Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wskaźnik poziomu paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym zapytać czy udało się rozwiązać problem wskaźnika paliwa. Pytam ponieważ mam Megane II ph II już po gwarancji i mam takie same objawy albo mi po zatankowaniu nie wskazuje pełnego baku albo oszukuje np. w rzeczywistości jest pół baku a wskaźnik raz pokazuje pół a po kolejnym odpaleniu 1/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązany. Wystarczyło wypalić paliwa poniżej punktu w który zawiesił się wskaźnik i potem dotankowanie wskazało już 100%. Trzeba dodać, że w Megane III wskaźnik na desce jest graficzny a nie mechaniczny jak w M.II. ale w sumie chyba i tak chodzi o pływak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby jeszcze tak prosto dało się usunąć problem zbyt wczesnego wskazywania końca paliwa w zbiorniku, to było by fajnie <piwko>

U mnie w M3 zapala się lampka z ikonką dystrybutora paliwa jak w zbiorniku jest jeszcze ok 8 litrów, chyba troszkę za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No tak schemat się przyda ale...- To może inaczej.

Na kostkę do pompy przychodzą 4 przewody, dwa cienkie jeden-koloru żółtego i drugi-brązowego oraz dwa grubsze -biały i czarny. To który będzie (+) a który (-) na pompę .? A które od wskażnika poziomu paliwa?

Domyślam się , że:

BA - to blanc [blą]- biały; blanche [bląsz]- biała - według schematu to(+)

NO - to noir/e [nłar]- czarny/a - według schematu to(masa)

i te dwa to zasilanie pompy

 

MA - to marron [marą]- brązowy

to jaki kolor oznacza BJ bo chyba nie żółty? A może sie pomyliłem z tym kolorem ...?

tak czy inaczej te dwa cienkie przewody to wskazanie paliwa

Dobrze odczytałem czy źle?

Edytowane przez dingoult
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie,

 

Mam podobny problem ze wskaźnikiem paliwa. Podczas tankowania została włożona karta do czytnika przez co obecnie wskaźnik pokazuje mi że bak jest prawie pełny (bez jednej kreski).

Auto było zatankowana 'pod korek', przejechałem jakieś 350km a wskaźnik dalej pokazuje tę samą wartość. Co z tym zrobić?

 

[EDIT]

Juz jest ok, okazało się że paliwa było więcej niż myślałem. Po przejechaniu jeszcze kilkudziesięciu km wskaźnik spadł o jedną kreskę. Już jest OK

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby jeszcze tak prosto dało się usunąć problem zbyt wczesnego wskazywania końca paliwa w zbiorniku, to było by fajnie <piwko>

U mnie w M3 zapala się lampka z ikonką dystrybutora paliwa jak w zbiorniku jest jeszcze ok 8 litrów, chyba troszkę za wcześnie.

Kolego z tego co zauważyłem w M3 jest tak, że kontrolka dystrybutora zapala się gdy w baku zostaje paliwa na przejechanie 10% od ilości paliwa zatankowanego do pełna, oznacza to, że gdyby samochód palił dokładnie 6 litrów na 100 km a bak by miał pojemość dokładnie 60 l to kontrolka ci się zapali jak zostanie w baku dokładnie 6 l, inną sprawą jest fakt, że megane ma chyba 55 litrów, i jeżeli średnie spalanie wynosi 7 litrów wtedy paliwa ci wystarczy na ok 780km , w tym przypadku kontrolka zapali ci się gdy paliwa zostanie na ok 78 km co za tym idzie w baku masz ok 5.4 l, niewiem może i się mylę ale zauważyłem to po spalaniu gdy zatankowałem do pełna i średnio mi wyszło 5.5 to kontrolka zapalała się jak do tankowania było jeszcze ze 140 km, a gdy ostro ciąłem autostradą to nawet miałem sytuację za pozostało 60km a kontrolka jeszcze nie zaświeciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku jest czujnik, co sprawdza ile jest paliwa , a komputer przelicza to na zasięg.

Mi przeszkadza to , że lampka zapala się jak mam w zbiorniku jeszcze około 8 litrów, w trasie daje to zasięg około 200 km i tyle komp pokazuje, ale już po kilku kilometrach przestaje pokazywać zasięg, a może ten zasięg jeszcze wynosić ponad 160 km.

Dodam że auta konkurencji pokazują zasięg do ostatniego kilometra/ ostatniej kropli paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

U mnie podczas zakupu auta okazało się iż, wskaźnik na tablicy że niby tego paliwa coś tam jeszcze jest, nie za dużo (nie wiem dokładnie ile) ale zbliżało się dość mocno do minimum.

A komputer pokazywał zasięg 20 km.

a kontrolka się nie zapalała i niczego nie sygnalizowała (nie świeciła się)

Gdzie szukać przyczyny,od czego zacząć.Czy pływak się zawiesił czy jak to wygląda.

Jestem tu nowy więc poproszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Adam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!