Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wycieraczkami przednimi,


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z wycieraczkami, sprawdzałem w opcji szukaj ale nie znalazłem interesującej odpowiedzi więc postanowiłem założyć nowy temat.

 

Wszytko zaczęło się na początku roku jechałem siebie gdy nagle się rozpadało, wycieraczki chodziły w automacie gdy tu nagle stanęły jak wryte po jakimś czasie znowu pracowały bez problemu. Myślałem że wycieraczki zapiekły się na trzpieniach, przeprowadziłem odpowiedni zabieg (rozebrałem wszystko wyczyściłem i przesmarowałem smarem) i niby było po problemie.

 

W środę żona rano jechała do pracy a tu problem telefon że nie działają wycieraczki, ale za jakiś czas dzwoni że już wszytko jest ok. W piątek znowu sytuacja się powtórzyła pojechałem do żony do pracy po megi wsiadam, odpaliłem i rzeczywiście wycieraczką są dead, sprawdziłem tylnie chodzą, a przednie nie. Całą sobotę spędziłem w garażu szukając rozwiązania:

- sprawdziłem silniczek wycieraczek, podpiąłem go bezpośrednio pod 12V i śmiga bez problemu,

- niedawno wymieniłem zwijacz przy kierownicy razem z wyłącznikami, więc postanowiłem przełożyć zwijacz do moich starych przełączników i zamontowałem je styki przesmarowałem preparatem poprawiającym przewodzenie i wypierającym wilgoć,

- potem rozłączyłem wszystkie wtyczki od modułu który znajduje się pod klapą silnika przy akumulatorze, wyczyściłem moduł wszystkie złącza przesmarowałem jw.,

- złącze od silnika też przesmarowałem preparatem.

 

Rezultat jest taki że nic nie pomogło, a dziś znowu działają ale nie znam dnia ani godziny kiedy się znowu przestaną działać szczególnie że autem jeździ głównie żona.

Przeglądałem manuale i widziałem że wycieraczki przednie są sterowanie z modułu w skrzynce połączeń silnika, natomiast tylnie z modułu zespolonego w kabinie więc podejrzewam że może być uszkodzony moduł połączeń w skrzynce silnika.

Może macie jakieś sugestie lub może komuś przydarzyło się coś podobnego.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina modułu, tylko styków w ślimaku silniczka wycieraczek. Trzeba go rozebrać i wyczyścić styki, lekko dogiąć i nasmarować nowym smarem. Najlepiej taki który pod wpływem temperatury nie spływa a w niskich temperaturach nie twardnieje. Polecam tzw smar biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za nie dopatrzenie z tyłu mam jedną wycieraczkę ;-)

Jak wycieraczki przestają działać to nie działają na żadnym biegu.

A co do sugestii P_r_z_e_m_o to spróbuje rozebrać i zbadać te styki na ślimaku silnika, dzięki jak się uporam na pewno napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj podczas ulewy znów zatrzymały się wycieraczki, więc zmobilizowałem się zakupiłem biały smar i do dzieła, wjechałem do garażu.

Wymontowałem mechanizm wycieraczek z silniczkiem, otworzyłem pokrywę tam gdzie są ślizgacze wszytko wyglądało ok, ale wyczyściłem nasmarowałem nowym smarem i już chciałem składać ale coś mnie tchnęło żeby odkręcić 2 śrubki i zobaczyć w jaki jest stanie jest siliniczek.

Po otwarciu okazało się że jest pełno rdzy, wyczyściłem wszytko choć nie było łatwo bo opiłki się kleiły magnesów, potem wypsikałem komutator i szczotki specjalnym sprayem do styków, umyłem benzyną ekstrakcyjną poruszałem szczotkami żeby ładnie dociskały, wyczyściłem powierzchnię komutatora w silniku drobnym papierem ściernym. Kopułkę posmarowałem silikonem, skręciłem i wszystko elegancko działa. :)

 

Mam nadzieje że to było przyczyną i że moje problemy z wycieraczkami się już skończyły.

