Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam, jestem tutaj nowy więc nawet szczerze mówiąc nie mam pojęcia co ph I lub ph II dlatego nie zaznaczyłem. sorki.

W weekend zakupiłem megane II kombi z 2006r. z silnikiem 1870cm 130 km. autko fajne ale klima nie działa. Facet od którego kupiłem powiedział, że niby fajchmani sprawdzali ale nie mieli pojęcia. Niby zmienił czujnik temperatury oraz jakiś inny czujnik a nadal nie działa. Dodatkowo niby podłączają pod zwykły komp i sprężarka się załącza. Niby bezpieczniki też sprawdzali i przekaźnik ale dalej nie chodzi. może macie pomysł cóż to może być i czy dam rade własnymi rękoma naprawić. Klima jest nabita i szczelna.

 

Przy okazji może mi powiecie gdzie szukać nr silnika żeby nie zaczynać kolejnego tematu.

 

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod komputer niby było podłączone ale błędy nie były chyba kasowane. Poza tym to nie był komputer aso tylko i jakiegoś pana stasia. To lepiej pojechać do aso na komputer czy do jakiegoś elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet od którego kupiłem powiedział, że niby fajchmani sprawdzali ale nie mieli pojęcia. Niby zmienił czujnik temperatury oraz jakiś inny czujnik a nadal nie działa. Dodatkowo niby podłączają pod zwykły komp i sprężarka się załącza. Niby bezpieczniki też sprawdzali i przekaźnik ale dalej nie chodzi

Coś za dużo tego niby i tych "fajchmanów".

Jeżeli klima jest nabita i szczelna to najczęściej przyczyną niedziałania jest uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji. Od tego należało zacząć, kosztuje do 50 PLN i łatwo go się wymienia. W postach powyżej wszystko jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WItam.

Posiadam Renault Megane II 1.9 dci 120km 2004 gdzie problemem jest brak zasilania w sprężarce klimatyzacji. W pomarańczowym przewodzie niema zasilania. Clip nie wykazuje błędów więc podejrzewam że przewód może być przetarty. W związku z czym mam pytanie czy może ktoś ma rozrysowany układ wtyczek i pinów w skrzynce bezpieczników bsi? Chodzi o to aby sprawdzić czy w ogóle podawane jest napięcie do tego przewodu ze skrzynki bez rozcinania wiązki przewodów i szukania który to kabel i gdzie jest wpięty.

Z góry dziękuję.

P.S.

Klima była nabita i jest szczelna.

Edytowane przez orkadiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wie ktoś jakie powinno być prawidłowe napięcie na wtyczce sprężarki, u mnie pokazuje cały czas około 1.28 V (bez względu czy AC włączone czy nie) kable ok. Zaczynam podejrzewać moduł UPC (BSI) jakiś przekaźnik może mieć zwarcie (rozumiem że ich się nie wymienia, tylko cały moduł). Mam climatronica

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była na clipie (nie raz). Wywala słynny df1070, i po teście urządzeń elektr (chyba tak się ta funkcja nazywa ) wywala błąd modułu upc df 030, kable sprawdzone, we wtyczkę kompresora podłączona żarówka i te same objawy (wywala te same błędy). Więc myślę że to jakiś przekaźnik w upc padł, chcę się upewnić żeby nie potrzebnie nie wymieniać.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!