Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phII WIELOSEZONOWE opinie


jastu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wszystko zależy jak kto jeżdzi i w jakich warunkach.

Przerzuciłem się na całoroczne już 4 lata temu i nie miałem żadnych problemów w zimie. Najpierw były to Nawigatory, teraz zmieniłem na Nawigator 2. Podobno coś zmienili w mieszance gumy i wycięciach bieżnika. Oby ta zima też okazała się bezproblemowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat jeżdże na vredesteinach - najpierw quatrac 2 a teraz quatrac 3, które kiedyś zastąpie nową quatrac lite. Robie po 30kkm rocznie po lekkich górkach. Jak dotychczas bez większych problemów. Największą wadą tych opon jest ścieralność - u mnie wystarczą na dwa lata. Także raczej nie oszczędzam na używaniu jednego kompletu zamiast dwóch. Korzyści mam dwie: 1) nie stresuje się w kolejkach u oponiarzy i 2) zawsze mam na kołach opony na warunki jakie panują na drodze - zero stresu i robienia w gacie jak np. w maju spadnie śnieg.

Tacie do megany kupiłem kleber quadraxer, ale jeszcze nie było okazji sprawdzić ja w śniegu.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaskakująco sporo ludzi decyduje się na korzystanie z zimówek przez okrągły rok. Ja sam nosiłem się z zamiarem zakupu nowego kompletu wielosezonówek, choć oczywiście pracownicy serwisów oponiarskich odradzają, bo ponoć za rok, czy dwa mają wejść w życie przepisy unijne, zakazujące sprzedaży opon wielosezonowych (i korzystania z nich pewnie w niedługim czasie). Jednak wielu moich znajomych chwali sobie kupowanie używek i ja również zdecydowałem się na komplet zimówek z drugiej ręki. Zastanawiam się, czy nie przejeździć w nich całego roku - za cenę rzędu 350zł/kpl. chyba nie trzeba się obawiać o przedwczesne zużycie latem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie przejeździć w nich całego roku - za cenę rzędu 350zł/kpl. chyba nie trzeba się obawiać o przedwczesne zużycie latem...

chyba nie jeździłeś na zimówkach latem. Zupełnie inne prowadzenie niż na łysych letnich. Hamowanie, pokonywanie zakrętów, hałas,, szybkie zużywanie się opon, nie ma sensu taka oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam zamontowane wielosezonowe na tylnej osi. Kupiłem auto na takich wszystkich czterech, ale niefart sprawił, że zostały tylko na tyle. Oponki są Kleber-a, po 2 latach, jak na nich jeżdżę, mogę powiedzieć, że są nawet bardziej niż OK. Nie widać po nich żadnego zużycia.

Jak były jeszcze z przodu, aż takie rewelacyjne nie były, jak jedno-sezonowe (na których teraz jeżdżę). Auto miało problemy na lodzie i ubitym śniegu z ruszeniem. Z jedynki praktycznie nie ruszałem.

W skrócie, na tylną oś (nie napędową) śmiało mogę polecić wielosezonowe, ale na przód (oś napędową) zalecam opony sezonowe, czyli zimówki na zimę, letnie na "nie zimę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początkiem wakacji kupiłem Megane z założonymi całorocznymi Goodyearami Vector 4seasons (opony z sierpnia 2010, 7mm bieżnika, miejscami jeszcze frędzle na bokach), przejeździłem całe wakacje (sporo w deszczu) i muszę powiedzieć że spisują się naprawdę rewelacyjnie. Mam nadziej, że zimą również będzie super. Chociaż po ostatniej zimie którą przejeździłem na letnich (jeszcze w poprzednim aucie bez ABS) na pewno będzie już dużo lepiej, wtedy to była masakra, raczej nie jeżdżenie a toczenie się i modlitwa o minimum przyczepności :)

Tu jest test z użyciem m.in. tych opon i w teście również spisują się bardzo dobrze (zimą prawie jak zimówki, a latem niedużo gorzej od letnich):

