Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

Jako lojalny użytkownik tegoż forum dodam i ja 3 grosze odnośnie problemów dotyczących klimy jakie mnie spotkały.

Ponieważ wraz z nadejściem wiosny zacząłem odnosić wrażenie że klima nie mrozi, postanowiłem oddać auto do warsztatu zlecając przy okazji wymianę czynnika. Czynnik wymieniono a przy okazji wymieniono presostat, który miał być powodem nie załączania się kompresora.

Niestety już na 2 czy 3 dzień znowu odnosiłem wrażenie, ze Klima nie mrozi :angry: Wziąłem więc sprawę w swoje ręce i co się okazało to to, że wtyczka elektryczna od kompresora była mocno obluzowana.

Pociągając za kable kompresor załączał się. Z jednej strony człowiek zadowolony że problem rozwiązany a z drugiej ma świadomość, ze chyba jednak został naciągnięty na niepotrzebną wymianę presostatu.

Gdzieś przewinęło się, że to wada fabryczna M II ph2.

Moja jest niby końcówka ph1, ale wiele części jest takich jak w ph2, jak np zintegrowany nierozbieralny termostat :angry:

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zrobiło się ciepło, a ja już nie mogę wytrzymać więc postanowiłem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc zanim miałbym oddać samochód do jakiegoś warsztatu. Otóż po zimie nie działa mi klimatyzacja. W tamtym roku wymieniłem chłodnice klimatyzacji, odgrzybiłem i nabiłem klimę. W tamtym sezonie działała bez problemów, a w tym już od początku nie chcę. Tak na prawdę nie wiem od kiedy nie działa bo w zimie jej nie używałem jedynie w tamtym sezonie jak było już zimniej to parę razy ją włączyłem żeby chwile podziałała.

No i teraz tak. Nie dawno byłem na nabiciu klimy bo myślałem że jest jakaś nieszczelność. Klimatyzację mi nabili i stwierdzili że jest szczelna. Podobno nie było około połowy czynnika. Sprawdzałem pod CLIPem samochód, ale nie wykazał żadnych błędów z klimatyzacją.

Czy we własnym zakresie mogę coś jeszcze zrobić, sprawdzić?

Ps. Sprawdzałem czujnik temperatury w lusterku i ten ciśnienia klimatyzacji pod maską, ale tylko tak na oko czy z kablami jest wszystko ok. Wymieniłem również bezpiecznik 7,5A ale on był dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie działała bez problemów, a w tym już od początku nie chcę

Problem w tym, że sezon na klimę jest cały czas.

Jak toś jej używa tylko sezonowo to potem są właśnie takie niespodzianki.

Pisaliśmy już o tym na forum nie RAZ :!:

Nabili klimę z "kontrastem" :?:

Trzeba poszukać nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz dostęp do Clipa to sprawdź w komputerze silnika, jakie pokazuje ciśnienie w układzie klimatyzacji - ciśnienie musi być większe niż 2 bary. Jeżeli jest mniejsze to sprężarka się nie włączy. Może to być spowodowane małą ilością czynnika lub awarią czujnika ciśnienia. Jeżeli auto jest po lifcie to musisz jeszcze w komputerze klimatyzacji sprawdzić , czy w ustawieniach nie przestawiło się na manualną (w tych modelach po zimie często tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam klimy tylko jak jest gorąco, ale właśnie starałem się jej używać przez cały rok. Widocznie za mało razy to robiłem.

Niestety nie mam dostępu do CLIPa od tak tylko muszę umawiać się specjalnie z człowiekiem który ma komputer, a to jest czasami trudne czasowo. Dodam jeszcze że komputer pokazuję że klimatyzacja działa i wszystko jest okej.

Przy najbliższej okazji umówię się z nim i sprawdzę to jeszcze. Klimę nabijali z czynnikiem tylko właśnie mam problemy czasowe bo żeby to sprawdzili chcą samochód na parę godzin. Ale spróbuje to ogarnąć.

Samochód mam po lifcie, a ten komputer to rozumiem że w CLIPie?

Ps. Mam climatronika

Edytowane przez Matixs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Mam pytanie odnośnie tego co powiedział mi wczoraj mechanik.

