Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

Nie osuszacz nie był wymieniany . Dzisiaj klima tzn sprężarka po kilku dniach działania znowu padła . Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie , ale w nocy było 5 st mrozu (sprawdzanie działania klimy jak zwykle w ciepłym pomieszczeniu).

Edytowane przez jack232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Od 5 lat jestem posiadaczem Meganki II 2006r 1.5dci 106 KM,od samego początku co sezon mam problem z klimatyzacją,na początku wystarczała wymiana czujnika ciśnienia klimatyzacji ,aż w końcu w zeszłym roku padła sprężarka,zawiozłem samochód do mechanika,została wymieniona sprężarka na używaną ,do tego czyszczenie układu i osuszacza.Po odebraniu pojazdu od mechanika z kratki nawiewu wydobywał się dziwny dźwięk takie"fuknięcie" ,okazało się że gumowy wąż się dziwnie wybrzuszył,przewód poszedł do zakuwania.Po zamontowaniu przewodu i nabiciu klimatyzacji klima działała dwa dni,później po załączeniu klimatyzacji od razu wiatrak wentylatora wskakiwał na wysokie obroty,kolejna wizyta u mechanika ,wymontował przewód klimatyzacji i wydmuchał gdzieś dyszę która jest zamontowana w przewodzie(nowy przewód w ASO 760zł),fachowiec coś tam pokombinował i zamontował jakąś inną dyszę ,klima działała w zeszły roku 3 miesiące,na jesień znów padła.Olałem temat i ruszyłem znów teraz na wiosnę,wg.kompa awaria czujnika ciśnienia klimatyzacji-wymiana na nowy,klima działa 2 dni i znów błąd czujnika ciśnienia klimatyzacji......

 

Już nie mam pomysłu,może wymienić ten przewód na używany w którym jest ta dysza???

POMOCY :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat z klimatyzacją wałkuję już dość długo (czytałem szukałem), trudno jest o dobrego- skutecznego człowieka, który by ogarnął i nie naciągał na kasę.

Chciałbym zapytać tylko o jedno:

W module zabezpieczeń i połączeń (skrzynka wewnątrz komory silnika) tam znajduje się przekaźnik klimatyzacji- mamy na forum jakiegoś "magika", który potrafiłby obejść przekaźnik? Rozmawiałem z dobrym elektromechanikiem, który właśnie tak naprawiał większość klimatyzacji w megance, ale niestety od kilku lat wyjechał na zachód goniąc za chlebem.

-Klima "na krótko" chodzi

-czujnik preostatu wymieniony

-kostka czujnika wymieniona na nową

-nabita jest

-sprężarka nie jest zatarta

-na panelu sterowania kontrolka klimy działa, po kliknięciu na auto sam reguluje nawiew

-grzanie tylnej szyby działa

-bezpieczniki sprawdzane wszystkie sprawne.

-kostka od sprężarki w dobrym stanie

-przewody sprawdzane są ok

 

Brak napięcia od modułu zabezpieczeń i połączeń do klimatyzacji.

 

Spróbujmy podsumować cały temat, w którym jest wszystko i nic.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już podsumowujemy:

 

Silnik 1.9dCi - była akcja serwisowa na kabel z wtyczką do sprężarki.

Moje auto było na akcji, natomiast u mnie kable przegniły przed miejscem łączenia z już naprawioną wiązką.

2 lata bujania przez to - z zewnątrz kable też wyglądały OK do póki nie przegniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawdzałeś sprężarkę na "krótko". Ale podaj + z akumulatora na przewód który idzie z modułu do sprężarki: biała kostka MN pin 10, przy niepracującym silniku, jeżeli usłyszysz charakterystyczny trzask, to znaczy że przewody i wtyczka sprężarki są w porządku. Jeżeli nie będzie żadnej reakcji to wymień przewód po miedzy tą wtyczką modułu a sprężarką.

Jeżeli po podaniu + na przewód, sprężarka się załączy, to znaczy że wina jest w module: najczęściej jest to wina nie skasowanego błędu w module, musisz pojechać i skasować na "Clipie".

Drugim przypadkiem jest wadliwy program modułu, wtedy najlepiej jest kupić i wymienić moduł na używany z "Alledrogo ok.100zł", ważne by był od takiego samego silnika i miał tą samą klasę "oznaczenie np.N2".

