Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa spryskiwacz przód i tył


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jest nielada ciężki - nie działa spryskiwacz przód i tył.

sprawdzone - pompka (jakby się zatarła lekko, ale ruszyłem i teraz działa), bezpieczniki obok kierownicy (pionowy rząd, drugi od góry 15A).

Domnimuję, że skoro pompka była lekko przytarta i nie chciała kręcić, to zatrzymało ją i gdzieś coś jeszcze "rozłączyło". Pytanie co jeszcze jest po drodze??

Podobno jak nie działa sprysk przód + tył to można wykluczyć uszkodzenie manetki.

przekopałem forum i taki starawy wątek znalazłem tutaj jednak bez odzewu

HELP! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze jest złącze, na schemacie oznaczone jako R9. Złącze 20 pinowe, znajduje się w puszce z bezpiecznikami obok akumulatora, przy nadkolu, w takim specjalnym mocowaniu. Piny 12-13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za oświecenie mnie :)

OK - byłem sprawdziłem. wtyczka 20-sto pinowa to ta biała

img1794j.jpg

 

styki czyściutkie, wszystko jest OK. nie badałem tam zasilania.

podejrzewam ostateczną rzecz - nie dochodzi zasilanie do styków w manetce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz schemat połączeń spryskiwacza. Manetka spryskiwacza i silnik są połączone normalną siecią przewodową, nie mulipleksową. Sprawdź czarną 6 pinową złączkę pod kierownicą, zwłaszcza piny 1, 2, 6. Pin 6 ma stałe zasilanie z +, natomiast 1 i 2 zamieniają się biegunami w zależności w którą stronę silnik ma się obracać.

677 - silnik spryskiwacza

1519 - czarne 6-pinowe złącze manetki pod kierownicą

260 - bezpieczniki w kabinie

645 - moduł el. kontroli kabiny

1415 - czujnik zmierzchu i opadów

silnik_spryskiwacza.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

tak - chyba ją opisałem nawet gdzieś :mrgreen:

problemem okazały się styki w silniczku - podczas podłączenia do fabrycznej wtyczki silnik raz działał, a raz nie. trzeba bylo rozebrac silnik i przeczyscic wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przede wszystkim stosujcie dobre płyny. Zaoszczędzicie nerwów, wycieraczek, elementów gumowych, a nawet lakieru. Najtańsze płyny to tragedia. Kiedyś jak miałem Twingo, to po marketowym płynie pojawiły się na masce takie tęczowe plamy widoczne pod słońce i już zostały. Moja pompka teraz po nasmarowaniu "wyrzuca" płyn aż miło! :-) Dodatkowo przy pompce zamontowałem zaworki zwrotne na przód i tył. Mam wrażenie, że płyn pryska zanim uruchmię spryskiwacz :-)

 

Temat podobny:

http://megane.com.pl/topic/37517-cofanie-sie-plynu-w-przednim-spryskiwaczu/

Edytowane przez moby_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, pompka chodziła prawidłowo ale nie wypluwała płynu.

Wyciągnełem zbiornik i pompkę, sprawdziłem w warunkach domowych czy chodzi podłączając ją do ładowarki (12V) i pracowała prawidłowo lecz nie "pluła"

Wymieniłem pompkę koszt 15zł i działa aż miło.

PS. Sprawdzając sprawną pompkę w warunkach domowych opluło pół ściany, frajda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!