Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

GPS - sygnał satelit


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy.

Pytanie jest nietypowe. Sprawdzałem na trzech różnych odbiornikach GPS i każdy zachowywał się podobnie. Bardzo długo szuka sygnału GPS, a oprócz tego duże znaczenie ma gdzie jest nawigacja umieszczona. Czy też macie ten problem?

Tu uwaga - te same urządzenia w innych samochodach fix'a GPS łapią bardzo szybko.

Zestawienie informacji:

Sprawdzane urządzenia: MIO P340, MIO C500, Lark 50.1

Porównywane pojazdy: Megi (wiadomo), Fiat Brava, Skoda Octavia II.

Czy spotkał się ktoś z Was z tym zjawiskiem? Czy to ilość tej napakowanej elektroniki miesza?

Aby było ciekawiej, poziom odbieranego sygnału z satelit jest wyższy przy suficie <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że poziom sygnału może spaść jak się ma podgrzewaną przednią szybę bo przeszkadzają zatopione w niej druciki. Czy to prawda to nie wiem. U mnie łapie tak samo jak na dworze, nie ma różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest związane z ilością "elektroniki" tylko zakłóceń el.-mag. wywoływanych przez nią lub elementy zasilające; alternator, kable, przekaźniki.

Ja mam zwykłą Mantę ER 510 MS, która znajduje mi satelitki leżąc na stoliku w domu, jakieś 2 m od oka ;-), ale też dużo zależy od programu, "testuję" cztery różne :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPSy mają problemy nie tylko z podgrzewanymi szybami, ale także z "metalizowanymi".

Konkretnie chodzi o szyby odbijające światło, które są dość popularne w Renaultach.

Jeżeli nie masz podgrzewanej szyby, to pewnie masz szybę odblaskową i stąd ten problem <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisał Paweł ma duży wpływ, ja jak włączam nawigację to startuje na dachu, jak złapie sygnał to biorę ją do środku i już po problemie. To jest raczej "zasługa" atermicznej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej "zasługa" atermicznej szyby

Dokładnie, to jest zasługa atermicznej szyby. Proste rozwiązania są dwa: wyprowadzić antenę zewnętrzną albo łapać sygnał przed wejściem do samochodu. Opisywane przez Ciebie objawy to u mnie normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, bo nawigację mam na stałe od jakiś 3-4 tygodni, ale z tego co zauważyłem, bez problemu łapie sygnał. Miałem na chwile TomTom ONE i on też po kilku sekundach łapał sygnał. Wcześniej jeździłem na nawigacji w komórce (z wyłączonym internetem) i również nie było najmniejszych problemów, niestety czas znalezienia satelitów był długi, ale jak znalazł to trzymał. Testowałem na trasie ponad 600 km. Szyby mam atermiczne, ale nie podgrzewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Tak, aby było porównanie. Szyba jest najprawdopodobniej atermiczna (jak to poznać - przyznam się nie wiem), a samochód jest z HandsFree. Myślałem, że może to tego gadżetu wina może też być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że - chyba instrukcja nawet o tym wspomina - urządzenia elektroniczne typu GPS czy urządzenia pozwalające na bezgotówkowe opłacenie przejazdu przez bramki na autostradach (jeszcze nie w Polsce) - w celu lepszego działania, powinny być mocowane w okolicach lusterka wstecznego, tam gdzie masz szybę zacienioną nadrukiem. To jest takie miejsce szyby, gdzie nie ma powłoki atermicznej, która może osłabiać sygnał.

Nie jest to regułą, bo jak widzisz z wcześniejszych wpisów, koledzy problemu nie mają, sądzę, że to kwestia czułości anten GPS. Poza tym - zwykle po dłuższej przerwie w korzystaniu z urządzeń GPS, potrzebują one nieco więcej czasu na określenie własnego położenia. Problemem może też być gęstość zabudowy miejskiej tudzież gęstość listowia na drzewach okalających drogę, którą jedziemy. W pierwszym przypadku sygnał ulega wielkrotneu odbiciu od ścian budynków, w drugim sygnał jest silnie tłumiony przez liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem taką prawidłowość:

1. Jak wyjeżdżam z podwórka, parkingu otwartego i podłączam GPS to znajduje w miarę szybko.

2. Jak wyjeżdżam z garażu zamkniętego tj., podziemne parkingi, parkingi w centrach handlowych i jak tam w środku podłączę GPS i wyjadę z już włączonym na przestrzeń otwartą to znacznie dłużej szuka satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy, odświeżam temat.

Zauważyłem że jest to wina Lark-a 50.1. Wszyscy, którzy się tutaj wypowiadali mają inne urządzenia niż tenże Lark. A co za tym idzie inne odbiorniki GPS.

Sprawdziłem jeszcze raz. Zresztą w Peugeocie 207 - z tym Larkiem to samo. W Citroenie ZX - chodzi OK.

U mnie Lark na zewnątrz łapał sygnał, ale w aucie wystarczyło wjechać w las i tyle go widzieli gdzie jestem. Co do przyczepiania nawigacji "pod lusterkiem" to był żart? Przecież nie można widoczności sobie zasłaniać.

Urządzenia które działają OK u mnie to: MIO P340 (palmtop, SiRF STAR III), MIO Moov 500 (SiRF STAR III + Instant Fix), NavRoad NR460 (MTK).

Nie działa... Lark 50.1 (Centrality Atlas/ SiRF Atlas ?)

W związku z tym - czy ktoś z Was używa może w Megance II nawigacji BLOW 43YBt, Peiying 5004BT lub Modecom Freeway MX (/MX2).

A jeśli używa - to jak się "toto" spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!