Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź styki w kostce czujnika ciśnienia, u mnie jak zaśniedziały to czujnik pokazywał ciśnienie 26bar i klima nie chciała ruszyć. Wtyczkę sprężarki też sprawdź, bo były na nią jakieś akcje serwisowe chyba w ph II, choć ja z tym akurat problemu nie miałem.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był a forum kiedyś schemat, jakie rezystory podpiąć zamiast czujnika - niestety nie umiem tego znaleźć teraz.

Natomiast jak masz komputer to we wtrysku pokazuje ciśnienie czynnika - z tego wyczaisz czy okazuje sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc i podpowiedzi :) czynnik nabity 550g. Dziś zabrałem się za czujnik ciśnienia. Sprawdzilem czy dochodzi w ogóle napięcie. Po załączeniu klimy na wtyczce pokazuje się stale napięcie 5v. Później sprawdzilem zachowanie czujnika podpietego w trakcie gdy klima była włączona, czujnik miał napięcie 4.3v Przezyscilem wtyk, klima nie załącza.

Następnie podlaczylem sprężarkę na krótko i odpaliem klime, chłodzi jak szalona.

Hmm więc chyba ten czujnik jest uszkodzony. Bo co może jesze stać na przeszkodzie załączenia się sprężarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem stan przewodow, nie wygladaja na przegnile i sprawdzalem czy jest polaczenie + z akumulatora i + wtyczki na diodzie z miernika i jest ok tak samo zrobilem z masa tez ok.

Mam tylko elma, tzn chwilowo jestem poza domem i nawet do tego nie mam dostępu... Czy za pomocą elma można sprawdzić ciśnienie, czy tylko clip?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem clipa, musisz obczaić na elm, pamiętaj tylko że ciśnienie czunnika jest w ECU a nie w climatroniku.

W ECU można też zobaczyć czy zezwala na włączenie klimy, ale kto wie, czy podmiana czujnika nie będzie najszybsza i rozwiąże problem skoro reszta sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś krok po kroku opisać jak zmienić za pomocą clipa działanie klimy z manualnej na climatronic ?

Zrobił kolega przekładkę klimy czy nie? Meganki to dziwne auta i mogła sama się przeprogramować z climatronika do manualnej klimy lub braku jej. I od tego trzeba zacząć, co ma ustawione auto w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik fabrycznie wstawiony, nie dokładałem. Mam pytanie czy coś innego niż czujnik ciśnienia i czujnik temperatury wewnętrznej może blokować załączanie sprężarki?

Bezpieczniki ok, napięcie jest, filtr wymieniony, czynnik nabity, układ szczelny, sprężarka sprawna (na krótko klima chodzi i chłodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie był dość prosty problem z klimatyzacją- problem rozwiązany klima śmiga :applause:

 

- klimatyzacja była przestawiona z trybu automatycznego na manualny.

- widniał stary błąd czujnika ciśnienia, który został wymieniony, a błędu nikt nie skasował.

 

Diagnostykę przeprowadziłem w zakładzie Andi Reno w Bydgoszczy ul. Cmentarna 42

Polecam koszt 60zł za komputer.

Panowie siedzą w autach francuskich i mają dość dużą wiedzą na ich temat.

 

Każde wizyty u mechanika " uniwersalnego " kończą się wymianą wszystkich części- wiem z doświadczenia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston, nie mam clipa właśnie tylko elm, ale jestem aktualnie poza domem.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, dziś będąc w trasie i używając tylko ogrzewania bez AC ciepło z kratek leciało tylko wtedy, gdy było ustawione na max 27. Gdy ustawiłem 26 z kratek leciał chłód. Może to jakiś trop, albo dodatkowy problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię nigdzie znaleźć na forum info o ph I. Mam klime manualną. Wiatraki chodzą, natomiast po włączeniu klimy nic nie jest chłodniej. Obroty też się nie podnoszą. Bezpieczniki sprawdzone i są ok więc nie wiem gdzie może leżeć problem. Nawet odnoszę wrażenie, że klima działa odwrotnie- jak jest włączona (świeci się lampka) to działa tylko nawiew, a jak jest wyłączona (nie świeci się lampka) to zaczyna chłodzić. Zanim wpakuje kasę w serwis wolę sprawdzić samemu. Coś poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!