Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

U mnie problem został rozwiązany -słaba wydajność klimy była spowodowana zatkaną rurką instalacji .W metalowej rurce jest zaprasowany gumowy zaworek który uległ częsciowemu rozwarstwieniu i to zatkało obieg czynnika

Usterkę zdiagnozował i usunął zakład w Tarnobrzegu na ul.Wiącka -Polecam. Specjalizują się w Reniach ,demontują i sprzedają częsci używane także w razie potrzeby mogą coś szybko podmienić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Megane II phII z 2007. Miesiąc temu nabiłem kilime pierwszy raz od kiedy mam auto czyli od 2 lat. Wcześniej była pusta. Po nabiciu klimatyzacja chłodziła jakieś 4 razy ją włączałem i nagle kilka dni temu przestałą działać. Pojechałem do warsztatu sprawdzili szczelność i poziom gazu i wszystko jest ok. Nie znaleźli przyczyny dlaczego przestała działąć. Mogą rozebrać zderzak i wtedy poszukać przyczyny tylko, że to u nich już sporo kosztuje. Sprawdziłem bezpieczniki są całe, styki na czujniku też. Dioda AC swieci dodam że klimatyzacja jest ręczna. Czy to możliwe że siadła sprężarka? i czy czujnik od innej meganki też będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :)

 

Czy z rozhermetyzowaną to nie wiem, pustą na pewno. Teraz co musze zrobić aby znów działała i czemu trochę chodziła, a teraz znów nie? Jeden z mechaników też coś podejrzewał że długo nie chodziła

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Klima automatic,sprężarka na krótko rusza,na wtyczce od presostatu rezystorami nie rusza(może miałem złe wartości),można to jakoś na krótko podłączyć w celu sprawdzenia(bez rezystorów).Clip pokazuje błędy df232(napięcie poza normą,cokolwiek to znaczy) i df1070 (nie dają się wykasować).Ciśnienie pokazuje 8-9 bar.Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norb, na poprzedniej stronie napisałem:

http://megane.com.pl/topic/24126-klima-nie-dziala-sprezarka-sie-nie-zalacza/page__view__findpost__p__353844

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być BSI walnięty - u mnie dwóch speców bezradnie rozkładało ręce, bo układ nabity, czujnik ciśnienia sprawny, sprężarka sprawna, a klima nadal nie działała. Trzeci - bardziej kumaty z elektroniki, zdiagnozował usterkę BSI (moduł w skrzynce bezpieczników). Skończyło się na podmianie BSI na sprawny używany (trzeba oczywiście zakodować do danego egzemplarza samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może problem jest w kablach a nie samej wtyczce, warto sprawdzić ich ciągłość od wtyczki do komputera. Czasami te kable łamią się albo przy wtyczce, albo kilka cm dalej. Oczywiście złamania nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez rezystorów nie można. Jak clip pokazuje ciśnienie, tzn, że czujnik na 99% działa. Spróbuj wymisić uruchomienie sprężarki komputerem - powinieneś usłyszeć cyknięcie. Jak nie cyknie, to może świadczyć o tym, że nie załącza się sprężarka (może być uszkodzona albo nie dostaje napięcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymusić załączenie sprężarki wejdź we "WTRYSK" a później w tryb sterowania i tam na którejś zakładce jest załączanie sprężarki. Dokładnie nie opiszę, musiałbym widzieć bo robię to "odruchowo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uruchomiłem klime,dało się wykasować te 2 błędy i klma ruszyła.Wczoraj wyjmowałem też presostat(po raz n-ty),trochę go przeczyściłem może to coś dało.Dużo pomógł ten wątek DZIĘKI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pisalem wczesniej o moim problemie nikt nie potrafi pomoc mam megane II z 2004 r 1.4 16v przestala dzialac manualna klimatyzacja poczatkowo raz sie wlaczala raz nie i tak przez 2 tyg. aktualnie nie dziala dodam ze byla nabijana czujnik cisnienia sprawdzony a po podlaczeniu do clipa pokazuje ze nie widzi klimatyzacji ale po puszczeniu sygnalu na sprzeglo zalacza sie i robi sie zimna.lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam potrzebuje pomocy juz niewiem co robic. klima mi nie działa byl wymieniony czujnik cisnienia gazu kilma nabita. po odczytaniu bledow jest taki DF1070 . wiec elektryk powiedział ze naprawi dzisiaj mi oddał auto i klima chodziła ale juz po zgaszeniu auta niechce sie zalaczyc:-p elektryk mowil ze naprawił wtyczke i dal nowe piny w kostke. wiec co mam teraz robic????

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

meganecoupe02

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!