Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phII WIELOSEZONOWE opinie


jastu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja generalnie uważam że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Tak samo z oponami. Dla mnie wielosezonówki nie mają racji bytu, ale ja mieszkam w górach, a tam w zimie dobre zimówki to podstawa. Co innego jak auto miało by jeździć tylko po np. Wrocławiu, wtedy wielosezonowe powinny się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię rocznie ok 8-10tys. km i opony wielosezonowe są dla mnie idealnym wyborem. Poza tym niezwykle rzadko się zdarza, że muszę jechać jak jest zła pogoda, dlatego zakupiłem opony wielosezonowe: GOODYEAR Vector 4Seasons 185/60R15 88H XL. Zanim kupiłem zrobiłem dokładną analizę opon dostępnych na rynku. Niestety w tym rozmiarze co mnie interesował wybór był niewielki, ale na opona była chwalona na większości stron i forach więc się zdecydowałem. Jak na razie rewelacja, co będzie w zimie zobaczymy. Dodam, że cena za sztukę wynosiła ok 500zł, ale ja znalazłem w promocji za 340, tak więc jest oszczędność. Ogólnie polecam markę GOODYEAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielosezonowych 205/50R17 nie ma :/ szukam jeszcze kierunkowych

Oryginalne są 195/65R15, można jeszcze dołożyć 205/50R17 lub 205/55R16

Czy 205/55 R16 to nie za dużo dla 1.5dci 85KM- różnica 22 mm w stosunku do 195/65R15 (205/50R17 tylko 2mm), ale jest w czym wybierać ?

 

 

// edit

waham się między Vredestein QUATRAC 3 a Cooper CS4 Touring, które to dzieżko znaleźć gdziekolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam wielosezonówki za dobry wybór na nasze krajowe warunki gdzie głównym problemem jest błoto pośniegowe. Z własnego doświadczenia podczas zimy w Focusie miałem dunlopy całosezonowe, zero problemów mimo walniętego tylnego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam na przedzie GY 4seasons (z tyłu P Sottozero - padlina) - to nie dal mnie. Przez pół roku jeździłem na Pirelli P6 i ani razu nie usłyszałem ABS, na wielosezonach jest ciszej ale w ciągu 3 tygodni kilka razy już mi terkotało. Na mokrym asfalcie. GY mają z 7-8mm bieżnika, są z 2008r.

Teraz czekam na ContiWinterContact TS830 :-> - w środę przekładka całego kompletu.

 

Może ktoś chce dwa GY 4seasons 195/65/15, DOT 3808?? :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!