Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak mocowany jest daszek (spojler) dom tylnej klapy w kombii?

Chodzi o to, że przy pewnych prędkościach zaczyna wpadac w wibracje i delikatnie stukać w szybę. Jak na postoju ruszam go delikatnie ręką to narożniki są luźne, tzn. mogą stukać w szybę. Myślałem żeby podkleić to jakąś taśma dwustronna na gąbce ale to chyba półśrodek, chciałbym rozwiązać problem kompleksowo. Jak on jest mocowany do klapy i jak go zamontować na sztywno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowany jest na 6 wkrętów. Dwa są pod gumowymi zatyczkami na skraju klapy, cztery po wypięciu plastiku nad szybą od wewnątrz klapy. Oczywiście wszystkie torx. Bardzo możliwe, że masz pozrywane wzmocnienia, do których są one przykręcane. Tylko uwaga przy odkręcaniu lubią wpaść między blachy klapy. Naprawa to przyklejenie wzmocnień i ponowny montaż spojlera. No chyba, że są tylko poluzowane i wystarczy dokręcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narożniki i brzeg od strony szyby są na wkręty, ale w środkowej części są jeszcze dwa zatrzaski, które bardzo łatwo urwać. Ogólnie, jak pourywają się mocowania od klapy to regeneracja jest kłopotliwa. Próbowałem to posklejać kilka razy i zawsze coś nie tak trzymało, a nowa klapa za 500 PLN !!! W tej chwili od roku mam na rogach powiercone na wylot otwory i pośrubowane (wygląda mało estetycznie, ale jest skuteczne), środkowe zatrzaski też mam przykrecone od zewnątrz, tu juz do końca nie pamietam jak to było zrobione, ale też jakiś hardcore. Teraz wiem, że klapka się nie urwie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Mi niestety już po raz drugi puściły uchwyty pod daszkiem (wysoka temperatura musiała źle wpłynąć na klej). Zna ktoś dobry patent na przymocowanie daszka, jeżeli poszły wszystkie plastikowe ceowniczki, do których wkręcało się śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Dzisiaj przez te marznące deszcze w krk (a raczej bardziej swoją głupotę) zerwałem lotke klapy bagażnika....

Czy ma ktoś może schemat przymocowania tego spojlera? Próbowałem znaleźć w serwisówce, ale nie spotkałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mocowanie wygląda jak na załączonym zdjęciu. Daszek jest przykręcany na 6 wkrętów i 3 klipsy. Jeżeli zaczepy urwałeś i planujesz je skleić to dobrze radzę aby to nie był byle jaki klej. Na początku u mnie puściły 4 oryginalne zaczepy i spojler wpadał w wibracje, trzymał się tylko na dwóch środkowych. Postanowiłem je skleić klejem typu kropelka. Niestety efekt był taki że na autostradzie przy 170 km/h został on wyrwany (na szczęście nikt nie jechał za mną bo skutki mogły by być opłakane). Kupiłem używany daszek w którym niestety zaczepy też były naprawiane. Wzmocniłem je dość solidnie klejem epoksydowym Dan Braven i trzyma teraz się idealnie. Koszt nowego daszka w Renault to około 700 zł plus malowanie.

post-25956-0-64946400-1360687804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uniks poszukaj na forum lub stronie RENAULT info o akcji naprawczej tego daszka. Może uda Ci się otrzymac od nich nowy "spojler" na ich koszt bo przecież go nie urwałeś tylko straciłeś przez wadliwe mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie, jest akcja przywoławcza. Zarejestruj się na renault.pl -> moje Renault i sprawdź czy nie dotyczy to Twojego auta?

 

Tak. Ja na innym Forum się spytałem:

To co? Mamy w Megankach Grandtour akcję serwisową na spoiler tylny. Ja już sprawdziłem moja z 2007 z Francji jest w bazie renault i obejmuje ją akcja.

Akcja zaczęła się od dziś.

 

Akcja trwa już dwa dni, czy nikt z niej nie korzystał/skorzystał???

Bo chciałem sprowokować jakieś wypowiedzi w temacie i ... nikt się nie dał sprowokować:notacrook:))

 

I do dziś nikt niczego więcej nie napisał.

Jadę jutro rano na serwis w celu kontroli i wzmocnienia mocowania spoilera dachowego.

W czwartek się zarejestrowałem w serwisie, ściągnęli potrzebne części i materiały jutro będą robić.

Co i jak zrobili opiszę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam wszystkich mnie dzisiaj to szczeście spotkało latajacy spojler w aso powiedzieli że to kleja na stałe do samochodu i trwa to 3 godziny a co jak siądzie lampa ja posklejałem mocowania zywicą epoksydową z dodatkiem włókna szklanego trzyma jak talala moze ktoś opisze to klejenie w aso bo sie zastanawiam czy to jeszcze wzmacniac czy to żeczywiscie kleją do klapy na stałe czy ja coś żle zrozumiałem

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - ortografia i logika wypowiedzi

Ty co? Na gadu-gadu piszesz ;)

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!