(ktoś wcześniej też dawał ten link)

http://www.auto-swiat.pl/1-na-kazda-okazje-test-opon-calorocznych-w-rozmiarze-19565-r-15

Edytowane przez pawel_megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jezdzi sie nieduzo i spokojnie to wielosezonowa wystarczy byle w dobrej kondycji byla

lecz gdy sie oczekuje czegos wiecej od auta to dobra letnia opona jest lepsza od wielosezonowej

w zime to samo do dynamicznej jazdy dobra zimowka sie przydaje...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trafiam tu ponownie po zimie, aby opisać swoej wrażenia po sezonie zimowym na oponach wielosezonowych Goodyearami Vector 4seasons i powiem krótko... jestem super zadowolony :-) Stwierdzam jednoznacznie, że nigdy więcej nie kupie żadnych opon letnich ani zimowych, dobre opony wielosezonowe(no i niestety dość drogie bo te moje to ok 300-400zł/szt.) spisują się bardzo dobrzy zarowno przy +20OC jak i -20OC (oczywiście przy rozsądnej jeździe). Napewno z czystym sumieniem moge stwierdzić, że dobre wielosezonówki są lepsze od najtańszych opon letnich czy zimowych (więc koszt zakupu jest bardzo zbliżony "dobry wielosezon = tanie letnie + tanie zmiowe"), a dodatkowo oszczędza się czas i pieniądze na wymianie i wyważaniu opon 2 razy w roku (przy wielosezonie wystarczy wyważanie raz na rok lub 2 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru polemizować z wnioskami o zachowaniu opon, ale skoro już je wyciągasz i stawiasz takie tezy, to bądź w tym rzetelny. Nadmień, że za cenę 4 wielosezonowych masz TYLKO 4 opony i bedzie problematyczne, by wytrzymały taki dystans jaki zrobisz na 8 oponach w zbliżonej cenie łącznej, a zamiennie zakładanych. (jak to nazwałeś- 2 komplety tanich)

Z tym wyważaniem to też nie tak do końca. Ja przykładowo mam 2 komplety kól, stalówki na zimę, alusy na lato, więc wyważanie praktycznie moge sobie także odpuścić, (brak potrzeby przekładania opon na felgach 2 razy w roku) wyważam jednak sukcesywnie.

Oszczedność na braku wyważania jest niewielka (20zł za komplet) a tak mam pewność, że 2 razy w roku mam koła wyważone, ewentualnie uzupełnione ciężarki, a już napewno poprawione wyważenie ze wzgledu na sezonowe zużycie opony.

Gdybym miał tak jak Ty wielosezonowe to też 2 razy do roku bym je wyważał ale przy jednym komplecie kół musiałbym i tak na podnośnik u oponiarza wiechać, co by podniosło cenę za usługę.

Obecnie koła zmieniam samodzielnie, a wyważanie przeprowadzam wtedy jak zastój i brak kolejek u oponiarzy. Letnie- zimą, zimowe- latem, dowożąc je w bagażniku. (dlatego taka niska cena)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie juz spokój z tym licytowaniem się o pare złotych zaosczędzonych lub nie na wymianie opon. Taka dyskusja i tak nie ma sensu, tak samo jak przekonywanie nieprzekonanych o lpg, itp.

Z obiektywnych testów wiadomo, że dobre wielosezony mają osiągi na poziomie średnich opon sezonowych, a kosztują tyle samo lub nieco więcej (np. klebery lato, zima, wielosezon to bardzo podobna cena).

Najbardziej oczywistą zaletą wielosezonów jest to że nie trzeba zawracać sobie głowy wymianą i że zawsze ma sie na kołach gumy wystarczajaco dobre na każde warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wielosezonówki tak, pod warunkiem, że jeździ się przede wszystkim, lub tylko w mieście i to na obszarach, gdzie zimy nie są aż tak uciążliwe, np. północny zachód Polski. Ale w trasie, na sporym śniegu to już bym się zastanawiał nad "rasowymi" zimówkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!