Zrobiłem kilka zdjęć ale niestety nie zrobiłem zdjęć wszystkich etapów żeby zrobić jakiś przewodnik ale jak będę miał więcej czasu to postaram się coś opisać i wrzucić.

 

P.S.

Miał ktoś zapchany otwór spustowy do wody na podszybiu właśnie pod silnikiem wycieraczek, jak wygląda od spodu i jak najłatwiej się dostać do tej rurki :)

Dostał się syf i muszę ją oczyścić przed zimą.

 

Pozdrawiam Antychryst6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dobra, mam cały mechanizm.

1.Czy silniczek znajduje się w czarnym owalnym czymś? Mam zasilacz 12V do których pinów mam go podłączyć (są tam oznaczenia 1-5). Czy silnik po takim podłączeniu powinien pracowac?

2.W kanale pod szybą (cała dziura spływowa zapchana) także podejrzewam, że może coś z tym kablem się dzieje. Kostka wygląda dobrze. Wiecie może gdzie jest drugi koniec tych kabli? Po kolorach i grubosci fioletowego kabla obstawiam, że jest to brązowa kostka w tej skrzynce z bezpiecznikami przy aku. Dobrze myślę ?

3. Jak rozebrać ten silnik ? Wykrecilem 2 śruby i nie mogę zdjąć tej obudowy a nie chę "na chama" gdyż boję się o uszczelkę. Udało mi się sciągnąć plastikową osłonę z góry (tę po lewej), wszystko jest ładnie nasmarowane, styki wyglądają dobrze.

 

PS.Sprawdzony bezpiecznik w skrzynce obok aku. 25A. Tylna wycieraczka działa. Auto stało około tygodnia. Na brazowym kablu w kostce jest 12V w chwilu wlaczenia wycieraczek, jak sprawdzić pozostałe kable ?

Edytowane przez pikpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

otworzyłem pokrywę tam gdzie są ślizgacze

Pytanie, jak to otworzyłeś ??, gdyż są tam trzy śruby na wierzchu i jedna schowana pod plastikami. Plastiki łaczące elementy są zalane gumą, więc jak to otworzyć ??

No chyba, że w Scenic 2 ph1 jest to zupełnie coś innego

Edytowane przez koziolk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam! Wsiadam dziś do megi wcześniej odśnieżyłem dodam ze wycieraczki nie byly przymarznięte bo mrozu nie było i lekko drgneły i nic bylem zmuszony jechac kawałek i co jakiś czas podnosiły sie o jakiś milimetr dodam ze miałem je wyłączone a podnosiły się...

Nastepnie gdy juz dojezdzalem na parking cos zaczeło śmierdzieć jakby sie fajczyło, dymu nie bylo ale czuć było cos spalone;/... dodam że tylna chodzi i spryskiwacz także. Czy to silniczek ? pomóżcie...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cykl się zacznie, to pomimo wyłączenia automat dąży do jego zakończenia. Najprawdopodobniej zatarte osie wycieraczek i z tego powodu takie problemy. W ostateczności coś się spaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. To czy jak wyciągnę bezpiecznik to nie bedą kończyć pełnego cyklu te wycieraczki? bo chcę chociażby dojechać gdzieś do mechanika a jak one "pracują" to tam chyba bedzie nadal coś się fajczyć ;/ ... i czy ten sam bezpicznik odpowiada do przednich i tynych wycieraczek ? tak bym miał pewność że już nie chodzą, jak je najlepiej odłączyć od zasilania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak wyciągniesz bezpiecznik to wycieraczki nie ruszą. Z dokumentacji w dziale download wynika, że są dwa bezpieczniki na przód i tył. Ten do przednich wycieraczek znajduje się w skrzynce obok akumulatora.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wsiadłem do auta i wycieraczki działają tyle że na jednej słabej szybkości?

Więc co może być powodem? czy jak by silnik był uszkodzony to obracały by sie mimo tego?

czekam na odpowiedź ...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Człowieku, buduj normalne zdania :) :lol:

Forum to nie jakiś komunikator.

Nie organizujemy tu też konkursów kto w najkrótszym czasie napisze jak najwięcej znaków :) -Prezes

Edytowane przez david005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!