażera

Głośniki przód zestaw DLS X-SA52. Tylko jestem ciekawy czy się zmieszczą, głębokość instalacyjna jest 64mm. Standardowo zastosuję dystans z Mdf plus wygłuszenie drzwi.

Dodam że boczki musza być w oryginale bo fura jest służbowa.

Tweetery zamonowane będą w zaślepki lusterek.

Subwoofer JL Audio 25 cm montowany w skrzynię z żywicy w boczek.

Przewód zasilający już rozprowadzony. Trochę zabawy było bo musiałem zdemontować akumulator, komputer.

 

Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mój problem polega na tym, ze mam nowe Megane i w salonie dowiedzialem sie ze nie wymienią mi glosnikow a tym bardziej nie zamontuja wzmacniacza bez utraty gwarancji. Czy Wy takze macie takie informacje bo troche mi sie to nie zgadza z tym co tu napisano. Pozdrawiam

Zgadza się, nie wymienia gdy jest na gwarancji. Pewnie dla tego że w tej wersji samochodu plastikowe dystanse do głośników są przynitowane do drzwi więc wymiana na zestaw "od klienta" wymagałaby rozwiercenia nitów i wywalenia oryginalnych głośników/dystansów (głośniki są na stałe połączone z plastikowymi dystansami).

 

Dodano: 07 cze 2015 - 19:32

Wiadomo wygłuszenie to podstawa. Bez tego szkoda inwestować. Tylko jak już się zdecyduję wymienić audio to mam dylemat co ze sobą zestawić, żebym nie był zawiedziony. Na suba zdecydowałem się zabudowanego ten Alpine chyba jest w porządku. Wzmak chyba też. Najgorzej z tymi głośnikami. Co do montarzu myślę żeby pojechać do renault i oni mi to zrobią (mam jeszcze gwarancję). I nie wiem na jakie się zdecydować.

Nie zgodzę się że nie ma sensu inwestować bez robienia wygłuszenia. Jeśli ciekawy zestaw zainstalujesz bez wygłuszenia to rezultat będzie bardzo słyszalny. Z wygłuszeniem oczywiście będzie jeszcze lepiej, szczególnie w Megane 3 która nie za dobrze jest wygłuszona. Wszystko kwestia kasy i czasu który posiadasz - robiąc raz oszczędzasz szczególnie to drugie. No i nie można zapomnieć że robiąc na 2 razy ponownie połamiesz plastikowe mocowania boczków ;-) Co do wyboru głośników to sprawa wygląda podobnie jak z wyborem kolumn do słuchania muzyki w domu. Jak nie posłuchasz kilku zestawów to ciężko wyrobić sobie opinię. To co ludzie piszą na forach jest oczywiście wartościowe ale wiesz, gusta są różne a i to co pasuje 15 osobom nie musi pasować tobie. Najlepiej gdybyś wybrał się na zlot i posłuchał u ludzi w samochodach. Jeśli ci się śpieszy to zadzwoń i pogadaj z panami z Centrum Audio z Nysy lub innego dobrego salonu - powiedz jakiej muzyki słuchasz itp i coś ci zaproponują. Na pewno dobrym pomysłem jest zestaw odseparowany a reszta to ... kwestia kasy/i wrażliwości twojego ucha.

 

Dodano: 07 cze 2015 - 19:47

Witam

Odnowię temat.

Proszę o pomoc czy wybrałem odpowiedni sprzęt do meganki 3

Wzmacniacz Rainbow Dream 4 - zmontowany będzie pod siedzeniem pasażera

Głośniki przód zestaw DLS X-SA52. Tylko jestem ciekawy czy się zmieszczą, głębokość instalacyjna jest 64mm. Standardowo zastosuję dystans z Mdf plus wygłuszenie drzwi.

Dodam że boczki musza być w oryginale bo fura jest służbowa.

Tweetery zamonowane będą w zaślepki lusterek.

Subwoofer JL Audio 25 cm montowany w skrzynię z żywicy w boczek.

Przewód zasilający już rozprowadzony. Trochę zabawy było bo musiałem zdemontować akumulator, komputer. Z góry dzięki za sugestie.

Kolega w coupe wkładał o głębokości 65mm i się zmieściły więc twoje też pewnie się wepchną :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiedzcie co wymyślec na zmianę audio w Megane. Mam w domu jeszcze Clio z 2010 grandtoura i tam gra to o wiele lepiej. Nie chce audio za 2-3 tys a coś w granicach max 1500 zł czy to wystarczy aby poprawić fabryczny zestaw? Wygłuszenie zrobię sobie sam, chodzi o głośniki ewentualnie aktywny sub czy wzmacniacz jeśli będzie trzeba do głośników.

 

Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Edit: już poprawione :)

Edytowane przez hubcio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!