Pojechałem na sprawdzenie klimy w Megane 2 phII z końca 2006r (1,9dCI), zrobili sprawdzenie szczelności nabili klimę, ale nie włącza się sprężarka. Mechanik stwierdził, że albo przegniły przewody, albo padł czujnik ciśnienia klimatyzacji. Powiedziałem mu, że w starej Megance phI z 2004r miałem podobny problem i czujnik kupiłem na allegro za 50zł, więc nie ma problemu. Pan na mnie popatrzył zdziwiony i stwierdził, że pewnie w starej był "analogowy", ale w tej jest prawdopodobnie "cyfrowy" i kosztuje minimum 300zł. Mam wrażenie, że pan ostro przesadził i chce mnie naciągnąć. Czy w phI były inne czujniki niż w phII? Ktoś może coś więcej napisać na ten temat (dokładną nazwę części i ewentualnie podlinkować jakiś sklep lub auckję?)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez kabulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowałem się spróbować wymienić ten czujnik. Jeśli to nie będzie to może uda mi się go odesłać. Tylko jaki czujnik kupić. Wiem który to ma być bo patrzyłem tylko czy ten za 39-50zł będzie dobry? Szukałem na forum, ale linki do allegro wygasły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój przypadek:

W tamtym roku zrobiłem pełny serwis klimy (wymiana filtra, nabicie, odkażenie, sprawdzenie szczelności). Po zimie – klima nie działa. Podjechałem najpierw do serwisu klimatyzacji i stwierdzili, że ciśnienie w układzie jest ale nie załącza się sprężarka. Po zaczerpnięciu informacji z forum postanowiłem najpierw sprawdzić czujnik ciśnienia klimy oraz bezpiecznik. Samo sprawdzenie czujnika jest bardzo szybkie jeśli mamy dostęp do kanału – odkręcamy od spodu osłonę komory silnika i mamy piękny dostęp do wtyczki czujnika (jeśli chodzi o wymianę to myślę, że lepszy dostęp będzie po ściągnięciu zderzaka). Po zastosowaniu układu z rezystorów okazało się, że czujnik jest sprawny, napięcia w wtyczce prawidłowe. Następnie sprawdziłem bezpiecznik w komorze silnika – tragedia żeby się do niego dostać. Bezpiecznik był OK. Sprawdziłem więc napięcie na wtyczce do sprężarki i tu się okazało, że czy klima włączona czy nie to mam cały czas ok 1,26V. Podjechałem do znajomego podpiąć się pod komputer (niestety nie posiada clipa), lecz nie wykazało żadnych błędów. Dopiero podpięcie się clipem wykazało błąd klimatyzacji i po jego usunięciu klima zaczęła działać. Dlaczego najpierw nie podjechałem sprawdzić klimy clipem? – ponieważ jak dzwoniłem ile liczą sobie za taką usługę w mojej okolicy (od 80 do 135 zł) to stwierdziłem, że to trochę przesada tyle kasować za sprawdzenie i skasowanie błędów. Ostatecznie udało mi się znaleźć serwis, gdzie za 50 zł wykonali usługę.

Wniosek: jak nie działa klima po zimie to trzeba jechać pod clipa (podobno bardzo często zawiesza się ten moduł w komorze silnika po dłuższym nie używaniu klimy) po upewnieniu się, że mamy odpowiednią ilość czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zamówiłem czujnik ciśnienia bo nie jest drogi no i niestety to nie on jest u mnie problemem. Dodam tylko że podczas odkręcania fabrycznego czujnika psiknął mi gaz, ale też póżniej podczas odkręcania nowego też psiknął mi gaz. Czy to jest zupełnie normalne? Czyli znaczyłoby to że klimatyzacja ma ciśnienie i gaz ma obieg po wszystkich rurkach.

Teraz zastanawiam się co może być przyczyną. Pewnie już w tym roku nie pojeżdżę z klimą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompie silnika sprawdzasz czy pokazuje i jakie ciśnienie w układzie. A w UCH sprawdzasz czy jest ustawiona "klimatyzacja automatyczna". W kompie klimy sprawdzasz czy nie ma błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z moją klimatyzacją powrócił.

Po niespełna miesiącu cieszenia się klimatyzacją, wyłączyła się.

Wymieniłem moduł zabezpieczeń i połączeń, pojechałem do salonu renault w Bydgoszczy. Był błąd zimnego obiegu powietrza, skasowali go i mówili, że tak czy inaczej będzie mi go wyrzucało, bo meganki 2 tak mają w swoim wieku.

 

Panowie zaproponowali wgranie nowego oprogramowania, które usuwa zabezpieczenie klimatyzacji i błąd nie powinien wyskoczyć, sprężarka będzie chodziła do końca żywota.

Zgodziłem się, klimatyzacja od razu ruszyła(zapłaciłem 250zł razem z clipem), jeździłem tydzień, aż pewnego dnia wybrałem się do Gdańska, w drodze powrotnej klima przestała chłodzić. Zdenerowany zgrzany wróciłem do domu, zadzwoniłem do serwisu i jestem umówiony na wizytę w środę 20 lipca. Ciekawe co tym razem wymyślą. Dodam, iż klima po usuwaniu błędu zimnego obiegu zawsze po jakimś czasie się rozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!