Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

witam ja mam ten sam problem i ten sam bład DF1070 czujnik cisnienia gazu wszystko sprawdzone na bank po wykasowaniu błędu klima się uruchamia bez problemu i tak albo 2 lub3 dni albo nawet po godzinie się wyłączy i znowu jest błą DF1070 co to może być już niewiem co robić

Edytowane przez bigtomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzic ciśnienie w układzie i co podaje czujnik jakie parametry

Może okazać się iż coś z ciśnieniem się dzieje i wtedy czujnik szwankuje

Zalecana diagnoza

CLIP

manometry od klimatyzacji

miernik

 

w razie W mogę pomóc z autem ale z Nakła masz kawałek do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clipem sprawdzane wszystko -nabijana klima na nowo ciśnienie ok skasuje błąd i jest dobrze tylko ten błąd DF 1070 zapisuje się nie w klimie tylko w systemie komputera a tak na marginesie to jesteś z Morzewa bo ja tam byłem i powiedzieli mi że przebicie na cewkach mam - zrobiłem wyczyściłem cewki bo były mokre w sumie jedna i nadal to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Możecie polecić jakiś warsztat we Wrocławiu okolice Psiego Pola?

Po podłączeniu do kompa u magika z Rakowej 6a nie stwierdzono żabnych błędów. Ciśnienie w układzie też jest ok, tylko kompresor nie startuje? Powiedział, że trzeba by szukać i zostawić auto. Mechanik niby spoko ale jakoś nie wzbudził mojego zaufania. Myślałem o www.klima-kar.wroclaw.pl ale po przeczytaniu opini chyba zbastuję. Nie muszę pisać, że w przypadku nie załączania się sprężarki przyczyna może być błachostką lub tragedią stąd zależy mi na profiesjinaliście, który zna się na rzeczy. I zależy mu na naprawieniu auta, a nie na wyciągnięcu jak największej ilości pieniędzy od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ASO w Długołęce miam nie najlepsze zdanie (z własnego doświadczenia). Tak jak pisałem z podpięcia do kompa nic nie wynikło, żadnych błędów. Szkoda mi kasy na ponowne podłączneie do kompa potrzebuję fachowca, a nie kogoś kto wymienia całe podzespoły na chybił trafił. A niestety takie doświadczenia mam z ASO.

Chyba, że magik z rakowej nie potrafi kożystać z odłączenia do kompa. Bo teraz pytanie czy jeżeli uszkodzeniu uległ by jakikolwiek mechaniczny elemen nie wyrzucało by to jakiegoś błędu? np. brak sygnału z czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, diagnozę można zrobić w ASO. A wymiano to wiadomo, że nie. Ale wtedy jesteś na innej pozycji w zwykłym warsztacie. Podjeżdżasz i mówisz co mają zrobić.

Z doświadczenia wiem, ze wtedy jest mniej problemów i naciągania. Ewentualnie, szukaj kogoś z clipem.

Za klimę nie tylko odpowiada sterownik klimy, ale także sterownik silnika. Często "zwykli" mechanicy diagnozują sterownik klimy, któremu zazwyczaj nic nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Opowiem o swoim przypadku. Klimatyzacja nie włączała się. Wczoraj przy okazji wymiany oleju mechanik podpiął kompa (nie clip), żeby ustawić przebieg do następnej wymiany. Poprosiłem jeszcze o przeglądnięcie i skasowanie błędów. Poprosiłem (dzięki postowi krzemyka - dzięki!)o sprawdzenie info o klimatyzacji (w sterowniku silnika) i tam były błędy dotyczące ciśnienia w układzie i jakiś jeszcze. Po skasowaniu błędów klima działa :) Prawdopodobnie kiedyś były jakieś problemy z klimą i niemiecki właściciel tego nie ogarnął.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim przypadku winny był czujnik ciśnienia (presostat).

Po wymianie klima zadziałał od razu.

Kupiłem na allegro (kadicar)za 40 zł.

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-klimatyzacji-renault-megane-opel-i4141737201.html

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zimie mam problem z klimą automatyczną, zachowuje się dziwnie tzn. zazwyczaj klimatyzacja się nie włącza, ale czasem (co kilka dni) działa normalnie. Pierwsze co zrobiłem to pojechałem do nabicia. W układzie było 150 g czynnika. W tej chwili jest prawidłowo 550 g. Kolejne podejście to Clip ale nie wykazał żadnych błędów w układzie klimatyzacji. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!