Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phII WIELOSEZONOWE opinie


jastu

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w poprzedniej Megance

Co to były za opony??

Ogólna uwaga - jak juz krytykujecie to podawajcie konkretnie model opony, a nie piszecie ogólnikami. Dziwne, że jak się krytykuje letnie czy zimowe to zawsze konkretny model ...

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dębicę" navigator",jest to pochodna Goodyeara " vector",w lecie nieżle,w zimie na śniegu,czy chlapie -jako tako,ale jak przyszedł mróz i jakiś podjazd to nieciekawie

Edytowane przez smeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie Vredestain Quartac 3 w meganie zaczynają trzeci sezon, zrobiły 60tyś i może zrobią jeszcze raz tyle : ) ale tak jak wcześniej wsponiałem, są głośne przy większych prędkościach - to jest ich jedyna wada.

Kupiłem drugi samochód i zastanawiam się co zrobić - mam na nim Michelin Energy Saver i nie chcę z nich rezygnować (są ciche), ale bardziej nie mam ochoty na zmartwienia związane z sezonowymi zmianami opon. Zastanawiam się albo nad Quatrac Lite (drogie, ale kontrukcja bieżnika daje nadzieje cichej jazdy) albo Goodyear VECTOR 4SEASONS

Czy ktoś używa jednych albo drugich? trzymają się? są głośne? dadzą sobie radę 1,5t kombi?

// edit

będę zakładał wielosezonowe na zimę, aż nie zjeżdżę Michelin'ów w okresie letnim - później zostanie wielosezon

 

Dodano: 27 paź 2012 - 13:00

ciekawostka - nie wiem na ile można na tym polegać, ale kliknijcie w parametry (to nie jest reklama)

http://www.sklepopon.com/vredestein-quatrac-3,p-13506

http://www.sklepopon.com/michelin-energy-saver,p-23689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOje Quatrac 3 (185/60/15) po przejechaniu 60kkm nie nadawały się już do jazdy zimą - mało przyczepności przy hamowaniu i ruszaniu. Nie wyobrażam sobie przejechać na tych oponach większego przebiegu. Dlatego teraz kupiłem KLebery, które maja być trwalsze.

 

CO do etykiet na oponach to .. najlepiej poczyać w necie, np. tutaj http://etykietynaopony.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na nim Michelin Energy Saver i nie chcę z nich rezygnowa

Trochę bokiem tematu ale... Ja naprawdę nie wiem jak można nie chcieć pozbyć się tego badziewia. Te opony są jak sanki nawet latem.

Co do wielosezonowych - Z tego jak ja rozumiem ideę opon zimowych, zakłada się je nie po to, żeby sobie zmienić, tylko po to, żeby w tych krytycznych sytuacjach (które zdażają się nie częściej niż 3 razy w sezonie) mieć buty które pomogą w uratowaniu życia czy samochodu. Opony wielosezonowe zdawały egzamin 30 lat temu, w dużych fiatach i tp. Teraz na drogach są inne prędkości, inne przyspieszenia i ostrzejsze hamowania. Nigdy bym się nie zdecydował.

Zresztą np w Niemczech jest obowiązek jeżdżenia na M+S od listopada chyba. Trochę lipa mieć auto i nie móc skoczyć do sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a co sądzicie o tych oponach wielosezonowych ???

 

- Opony całoroczne Kleber Quadraxer 205/55 R 16 91H

- PREMADA H-720 4Season 205/55R16 91 H

- GT Radial Champiro VP1 205/55R16 91 V

- Matador MP61 205/55R16 91 H

Edytowane przez anetaaneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Klebery Quadraxer. Generalnie dają radę. W porównaniu do zimówek Klebera (mam Krispalpy HP2 na drugim aucie) czuć, że wielosezony troszke słabiej ciągną przy ruszaniu i nieco bardziej auto pływa w głębokim śniegu (np. przy takich opadach jak dzisiaj).

 

Te pozostałe co podałaś to jakieś wynalazki. Uważam, że jeżeli wielosezony to tylko najwyższa półka - czyli w obecnej ofercie rynkowej wybór sprowadza się do Klebera, Goodyeara i Vredestaina. No i budżetowe Nawigatory 2 podobno dają radę, ale nie nie wiem czy występują w poszukiwanym rozmiarze ...

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tej firmy ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pirelli P2500 EURO 4S 205/55R16 91 H

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

też bedą ok

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

co do Dębicy to nie mogę znaleźć ....

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!