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Napięcie podałem z akumulatora bezpośrednio na kostkę sprężarki, przewód plusowy wpiąłem w przewód pomarańczowy i klima chłodziła super.

-Na diagnostyce byłem kilka razy- pierwszy błąd był od czujnika preostatu- po wykasowaniu i przejechaniu 3 km klima się wyłączyła

czujnik wymieniony, klima nie działa.(prawdopodobnie winę miała tutaj kostka preostatu wraz z przewodem do sterownika silnika). W chwili obecnej nie mam żadnego błędu i nadal nie załącza się. W weekend spróbuję zrobić tak jak mówisz i zobaczymy jaka będzie reakcja.

-Niestety prędzej czy później będę musiał w taki moduł się zaopatrzyć i przekonać się na własnej skórze, taniej mnie to wyjdzie niż oddać do mechanika, żeby sam rzeźbił i wymienił pół auta.

-Jest jeszcze kwestia ominięcia przekaźnika w tym module. Próbowałem skontaktować się z elektromechanikiem, który siedzi za granicą, może on coś doradzi.

 

Bardzo bym prosił forumowiczów, którzy mieli podobny problem i rozwiązali go, o jakieś sugestie rady itp.

 

Z góry serdecznie dziękuję, może rozwiążemy temat i będzie do zamknięcia wraz z instrukcją jak szukać winowajcę w takim przypadku.

Edytowane przez przemas1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu ten moduł klimatronika się znajduje ? Chyba nie miałeś na myśli panelu nawiewu etc. Po prostu myślę, że przekaźnik na module zabezpieczeń i połączeń(w komorze silnika) może nie pstrykać i w jakiś sposób go ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,chodziło mi o panel sterowania klimatyzacją w kabinie.To on wydaje polecenie przekaźnikowi, aby włączył sprężarkę.Przekaźnika nie można ominąć ,bo prąd z panela jest za mały aby uruchomił sprężarkę, co najwyżej możesz go wymienić.

Te panele po lifcie lubią zimą gubić konfigurację i nie raz wystarczy go tylko skonfigurować od nowa (tylko Clipem).

Edytowane przez Nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, a ja mam troszkę inne pytanie i ogromną prosbę...

Czy mógłby ktoś krok po kroku opisac jak zmienić za pomocą clipa działanie klimy z manualnej na climatronic ?

A może jest gdzieś na forum jakiś tutek, jak to zrobić ? Szukałem i nic nie znalazłem tu...

Jeszcze chciałbym dodać, że mogę włączyć odszranianie tylko tylnej szyby bez przedniej, natomiast odszranianie przedniej załącza mi się zawsze z tylną...

Edytowane przez joobyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym dodać, że mogę włączyć odszranianie tylko tylnej szyby bez przedniej, natomiast odszranianie przedniej załącza mi się zawsze z tylną.

To jest akurat prawidłowe działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki aniewa, mam megankę od niedawna i nie znam dokładnej zasady działania klimatronika. Czyli kolejny punkt do zaczepienia odpada :)

 

Może ktoś chciałby pomóc. Jest to Megane II ph II 1.6 16V z klimatronikiem w samochodzie nie załączała się klima, czynnik było ok 120g, klima nie rusza.

Komputer wskazał błąd czujnika temperatury przedziału, czy jakoś tak. Skasowałem, błąd wracał. Ustaliłem, że jest to czujnik znajdujący się w obudowie lusterka wewnątrz pojazdu.

Wymontowałem, wymieniłem termistor. Skasowałem błąd, nie powrócił. Skan ogólny brak błędów.

Pojechałem oczyścić układ, ozonowanie, odgrzybianie, wymiana filtra i nabicie 550g.

Klima nie ruszyła. Teraz podejrzewam czujnik ciśnienia. Jutro się za niego zabiorę.

Co jeszcze samemu można sprawdzić ?

I mam pytanie o ten czujnik. Czy można go jakoś sprawdzić miernikiem, jeśli tak to w jaki sposób?

omomierzem chyba nie bo on nie będzie miał rezystancji, może V na pinach.

Czytałem, że np 0.02V to ileś tam barów i jeśli czujnik to wykazuje to jest sprawny.

Bardzo proszę o pomoc i podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!